БРОВАРИ +9
НБУ USD 27.96

Броварська «Венеція»:чому ми «потопаємо» після кожної зливи

Із року в рік з приходом дощової осені, зимових відлиг чи весняного танення снігів, Бровари мають одну і ту ж халепу. Дощові потоки стають справжніми ріками, а весняні струмочки створюють справж­ні озера. Цього тижня містом прокотилася разом з проливним та затяжним дощем хвиля невдоволення від городян – знову заливає!

Рекордна злива

Якщо вересень порадував броварчан теп­лими та сухими днинами, то з приходом жовтня погода нагадала про те, що осінь все ж таки – дощова та прохолодна пора року. А перша осіння злива виявилася рекордною, за оцінками як наших броварських комунальників, так і мешканців міста.
«За дві доби випало півтори місячні норми, майже 37 см опадів! Звичайно, є питання після цього з підтоп­ленням. Все місто «плаває», – не приховує проблем директор КП «Бровари-Благоустрій» Андрій Василенко.
З ним абсолютно солідарні і броварчани. Емоційних дзвінків з різних районів міста не тільки на довідкову виконкому, а й до нашої редакції надійшло безліч. Люди скаржаться, обурюються, просять допомогти та вплинути на ситуацію, що повторюється з року в рік.
«У нас в будинку 6 під’їздів залило до самого порога. Дітей в школу відправити неможливо, коли в кінці кінців закінчиться це неподобство?! Як тільки дощ, так і маємо проблеми», – скаржиться пані Лариса з будинку по вул. Володимира Великого (Енгельса), 2.

Будинки-«плавуни»

Адреси постійного підтоплення давно визначені та зафіксовані, кажуть у міській раді.
«Проблемні ділянки підтоплення відомі давно, вони традиційні, нового нічого не додалося. Збільшилася тільки кількість стоків, оскільки опадів дійсно випала велика кількість», – каже заступник міського голови з комунальних питань Григорій Голубовський.
Київська, Короленка, Володимира Великого, Гагаріна, Шевченка, Грушевсь­кого, Євгена Зеленського, Героїв Небесної Сотні, Петлюри, Лагунової, Олімпійсь­ка – ось далеко неповний перелік вулиць, які мають давні проблемні ділянки, що потерпають від підтоплення. Зважаючи на таку обізнаність, комунальники заздалегідь можуть прогнозувати, де локалізується вода та оперативно надавати допомогу людям.
«У нас у період дощів працювало дві мотопомпи, дві ас-машини на 10 тонн води, помпа «Мелітополець» – дуже нас виручила, потужна. Чотири бригади було задіяно на ліквідації наслідків зливи. Також нам допомагали активно люди і техніка КП «Броваритепловодоенергія» та державної служби надзвичайних ситуацій. Але не скрізь є можливість відкачати воду», – звітує директор «Благоустрою» Андрій Василенко.

Суть проблеми

На жаль, в Броварах немає загальної системи водовідводу. Раніше при розбудові міста ніхто не думав про прокладення мереж зливової каналізації. Ну, пройде дощ, ну увійде в землю, зате травичку поливати не треба. З часом така позиція обернулася справжньою проблемою.
Тож боротися з «мокрими» негараздами доводиться не глобально, а локально. Як тільки дощ – відкачують, вивозять, але по великому рахунку переливають з пустого в порожнє. Питання це не вирішує.
Для того, щоб ходити було сухо, а зай­ва волога оперативно самопливом направлялася в зливову каналізацію, потрібно, аби ця сама каналізація як мінімум була, як максимум – прочищена та не забита листям та усіляким іншим мотлохом, який так люблять вкидати в зливоприймальні решітки городяни.
І якщо останнє – клопіт комунальників, то будівництво нових або реконструкція існуючих мереж – справа чиновників.
«На Торгмаші зливової каналізації немає, по Грушевського немає, на Ярослава Мудрого (Кірова) – немає. По місту якщо і прокладено, то фрагментами. Ось наприклад,частина прокладена по Грушевського вздовж парку, потім переривається вулицею Ярослава Мудрого, потім знову фрагмент майже до гаражного кооперативу по Грушевського, 2. Ще 15 років тому робили, але нічого не доведено до кінця», – каже пан Голубовський.
Місцева влада, звичайно, намагається реанімувати проекти, але без єдиного плану дій «віз» і надалі буде там же.

Допомога від області

Наразі маємо відразу дві втішні новини для броварчан. Незабаром відразу у двох мікрорайонах Броварів розпочнуться роботи по в одному випадку будівництву, в другому – реконструкції водостоків.
У І кварталі 2018 року має завершитися будівництво закритого водостоку на ділянці від вул. Лагунової, 15/6 до діючої зливної каналізації по вул. Малокиївській. Роботи фінансуватимуться з двох джерел – обласного та місцевого бюджетів.
Левову частку фінансів, а саме 1 млн. 730 тис. грн. надає Департамент регіонального розвитку та житлово-комунального господарства Київської облдержадмініст­рації. Це складає 90% усієї вартості будівництва, ще 10%, у абсолютних цифрах – 192 тис. грн., буде виділено з місцевої казни. Таким чином, загальна вартість виконання проекту – 1 млн. 922 тис. грн.
«Реалізуючи цей проект, ми перш за все, вирішимо питання підтоплення району 5 школи, де дуже багато скарг у період дощів та активного танення снігу від батьків, чиї діти навчаються у цьому навчальному закладі. Основ­не завдання – зробити цю територію більш «прохідною», щоб можна було комфортно дістатися до школи», – каже Роман Сімутін, депутат обласної ради.
Якщо вищеозначений проект – це будівництво нової мережі, то наступний – реконструкція вже існуючого водостоку на ділянці від перехрестя вулиці Короленка з проїздом до міської дитячої школи мистецтв. Скільки вимитих хвилями автомобільних номерів виловлювали там після кожної зливи сміливці…
«Цей відрізок вулиці Короленка завдавав клопоту не тільки мешканцям прилеглих будинків, але й багатьом броварчанам, які прямують до вокзалу. Це фактично єдина дорога, по якій потоком йдуть люди. Зливова каналізація там є, але стара мережа не справляється з обсягом дощової води», – коментує обласний депутат.
Тепер планується прокласти зливову каналізацію більшого діаметру. Вартість робіт – майже півтора мільйони гривень, якщо бути точним – 1 млн. 439 тис. грн. Кошти виділені на сесії обласної ради в рамках Програми «Охорони довкілля та раціонального використання природних ресурсів Київської області».

Рятувальне ТЕО?

Якщо говорити про глобальне вирішення питання, то тут все залежить від проекту техніко-економічного обгрунтування (ТЕО), який з дня на день мають презентувати у міській раді фахівці «Укр­водоресурсів». Тільки після затвердження даного документу можна буде говорити про розробку якось міського плану дій щодо боротьби з водою.
«Після того, як ми побачимо, які шляхи вирішення проблеми запропонують нам фахівці, ми зможемо замовляти локальні проекти по ділянках, які сьогодні підтоплюються. В загальну мережу звести все підтоплення міста дуже важко, воно налічує десятки локальних поглиблень, в які природним шляхом стікається вода і з яких її потрібно відкачувати з кожного окремо», – каже Григорій Голубовський.
Звичайно, повністю проблему підтоп­лення ні два, ні навіть п’ять відрізків зливової каналізації одразу не вирішать, однак, починати процес потрібно. А з огляду на вартість даних робіт важливо долучати за найменшої можливості не тільки міські, а й державні кошти. Поки що «процес пішов» у правильному напрямку.

Мирослава Соколенко

pidtoplennya1

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ