БРОВАРИ +15
НБУ USD 27.63

Увага! Розшукуються присяжні

Вам вже виповнилося 30 років, ви постійно проживаєте у Броварах чи районі і давно хочете спробувати себе в ролі присяжного? Така можливість є. Аби скористатися нею, зовсім не обов’язково мати профільну освіту чи досконало знати основи права. Має сенс бажання та розуміння того, що суд присяжних розглядатиме категорію важких справ із найвищою мірою покарання

Як стати присяжним

Брати участь у судовому засіданні, ставити питання особам, які беруть участь в процесі, знайомитись із матеріалами справи – такі права мають присяжні в Україні.
Аби спробувати себе в цьому амплуа, вам потрібно звернутись із особистою заявою до відділу звернення громадян, що по бульв. Незалежності, 2. До заяви треба додати копію ідентифікаційного коду, паспорта, трудової книжки, а також медичну довідку про проходження обов’язкового психіатричного огляду та довідку про несудимість.
«Відділ звернення громадян приймає документи і передає їх на розгляд депутатської комісії з питань законності та правопорядку», – каже Альбіна Баба-Мірзоєва, начальник юридичного відділу.
Вона зауважує, під час перевірки документів можуть виникнути різні перешкоди.
«Людина має бути емоційно стійка, грамотна, досвідчена. Саме тому Закон ставить вимогу по віку – не молодше 30 років. Розумієте, у потенційного присяжного має бути певний життєвий досвід, щоб він міг виважено приймати рішення. Також велике значення мають порядність та непідкупність», – роз’яснює тонкощі Альбіна Баба-Мірзоєва.
Здавалось би, досвідчених та розумних людей у Броварах має бути достатньо. Однак, зібрати необхідну кількість претендентів буває вкрай непросто.

Троє з двадцяти

Процедура формування списків присяжних, на перший погляд, дуже проста. Судова адміністрація звертається до місцевих органів влади із проханням затвердити перелік присяжних. Цьогоріч їх кількість складає 20 осіб. Далі подається оголошення до місцевих ЗМІ. Після цього приймають та обробляють заявки від претендентів.
На останній сесії міської ради затвердили лише трьох присяжних: аудитор Ірина Гук, провідний юрисконсульт Роман Ярчевський та приватний підприємець Олена Сіверська-Абу Зід. Інших бажаючих просто не було.
За словами Альбіни Баба-Мірзоєвої, двоє з затверджених присяжних вже працювали у минулій каденції, тому зараз продовжуватимуть слухання справи, що розпочалася два роки тому. «Якщо б ці люди відмовилися від участі у судовому процесі – справу довелося б починати спочатку із новими присяжними», – каже вона.
Списки присяжних, як відомо, оновлюються кожні два роки. І кожні два роки виникає одна й та сама проблема: недостатня кількість бажаючих.
Однією з причин можна назвати матеріальну незацікавленість. «Матеріального заохочення у минулій каденції не було. Хоча законодавством воно передбачене. Державна судова адміністрація не передбачала цих коштів і люди не отримали виплат», – розповіла начальник юридичного відділу.
Врешті, троє з двадцяти присяжних місту знайти вдалося. Відповідь за районом. Якщо ж і у районній адміністрації не зберуть необхідної кількості присяжних – до пошуку потенційних учасників судового процесу долучиться обласна рада.

Людмила Бондаренко

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Четвер, 15 квітня 2021, 10:43
Вівторок, 11 травня 2021, 14:14
Вівторок, 30 березня 2021, 13:29

Останні статті

Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ