БРОВАРИ +14
НБУ USD 27.98

ПІД ПРИЦІЛОМ: БУТИ ЧИ НІ «БЕЗПЕЧНОМУ МІСТУ» У БРОВАРАХ?

Програма «Безпечне місто» передбачає ряд заходів, які допоможуть броварчанам почувати себе спокійніше та безпечніше, а службам – контролювати правопорядок у місті. Щоб втілитися у життя, програмі не вистачило зовсім дріб’язку – лише одного голосу на останній черговій сесії міської ради. Врешті програму відправили на доопрацювання. Загалом, вона досить об’ємна, складається з кількох розділів, але надзвичайно актуальна в наш час 

 У період, коли світові ЗМІ час від часу шокують моторошними новинами про теракти, коли щоденні новини рясніють повідомленнями про вбивства, пограбування, розбої – питання про безпеку мешканців виходить на перший план.

Під пильним скляним оком відеокамер мають опинитись в’їзди-виїзди в місто, мости, переїзди, об’єкти життєзабезпечення міста. Особливої уваги заслуговують місця масового скупчення людей (особливо у святкові чи вихідні дні): парки, площі, культурні та розважальні центри, супермаркети, вокзал. До групи ризику входять навчальні та медичні заклади.

«Безпечне місто» в сьогоднішніх умовах просто необхідне. В рамках програми планується налагодити спільну роботу місцевої влади, правоохоронних органів та громадських формувань, що допоможе швидко реагувати на будь-які загрози чи злочини.

Також, перспектива встановлення тотального відеоспостереження по місту допоможе попереджувати злочини. А у разі їх виникнення, відзнятий матеріал стане у нагоді – можна набагато легше встановити особу правопорушника, ступінь його вини, побачити всі деталі події.

«Це не просто дивитись, хто, де і як прогулюється містом. Це аналітична програма, яка має можливість аналізувати отриману інформацію. Тобто, якщо система «побачила» машину, наприклад, із підозрілими номерами, або якщо машина затримана, програма одразу спрацьовує, фіксує такі моменти. І тут вже справа за працівниками поліції, які мають оперативно відреагувати. Але інформація в будь-якому випадку залишиться в пам’яті. Така ж ситуація і з розпізнаванням облич. Якщо людина знаходиться в розшуку, спрацьовує аналогова програма, яка має зв’язок з поліцією. Тобто, система безпеки вже «знає», що, наприклад, до магазину зайшла небезпечна особа», – розповідає Володимир Оксютенко.

Ще одним важливим пунктом є контроль за безпекою руху на дорозі. Як показує статистика, бувають такі ДТП, коли розібратися, «хто винен» та змоделювати справжню ситуацію складно. При наявності камер проблема відпадає сама собою. Також це допоможе дисциплінувати водіїв, адже вони знатимуть, що в разі чого, є відеодокази, і тут вже схитрувати буде неможливо – все зафіксовано.

Окремим розділом програми є моніторинг та нагляд за об’єктами благоустрою: всі роботи, що виконують комунальники, будуть також зафіксовані на відео. Таким чином можна буде слідкувати, наприклад, за розчисткою снігу.

Окрім вищезазначеного, програма має перспективи до удосконалення. А от чи розпочне вона працювати, поки невідомо – все залежить від голосів депутатів.

«Головне бажання – запровадити програму та отримати безпеку в місті. Зрозуміло, що процес запровадження системи в життя не буде зовсім простим і швидким. Для цього існує ряд заходів, які треба провести. Працювати є над чим, але я вважаю, що система варта уваги і вона допоможе тримати руку на пульсі», – додає пан Володимир.

Слава Одинець

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ