БРОВАРИ +8
НБУ USD 27.96

Коли можна буде подати електронну петицію броварським чиновникам

Минулого року Закон України «Про звернення громадян» допов­нився статтею про Електрон­ні петиції. Нововведення державних можновладців створило нову можливість для громадян. Тепер через офіційні інтернет-ресурси вони можуть звертатися до Президента, Верховної Ради, Кабінету Міністрів та органів місцевого самоврядування

Електронна петиція – додатковий інструмент громади

Власне електронна петиція становить собою колективне звернення громадян, яке, за умови набрання необхідної кількості голосів, обов’язково буде розглянуте депутатами на найближчому засіданні міської ради.
Подавати електронні петиції до місцевої влади сьогодні можуть мешканці столиці та більшості великих обласних центрів.
На оновленому веб-порталі Броварсь­кої міської ради вже створено відповідний розділ, який на сьогоднішній день неактивний. Якщо броварчанин з цікавості перейде за посиланням, то побачить повідомлення: «Сервіс електронних петицій міста Бровари почне діяти після затвердження положення «Про порядок подання и розгляду електронних петицій».
Ініціатором створення такого розділу та розробником самого положення у Броварах є депутат міської ради та голова бюджетної комісії Андрій Лопатюк. На його думку, створення окремого розділу електронних петицій допоможе владі більш оперативно реагувати на нагальні потреби наших громадян.
Вже на наступній сесії, а саме 3 листопада, депутати розглянуть цей проект рішення. За умови його затвердження кожен зможе подати петицію до Броварсь­кої міської ради.

Є питання – створюй петицію

Згідно поки що не затвердженого положення «Про порядок подання та розгляду електронних петицій» створити електрон­не звернення дуже просто.
Для цього треба зареєструватися на офіційному веб-порталі та у розділі «Електронні петиції» заповнити спеціаль­ну форму. Автор петиції має вказати своє прізвище, ім’я, по батькові, адресу електронної пошти, заголовок петиції та основну суть.
Питання, викладені в петиціях, мають бути у компетенції Броварської міської ради, та не повинні містити заклики до повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності України, пропаганду війни та іншої забороненої інформації.
Електронна петиція, подана автором, розміщується на сайті протягом двох робочих днів. У разі її невідповідності зазначеним вимогам, вона на офіційному сайті не оприлюднюється. Автору ж петиції приходить вмотивована відмова.
Дата оприлюднення електронної петиції є початком збору підписів. Аби залишити свій підпис, всім бажаючим треба також зареєструватися на сайті Броварської міської ради та заповнити відповідну форму.
Петиція, подана автором, може бути розглянута Броварською міською радою за умови збору не менше 300 підписів протягом 90 днів з моменту її оприлюднення.
Якщо петиція набрала необхідну кількість голосів – відправляється міським головою на найближче засідання Броварсь­кої міської ради, де її представлятиме автор. У іншому ж випадку вона розглядається, як звичайне звернення. Такими є основні правила подання та розгляду електронних петицій.
Користуватися сервісом ще зарано. Втім, вже можна роздумувати над нагальними питаннями, що необхідно піднімати перед владою.

Валерія Романова

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ