БРОВАРИ +14
НБУ USD 27.98

Геніями не народжуються – на геніїв навчаються

Ви вмієте швидко рахувати? А декламувати під час рахунку вірш чи співати пісню? А малюки вміють. За дітками, які вчаться у школі усного рахунку «Соробан», просто не вгнатися. Що це за унікальна методика, з’ясовував “ГР”

Методика усного рахунку школи «Соробан» у дії

Методика усного рахунку школи «Соробан» – одна з дійсно унікальних практик різностороннього розвитку особистості. З її успішним оволодінням діти стають витривалішими до шкільних навантажень. Вони починають цікавитися малюванням, музикою та іншими творчими сферами життя.
В основі усного рахунку школи «Соробан» – ментальна арифметика, що реалі­зується у кількох етапах. На першому дітки вчаться рахувати на традиційних японських рахівницях. На другому етапі маленькі генії пробують рахувати про себе, уявляючи рахівницю. Третій етап – своєрідний мікс математичної та літературної задач. Діти одночасно з рахунком читають вірші чи співають пісні. Саме це на шоу «Україна має талант» цьогоріч продемонструвала вихованка школи Поліна Петрова. За свій унікальний виступ отримала три заслужені «так».
Насправді, методика школи доступна всім малюкам від 5–11 років. Адже саме в цей віковий проміжок нейрони головного мозку розвиваються найкраще. Єдина вимога до майбутніх геніїв: вміти рахувати до десяти.

Хто він – батько українського «Соробана»

Математик та раціоналіст Юрій Новосьо­лов до 2013 р. нічим не вирізнявся. Технар до «мозку кісток» був далеким від творчості. Аж раптом у життя математика втрутився його величність випадок. Гостюючи якось у свого товариша в Туреччині, він звернув увагу на те, як семирічний син друга складає усно тризначні числа. Це вміння хлопчика настільки вразило Юрія, що він почав думати, у чому тут секрет.
Відповідь знайшов у японській методиці. Безсонні ночі та невтомне студіювання корисної літератури не змусили себе довго чекати. У 2013-му народилася унікальна в Україні методика усного рахунку «Соробан». Того ж року була відкрита перша школа у Дніпрі.
На сьогодні філіали шкіл усного рахунку «Соробан» є в усіх обласних центрах України, також і в Броварах.

Світ японських рахівниць у Броварах

Школою усного рахунку «Соробан» у Броварах керують Ніна Конорєва та Наталія Яковенко. Викладачі за освітою, дізнавшись про унікальну методику навчання дітей, перевчилися на тренерів усного рахунку та у березні цього року відкрили філію школи «Соробан» у нас.
Зауважимо, що швидкість рахунку, якому вчаться у школі – не головне. Це швидше другорядний аспект.
«Рахунок – наш інструмент. Наша мета – тренування мозку дитини за допомогою цього інструменту», – каже Ніна Конорєва.
За її словами, завдяки такому тренуванню в дитини покращується пам’ять, концентрація, увага, а головне, у роботу включаються ліва та права півкулі головного мозку. Крім того, дитина вчиться приймати рішення миттєво.
На заняттях разом із тренерами діти виконують певні вправи, а вдома закріп­люють їх на інтерактивній грі «Дідусь Соробан». Гра досить проста у використанні: учням пропонується провести нехит­рі операції з цифрами (додавання, віднімання, множення) за короткий проміжок часу.
Заняття у школі усного рахунку «Соробан» проводять один раз на тиждень. Молодша група займається 60 хвилин із перервою у 10 хвилин. У старшій – математичні вправи протягом 85 хвилин із перер­вою у 10 хвилин.
Батькам, які зацікавились та хочуть зайняти дітей цим захопливим та корисним процесом, важливо знати, що перший місяць навчання – пробний.
«Ми зацікавлені у результаті. Тому даємо можливість всім батькам з’ясувати, наскільки наша методика цікава для їхньої дитини. Абонемент першого місяця батьки оплачують, але якщо за місяць вирішують, що не будуть продовжувати заняття – ми повертаємо їм гроші, вирахувавши 100 грн. за підручник, яким впродовж навчання користувалася дитина», – каже Ніна Конорєва.
Як бачимо, у швидкому усному рахунку за методикою школи «Соробан» немає нічого складного. Головне – бажання та наполегливість. А результати не змусять себе довго чекати.

Людмила Бондаренко

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ