БРОВАРИ +14
НБУ USD 27.98

Парковка, гроші, штрафмайданчик...

Паркування на тротуарах та у місцях для цього взагалі не передбачених – ще одна «мінусова» візитівка нашого міста. На жаль, навіть забороняючі знаки не впливають на свідомість власників автотранспорту. Можливо, створення підприємства з певними повноваженнями, вирішить проблему? Давайте розбиратися.

А мені тут зручно

Споконвічною проблемою великих міст, і Броварів також, є несанкціонована парковка. Автомобілістів з кожним роком стає все більше, а місць для паркування не вистачає. І це змушує автолюбителів залишати свій транспорт у заборонених місцях.
Таке паркування не тільки завдає шкоди зеленим насадженням міста, але й додає значних проблем комунальникам, які не можуть ні дістатися до зливоприймальних колодязів для їх прочищення, ні якісно провести прибирання снігу під бортом взимку. Законодавством передбачений штраф за паркування на газоні і в зоні інших зелених насаджень міста, але по факту займатися цим просто нікому.
«Щодня бачу, як паркуються машини в зоні, де стоянка заборонена. І стоять собі цілий день. І нікому діла немає. Поліції жодного разу не бачила, щоб хоч поцікавились», – каже броварчанка Лариса, що мешкає на бульварі Незалежності.
Паркувальним місцем називається спеціально обладнана та позначена зона. При необхідності вона також облаштована особливим чином. Парковка може бути частиною автомобільної дороги. Це зона, яка прилягає до проїзної частини чи узбіччя, тротуару, мосту, естакади. Але аж ніяк паркова не є самим тротуаром чи зеленою зоною.
Сучасні забудовники при проектуванні та плануванні будівництва, звичайно, передбачають і парковочні зони, а також багатоповерхові чи підземні паркінги для мешканців житлових мікрорайонів. Але по великому рахунку проблеми це не вирішує.
Дуже часто в соцмережах броварчани діляться світлинами тих несумлінних водіїв, які залишають свої авто не там, де можна, а там, де зручно саме їм.

Штрафувати, забирати та поповнювати бюджет

Ідея створення комунального підприємства «Парксервіс», яке буде опікуватися порядком на міських територіях та додержанням правил паркування, незабаром може стати реальністю.
До речі, досвід інших регіонів свідчить про те,що грамотно виписані функціо­нальні обов’язки фахівців подібного підприємства можуть принести чималу «копієчку» до місцевої казни. Наприклад, в Івано-Франківську водії, які залишили своє авто на газоні чи у недозволеному місці, можуть знайти під щітками склоочисника повідомлення про вчинення адміністративного порушення. Наглядом за дотриманням правил благоустрою, затверджених, як і у нас в Броварах, виконкомом міської ради, займається комунальне підприємство «Муніципальна інспекція з благоустрою».
Проект рішення «Про створення комунального підприємства «Бровари­парксервіс» виноситься на розгляд чергової сесії депутатів міської ради, яка відбудеться на початку листопада. Як вказано у пояснювальній записці до проекту, він розроблений у зв’язку з необхідністю створення підприємства, яке буде займатися організацією дорожнього руху в частині впорядкування робіт з паркування, створенням умов, сприятливих для збільшення пропускної спроможності проїзної частини міста Бровари.
Це зовсім нове, самостійне підприємство, яке матиме розгалужені пов­но­важення, а також – в ідеалі – міський штрафмайданчик, куди можна буде евакуювати автотранспортні засоби порушників. І, можливо, не тільки з Броварів.
Більш детальну інформацію щодо створення «Парксервісу» чиновники обіцяють надати вже після прийняття рішення про створення КП. Чекати недовго.

Мирослава Соколенко

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ