БРОВАРИ +5
НБУ USD 27.93

Незаконний бізнес «на колесах»: де закінчується «Нива» та починається «стихійка»

Кожен шукає собі місце під сонцем. Незалежно від пори року та погоди, завжди знайдеться підприємець «на колесах». Якщо пройтися околицями ринку, що розташований прямісінько в центрі міста, можна запримітити тих, хто веде торгові справи з машин. Особливо їм приглянулось місце навпроти квіткового ряду

Поза межею закону

Начебто ще ринок, але територія без контролю. Це місце найбільш вигідне для горе-підприємців, адже у разі чого можна швидко спакувати все своє добро та поїхати, не залишивши по собі й сліду. А завтра знову «пришвартуватися» в людному місці. Та й бажаючих купити найнеобхідніше по дорозі до дому, не штовхаючись поміж торговими рядами на ринку вдосталь.
«Щодо продукції, яку зараз везуть, то це в основному овочі. Їдуть з Чернігівської області і торгують у нас картоп­лею, морквою, цибулею», – розповідає Олег Єжаков, в. о. начальника спецвідділу контролю за станом благоустрою.
Зараз золота пора робити запаси на зиму. Здавалося б, навіщо боротись з тими, хто витратив чимало сил, аби виростити ті 10–20 соток картоплі, а потім змушений її продавати, щоб заробити на життя і не може сплатити за оренду лотка на базарі. Навпаки, потрібно заохочувати таких «виробників». Тим паче, що броварчанам, дуже зручно скуповуватись з рук, адже домашня українська картопля смакує краще, ніж її «сестра», наприклад, з Польщі.

Оманлива безпека

Проте, поруч з овочами зручно розташувались реалі затори «молочки» та м’яса. При чому, торгують вони в будь-яку пору року, при будь-якій погоді. А це вам не морква з буряком. Тут потрібні відповідні санітарні умови. Бодай елементарні холодильники для зберігання. На практиці така продукція – потенційно небезпечна, але продавці у нас винахідливі. Розташувавшись навпроти квіткових кіосків, вони створюють ілюзію безпеки. Як саме – в нашому експерименті.
Наша журналістка в одній із точок продажу молочних продуктів зробила контрольну закупку. Вибір на прилавку різноманітний. Ми замовили 200 грамів десерту зі смаком ківі – саме цей продукт, мабуть, ходовий, адже у відрі залишилось менше половини.
Продавчиня зняла плівку з відерка, яке стояло на імпровізованому прилавку просто неба та великою ложкою, запозиченою з сусідньої ємкості з йогуртом, поклала нам замовлене. Варто відзначити, що зважила вона все чесно. Та й гроші рахувала без поліетиленових рукавичок, які надягла, коли відважувала продукт. Між іншим, запитали, звідки продукція та чи є на неї документи. Все ж таки молочка і дома її буде їсти дитина.
«Дівчино, ми ж торгуємо на ринку. Звичайно, нашу продукцію перевіряють в лабораторії. Все власного виробницт­ва, привозим з району. Впевнена, ви прийдете ще», – сказала продавець. Відповідь відверто здивувала, адже ми точно знаємо, що розташована точка поза територією ринку «Нива» і жодної перевірки підприємці не проходять.

Контроль подвійний,
результат – нульовий

За коментарями ми звернулись до чиновників та адміністрації ринку «Нива».
«На ділі виходить так: ми робимо рейди по всіх точках, «підприємці» нас впізнають, припиняють свою діяльність на деякий час. А після перевірки продов­жують. І так по колу», – бідкається Олег Єжаков.
Як розповідає директор ринку «Нива», вони частенько виявляють продавців, що займаються своєю діяльністю незаконно, прямісінько у них під боком.
«У мене постійно працюють люди, які контролюють ситуацію щодо незаконної торгівлі. Якщо вони бачать людину незнайому, яка не узгоджувала з нами свою діяльність, ми одразу вирішуємо це питання. У нас є телефон дільничного, ми його викликаємо і тоді вже він розбирається з ними», – розповідає Геннадій Байдоровцев, директор ринку «Нива».
Але такі підприємці, як правило, або мають «знайомих» в поліції, або ж не місцеві – вони швиденько складаються та їдуть геть.
Як бачимо, і чиновники, і керівництво ринку без підтримки поліції безсилі. Правоохоронці на допомогу не поспішають. Залишається бути пильними самим. Купуючи товар «з рук», особливо той, що швидко псується, довіряйте, а ще краще, перевіряйте документи!


Слава Одинець

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ