БРОВАРИ +13
НБУ USD 27.98

ПАРАЛІМПІЙЦІ – НАША ГОРДІСТЬ

У них можна повчитися силі духу, прагненню до перемоги та вмінню не здаватися. На XV Літніх Паралімпійськіх іграх, що завершилися 18 вересня, вони показали, на що здатні, «заткнувши за пояс» олімпійців. 41 золота, 37 срібних, 39 бронзових, а загалом 117 медалей опинилися у спортивній скарбничці України. Ця цифра вивела нашу збірну на третє загальнокомандне місце у світі. Особливо приємно відзначити, що всі три представники Броварів повертаються з медалями. Маємо повний комплект нагород – золото, срібло та бронзу. Хто вони – наші спортивні лідери?

ОЛЕКСІЙ ФЕДИНА ВЕЗЕ ДО БРОВАРІВ «ЗОЛОТО»

Майстер спорту України міжнародного класу з плавання, п’ятиразовий чемпіон та восьмиразовий призер Літніх Паралімпійських ігор Олексій Федина виборов для України «золото». Спортсмен має два ордени «За заслуги» другого та третього ступенів за досягнення високих спортивних результатів на XIII (2008) та XIV (2012) Літніх Паралімпійських іграх. Цьогоріч йому пощастило стати учасником унікальної ситуації у плаванні. Разом зі спортсменом з Узбекистану він брасом подолав дистанцію у 100 метрів за 1:09:94. Обидва паралімпійці отримали золоті медалі.

НАТАЛІЯ ЄЗЛОВЕЦЬКА ВИБОРОЛА ДЛЯ УКРАЇНИ «СРІБЛО»

Заслужений майстер спорту України з легкої атлетики Наталія Єзловецька у Ріо-де-Жанейро стала другою. Спортсменка взяла участь у фінальному забігу на 400 м. Показавши результат 58,48 секунди, отримала «срібло». Наталія — багаторазова переможниця чемпіонатів України, майстер спорту міжнародного класу з 2001 року. З 2000 року – член збірної України з легкої атлетики серед спортсменів з вадами слуху. У 2009-му була удостоєна ордена «За мужність» ІІІ ступеня.

olimp1

ЛЮДМИЛА ДАНИЛІНА – БРОНЗОВА ПРИЗЕРКА

Легкоатлетка Людмила Даниліна з Паралімпійських ігор вийшла третьою. Пробігши 1500 метрів за 4:28:78, отримала заслужену бронзову медаль. Дистанцію 1500 м можна назвати «коронною» для спортсменки. У минулому році вона виборола золото на IV Глобальних Іграх в Еквадорі. До цього майстер спорту міжнародного класу у своїй спортивній кар’єрі вигравала такі змагання у 2009 та 2011 році. За цю велику роботу та дійсно тріумфальні результати паралімпійці отримають матеріальну винагороду. За словами Міністра молоді та спорту Ігоря Жданова, чемпіони отримають $40 тис., срібні призери – по $26 тис., бронзові медалісти – по $18 тис.

olimp2

ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО УКРАЇНСЬКИХ СПОРТСМЕНІВ НА ЛІТНІХ ПАРАЛІМПІЙСЬКИХ ІГРАХ-2016

Факт 1.

У Ріо-де-Жанейро Україну представляли 172 паралімпійці у 15 видах спорту;

Факт 2.

Україна вперше в історії Паралімпійських ігор отримала ліцензію для участі у змаганнях з волейболу та параканое.

Факт 3.

У Ріо українці встановили 22 світові та 32 паралімпійські рекорди.

Факт 4.

У трійці найсильніших Україна іде після Китаю та Великобританії.

Людмила Бондаренко

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ