БРОВАРИ +8
НБУ USD 27.96

А зима не за горами…

Можна по-різному ставитись до з одного боку найхолоднішої, а з іншої – рясної на свята та веселощі – пори року. Зиму хтось називає улюбленою порою року, хтось люто недолюблює, а є й такі, хто до холодної пори року воліє готуватися заздалегідь. Сподіваємося, що броварські комунальники – саме такі

Що зима наступна нам готує?

Гідрометцентру беззастережно вірять хіба що одиниці. Якщо короткострокові прогнози Синоптика чи Метеопрогу в інтернеті ще сяк-так збуваються, то з перспективою місячної протяжності зовсім біда.
Одні знавці стверджують – відповідно до прогнозів, зима 2016–2017 особливих сюрпризів не принесе, оскільки за температурним режимом і за кількістю опадів буде дуже схожою на попередню.
За іншими твердженнями, зима в Україні буде бити температурні рекорди винятково зі знаком мінус. Очікується куди більший рівень опадів, ніж минулими роками. Але замначальника Укргідрометцентру Анатолій Прокопенко відмічає, що наразі метереологічна наука неспроможна точно визначити, в який день року буде йти сніг або дощ, можливо лише намалювати загальну картину.
Як би там не було, але розуміти треба головне – зима, якою б вона не була, обов’язково прийде. І готуватися до її сюрпризів слід серйозно.

«Тепломережа». Готовність номер «раз»

Аби вчасно підготуватися до початку опалювального сезону, фахівці КП «Бровари­тепловодоенергія», яке навіть зважаючи на нові реалії, залишається основним надавачем послуг з теплопостачання у Броварах, починають проводити комплекс профілактичних робіт практично відразу по закінченні опалювального сезону весною.
Кілометри прокладених та замінених труб, профілактика та огляд технологічних вузлів, пуско-налагоджувальні роботи на мережах, ревізія запірної арматури, повірка газових лічильників, гідро­випробування теплових мереж центральних теплових пунктів та ще багато інших дій спрямовані на одне – вчасно та головне якісно подати тепло до осель броварчан.
«На сьогодні всі теплові мережі знаходяться під тиском. У нас 100% готовність до початку опалювального сезону. Промивка, опресовка, установка дроселюючих пристроїв, ремонт ізоляції – все виконано згідно плану заходів. Стосовно теплового господарства всі роботи завершено», – запевняє директор КП «Броваритепловодоенергія» Сергій Сафронов.
Пуск теплоносія в місті залежить від середньодобової температури. Якщо протягом трьох діб середня температура повітря становитиме +8 і нижче, у квартирах броварчан запрацює опалення. Раніше підключатимуть тільки заклади освіти та медицини. Вже зараз згідно розпорядження мера керівники дошкільних закладів освіти можуть подавати заявки на пуск опалення.

«Бровари-Благоустрій». Солити нічим

Дороги та тротуари, прибирання та вивіз снігу з немаленької міської території – клопіт ще одного міського комунального підприємства «Бровари-Благоустрій».
Аби якісно та оперативно справлятися з примхами Пані Погоди, техніка має бути справною. Не просто «на ходу», а з відповідним запасом палива, розхідних матеріалів та необхідних для оперативного ремонту деталей.
На сьогодні технічний парк «Благоустрою» нараховує 28 одиниць техніки, з них тільки половина повністю готові до боротьби з хуртовинами. Все інше – як кажуть, «на ходу», але… Величезна проблема, з якою стикнулися цьогоріч в комунальному підприємстві – елементарний брак кадрів.
«У нас зараз немає ні механіків, щоб ремонтувати техніку, ні водіїв та трактористів, щоб працювати на міських територіях», – каже директор КП «Бровари-Благоустрій» Андрій Василенко.
Окрім того, «головного болю» завдає керівнику «Благоустрою» і закупівля такого стратегічного для зими «продукту», як сіль. Посипати вулиці та тротуари потрібно піщано-соляною сумішшю. Якщо піску на підприємстві достатньо, 1600 тонн у наявності, з минулорічних запасів залишилось 180 тонн ПСС, то чистої солі – практично нуль цілих, нуль десятих.
«З травня місяця ми намагаємося провести закупівлю солі, але зіткнулися з такою проблемою – на тендер або ніхто не приходив взагалі, або документи не відповідали нормативним вимогам. Зараз вже вдруге «запускаємо» закупівлю по «Прозорро», поки що безрезультатно», – ділиться проблемами Андрій Василенко.
Традиційний огляд техніки має відбутися в перших числах жовтня. Що скаже керівництво міста – почуємо.

ОСББ та ЖБК. Спільними зусиллями

Активно готуються до опалювального сезону і об’єднання співвласників – як вже досвідчені, так і новостворені. Останнім, звичайно, важче. Досвіду роботи ще немає, а питання надзвичайно серйозне.
В управлінні житлово-комунального господарства кажуть – фактично жодних проблем з даною категорією житлового фонду не мають. Слова чиновників підтверджують і самі голови ОСББ.
«Підготовка до опалювального сезону йде протягом усього літнього періоду. Наприклад, ми в двох будинках провели цілий комплекс робіт, замінили усі крани на теплоносіях, перевірили двері, встановили пружинні «доводчики», щоб протяги не турбували, де скло поміняли, де інші профілактичні заходи. Так що, до зими готові!», – запевняє Олександр Науменко – голова СДС «Постишева, 1» та МЖК «Ярослава Мудрого, 88».
Поступово усі об’єднання співвласників та ЖБК звітуються про готовність та надають до управління відповідні акти, підписані усіма профільними службами. Якщо ж новостворена спільнота не встигає перейти на самостійне управління процесом, є можливість укладання договорів з обслуговуючою компанією чи підприємством наприклад, КП «Броваритепловодоенергія» або «Житло-сервіс».
«У багатьох будинках закінчується встановлення лічильників, але даний процес не заважає проводити повноцінну підготовку до опалювального сезону. Якщо виникають якісь питання, все вирішується оперативно», – каже Галина Плотнікова, начальник управління ЖКГ.

ЖЕКи. Від 50 до 90%

Готуються до зими і броварські ЖЕКи, які вже нині виконують обов’язки управляючих компаній.
Після спілкування з начальниками усіх п’яти ЖЕКів стало ясно – справи тут дещо кращі, ніж у «старшого брата» «Благоустрою». Самі керівники оцінюють стан підготовки до зими оптимістично. Говорять про готовність від 50 до 90% – у кого як.
Ігор Громовий – начальник ЖЕКу №5 – каже, що готові на 65–70%, Максим Мовчан – директор ЖЕКу №3 – на 50%. А, наприклад, начальник ЖЕКу №2 Ірина Якубовська впевнена, що її підприємство готове до морозів та снігів на 90%. Що ж, сподіваємось, така впевненість керівників і мешканцям додає настрою.
Загалом у кожному ЖЕКу, за словами керівників, зараз активно проводяться роботи по склінню вікон у під’їздах, перевіряються виходи на горища та у підвали, активно чистяться зливоприймальні колодязі.
Запаси солі та піску у кожного вже є, але будуть закуповувати ще. Обсяги не такі великі – до 5 тонн, тому з ПСС проблем не буде, впевнені комунальники. Техніка, а саме незамінні помічники взимку – маленькі тракторці, декілька років тому закуплені міською владою, у всіх справні та готові «до бою».
Інвентар для робітників комплексного прибирання – мітли, лопати, відра, льодо­руби, ломи – в наявності та в достатній кількості.
«Хочу звернутися до мешканців нашого ЖЕКу з проханням. Якщо ви бачите, що десь недопрацьовуємо, щось пропустили чи недогледіли – телефонуйте нам, нагадуйте чи акцентуйте увагу. Разом ми якісніше та швидше підготуємось до зими», – каже начальник ЖЕК №3 Максим Мовчан.
І, мабуть, його підтримають усі інші керівники. Тому якщо десь не вистачає шибки, відкритий підвал чи горище, «свище» з вхідних дверей у під’їзді – зверніться до ЖЕКу або правління ОСББ, можливо, проблема вирішиться у найкоротші терміни, часу ще трохи є.

Ярина Вишневецька

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ