БРОВАРИ +8
НБУ USD 27.93

На захисті нашої Вітчизни: служба за контрактом

У ці нелегкі часи Україна особливо вразлива перед ворогом та потребує захисту. Чимало броварчан саме зараз, в цей момент стоять під ворожими кулями на сході. Держава в свою чергу активно запрошує громадян зв’язати себе зі Збройними Силами контрактом. Для цього створює стимули у вигляді заробітної плати, пільг і допомог

Кого приймають на контракт

На службу за контрактом на посади рядового, сержантського та старшинського складу приймають громадян від 18 до 40 років. У разі настання особливого періоду контракт підпишуть з усіма бажаючими, які не досягли граничного віку перебування в запасі. Для військовозобов’язаних-чоловіків це 60 років, жінок – 50 років.
«Наразі питань щодо недостатньої кількості військовослужбовців не виникає. Бажаючі служити за контрактом є, але набір триває», – розповідає Володимир Ноженко, військовий комісар Броварського об’єднаного міського військ­комату.

Строки служби за контрактом

Зауважимо, що різні види контракту, залежно від звання, підписуються на 3 або 5 років. А от, наприклад, для військовослужбовців, які підписують контракт у разі виникнення ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення мобілізації або введення воєнного стану, служба триватиме до закінчення особливого пе­ріоду або оголошення демобілізації.
Строковики та військові, призвані під час мобілізації, які під час особливого періоду вислужили 11 місяців, можуть підписати контракт у період з моменту оголошення мобілізації до часу введення воєнного стану або оголошення рішення про демобілізацію строком на 6 місяців.

Державні гарантії та пільги

Якщо військовозобов’язаний вирішив вступити до лав Збройних Сил України, за контрактом він може розраховувати на речове забезпечення та отримання підйомної допомоги в розмірі 100% місячного грошового забезпечення на себе і 50% – на кожного члена сім’ї, який переїжджає з ним.
Крім того, гарантовано безоплатну медичну допомогу у військово-медичних закладах та щорічне санаторно-курортне лікування.
Є можливість отримати вищу освіту без відриву від військової служби за заочною формою навчання.
Разом з тим, за контрактниками у разі оголошення рішення про проведення мобілізації або введення воєнного стану зберігаються місце роботи, посада і компенсується середній заробіток на підприємстві.
І основне – військово­службовці, які мають військову вислугу 20 років і більше, мають право на отримання житла.

Грошове забезпечення

Для осіб, призваних під час мобілізації, на особливий період, у разі прийняття за контрактом гарантована заробітна плата: рядовому складу – 8 мінімальних заробітних плат (11 600 грн.), сержантам і старшинам – 9 мзп (13 050 грн.), офіцерам – 10 мзп (14 500 грн).
Також, раз на рік надається матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань та грошова допомога на оздоровлення.

Умови прийняття на службу за контрактом

Перш ніж укласти контракт визначають загальний стан претендента. Задля цього перевіряють стан здоров’я та придатність до військової служби, фізичну підготовленість та психологічну стійкість, мотивацію до військової служби. Якщо перевірка пройдена, військовослужбовець спрямовується на перепідготовку.
«Всі військовослужбовці, що приймаються на контрактну службу, спрямовуються у навчальні центри, де проходять перепідготовку за війсь­ково-навчальними спеціальностями. Після цього вони спрямовуються до частини, яку обирають. Якщо частина знаходиться в зоні АТО, значить людина йде в зону АТО. Якщо на мирній території, то вони йдуть служити на мирну територію», – розповідає Володимир Ноженко.
Залежно від спеціальності, є різний термін навчання, який становить від 3-х до 6-ти місяців. Як правило, в Броварах йдуть на нескладні військові спеціальності, серед яких зв’язківці, артилеристи, зенітники тощо.
Якщо ви бажаєте пов’язати себе з військовою службою за контрактом, приходьте до Броварського об’єднаного міського військового комісаріату за адресою: вул. Героїв Небесної Сотні, 1.


Софія Левицька

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ

  • MySQL server has gone away SQL=REPLACE INTO revizor_acymailing_config (namekey,value) VALUES ('module_redirect','|revisor.net.ua')...

Error : Please select some lists in your AcyMailing module configuration for the field "Автоматично підписати на" and make sure the selected lists are enabled