БРОВАРИ -11
НБУ USD 28.05

Перехрестя катастроф: коли буде лад біля «Сільпо»

Насичений ритм сучасного життя диктує власні умови, однак, при цьому існує безліч правил, які є загальновідомими та мають виконуватися апріорі – тобто безсумнівно та завжди. Саме до таких належать правила дорожнього руху. Ці правила мали б зробити співіснування пішоходів та власників транспортних засобів спокійним, впорядкованим та узгодженим. Мали б! Але…

Постійні негаразди

Аби на дорозі було безпечно, усі учасники дорожнього руху – і п’ятикласник, що перебігає дорогу, маневруючи між автівками, і його татко, який завжди кудись поспішає і дуже тішиться з того, що обігнав «того равлика на чуді радянського автопрому», і їх мама, яка полюбляє їздити на велосипеді, слухаючи музику, і навіть той дядько, який своїм «раритетним» транспортом створює затор на дорозі – виконували вимоги ПДР. Тоді усе було б чинно і ніяких тривожних новин, і ніяких аварійних ситуацій.
Взагалі з перехрестями у Броварах біда. За статистикою, найбільша кількість дорожньо-транспортних пригод локалізується саме на перетині вулиць. І не важливо – центральні вони чи другорядні, з насиченим рухом чи не дуже. Дивно, правда? Здавалося б, кожному водієві добре відомі і «правило правої руки», та й світлофори спрямовують у відповідному напрямку транспортні потоки.
Безсумнівним лідером сумної статистики віднедавна стало перехрестя центральної магістралі державного значення вул. Київської, не менш центральної, але вже міської вул. Гагаріна та новозбудованої вул. Чорновола.
Хтось когось не пропустив, хтось не встиг проскочити, комусь ну дуже сильно було треба, а результат – автомобільний багатокілометровий «корок», емоційні розмахування руками та понівечені у більшій чи меншій мірі транспортні засоби. І такі картини можна спостерігати повсякчас. Не дивно, що «нещасливе» перехрестя в народі вже називають «перехрестям катастроф».

Поворот направо, поворот наліво

І хоч світлофорний об’єкт тут встановлено вже давно, розмітка нанесена, щось з цією «розв’язкою» не так.
«Ми звернулися до нашого відділу поліції за статистикою і виявляється, що практично усі ДТП, що сталися на цьому перехресті – через елементарне порушення правил дорожнього руху водіями автотранспортних засобів, а саме – проїзд на забороняючий сигнал світлофора або лівий поворот без дотримання ПДР, не пропускаючи зустрічний транспорт», – кажуть в міському управлінні ЖКГ.
Не чекаючи, доки усі водії перевиховаються та стануть неухильно дотримуватися правил, вже зараз чиновники думають, як виправити ситуацію.
По-перше, кажуть в УЖКГ, найближчим часом до міста завітають представники компанії, що займається проектуванням та обслуговуванням світлофорних об’єктів.
«Ми з ними порадимось, який вони бачать вихід – або зміна циклограми, або реконструкція світлофорного об’єкту, можливо, додаткове встановлення регулювання на ліву чи праву смугу. Тобто ми розглянемо спільно з поліцією та проектантами і будемо, якщо треба, розробляти проект на реконструкцію цього світлофорного об’єкту», – каже Галина Плотнікова, начальник управління ЖКГ.
По-друге, незабаром розпочнеться наступний етап реконструкції вулиці Київської – від вул. Гагаріна до вул. Лісової. Цим проектом передбачається часткове розширення вул. Гагаріна з облаштуванням додаткової смуги руху для здійснення правого повороту при виїзді на вул. Київську.
В будь-якому разі, запевняють в УЖКГ, це перехрестя без уваги не залишить і вже при формуванні бюджету-2017 обов’язково передбачать роботи по убезпеченню цієї транспортної розв’язки. А поки – будьте пильними і обережними.

Ольга Підлісна

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ