БРОВАРИ +9
НБУ USD 27.96

Битва за погреби!

Демонтаж погребів, що знаходяться на землі загального користування – вже не новина. Гагаріна, Незалежності, Грушевсь­кого давно перетворилися на місця суперечок між мешканцями та чиновниками. З часом до них приєдналася вул. Короленко. Там внаслідок реконструкції «Алеї кохання» продовжують засипати погреби. Як з цим борються власники незаконно розташованих підвальних приміщень та яку альтернативу пропонує влада, з’ясовував “ГР”

ПогрІб – можливість шикувати взимку

Добрий врожай для власників дач та городів – кращий дарунок природи. Його зазвичай розтягують на найморознішу пору року.
Картопля, морква, капуста, буряк, солоні огірки, томати, грибочки, варення – всім цим можна запастися на цілу зиму, маючи відповідне місце для зберігання, звичайно. Мешканці вул. Короленка ще вчора були власниками прибудинкових погребів, а вже сьогодні мають з ними попрощатися.
«На сьогодні демонтовано близько 50-ти погребів. На наступні 50 вже написали приписи, і за тиждень будемо продовжувати демонтаж», – каже в. о. начальника спецвідділу контролю за станом благоустрою та зовнішнім дизайном міста Олег Єжаков.
За його словами, всі погреби, що знаходяться на території «Алеї кохання», – незаконні та підлягають засипці.
Позиція чиновників зрозуміла та цілком правомірна. Але що робити власникам підземних приміщень, до яких вони звикли, і які їм потрібні? Протестувати, влаштовувати мітинги, залучати депутатів. Все це вже пробували.
Хтось і далі, не чуючи пропозицій від влади, продовжує виступати «проти». А хтось починає дивитися на цю ситуацію без емоцій. «На цю проблему слід дивитися з двох сторін. З одного боку, погріб нам дійсно потрібен. А з іншого, його розташовано незаконно. Є план міста, порядок, якого треба дотримуватися», – каже власниця одного з погребів Віра Миколаївна.
Підвальному приміщенню, яким вона користується, вже більше 28 років і його ще не демонтовано. Жінка сподівається на краще, але підшукує альтернативні варіанти. Каже: «Мені подруга запропонувала користуватися її погребом в кооперативі «Магнолія». Звичайно, хотілося б якихось інших варіантів». Тож чи є альтернатива?

Щоб усі були задоволені

У спірній ситуації завжди хочеться знайти альтернативу – ідеальний варіант, який підійде усім. У питанні демонтажу незаконно встановлених погребів – така є.
«Краща альтернатива – кооперативний погреб. Вартість оренди – близько 20 грн. на місяць. Саме це казав людям, пропонуючи безкоштовні послуги користування транспортом. Готовий був продукцію, що є у погребі, завантажити, вивезти в кооператив та допомогти дістати. А у відповідь чув: мій погреб коштує грошей», – розповідає Олег Єжаков.
Віра Миколаївна підтверджує його слова. Каже: «Нам із самого початку пропонували кооператив «Магнолія» та машину для перевозки продуктів. Були різні варіанти. Але люди в усьому шукали каверзу».
У кооперативі раді прийняти бро­варчан разом із їхніми запасами. «У мене в кооперативі 390 погребів. По можливості допомагаю людям, які опинилися в подібній ситуації: здаю в оренду. До мене звернулося вже 8 людей», – каже голова правління кооперативу «Магнолія» Cтаніслав Глухов.
Погріб у «Магнолії» можна не лише орендувати, а й купити. Його вартість залежить від розцінок, що пропонує власник. Стартує від тисячі гривень.
Бути погребам на території «Алеї кохання» та й взагалі міста чи ні – давно вирішене питання. Погреби незаконні – земля загального користування. Що тут зробиш. Все ж, для їхніх власників передбачено ряд варіантів: можна взяти погреб в оренду, можна купити, а можна звернутися до знайомих. Обирати – вам!

Валерія Романова

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ