БРОВАРИ +14
НБУ USD 27.98

БРОВАРСЬКИЙ ТЕРИТОРІАЛЬНИЙ ЦЕНТР ЙДЕ НА РОЗШИРЕННЯ

 Підтримка та опіка соціально незахищених громадян є не лише проявом людяності та співчуття. Це невід’ємний елемент у повно цінному функціонуванні державного апарату. У Броварах є установа, що забезпечує соціальне обслуговування для громадян похилого віку, інвалідів та осіб, що перебувають у складних життєвих обставинах. Приємним фактом залишається те, що вона розвивається.

  На сьогодні працює три відділення: відділення соціальної допомоги вдома, відділення денного перебування, організація надання адресної, натуральної та грошової допомоги. І вже незабаром Броварсь кий міський територіальний центр соціального обслуговування відкриє відділення стаціонарного догляду, де соціально незахищеним громадянам зможуть надавати ряд додаткових послуг.

«Взагалі, у Київській області знаходиться 34 територіальні центри, із них у 29-ти закладах є стаціонарне відділення. Враховуючи наш досвід, статистику області, і прослідковуючи певну динаміку стосовно громадян похилого віку, у нашому місті виникла нагальна потреба відкрити відділення стаціонарного догляду», – розповідає Діана Лудченко, директор Броварського міського територіального центру соціального обслуговування.

Бажання створити такого роду відділення з’явилось давно, щоправда можливості стали надходити поступово, з часом.

«Раніше ми не мали відповідного приміщення. І ось нещодавно ми знайшли варіант, що підходить для нас: раніше в цьому приміщенні, де зараз облаш товується відділення стаціонарного догляду, була аптека. Орендарі зупинили свою діяльність – аптека з’їхала, тому ми маємо чудову можливість і відповідно – придатне приміщення», – розповідає Діана Лудченко.

Наразі у приміщенні майбутнього відділення повним ходом йдуть ремонтні роботи. А їх не так вже й мало, адже це не просто косметичний ремонт, це пере обладнання приміщення. Тут слід урахувати ряд норм, звернути особливу увагу на потреби. Попри все, більшу частину робіт вже виконано, і незабаром відділення радо відкриє двері для своїх відвідувачів.

 btc

«Ми вже пройшли довгий шлях, виконані проекти, експертизи, декларації про початок робіт. Зараз займаємося ремонтними роботами, протипожежною сигналізацією», – додає пані Діана.

Взагалі, стаціонарне відділення може функціонувати, починаючи з мінімальної кількості місць, які становлять 10. Мак- симальна позначка – 50 ліжкомісць. Наше, Броварське відділення, починає свою роботу з 10-ти.

У відділенні зможуть перебувати самотні громадяни, соціально незахищені особи. Будуть надаватися послуги денного догляду. Переважно, це процедури, які допоможуть підтримати рівень здоров’я – встановлення крапельниць, ін’єкції, тощо

Обладнуючи відділення, працівники намагаються зробити умови комфортними, створити атмосферу максимально домашньою та затишною. У відділені буде 3 палати (2 на 4 ліжкомісць та 1 на 2 ліжко місця), 2 санвузли, душові, вітальні для відпочинку. Окрім цього, на території буде пост чергового лікаря.

Щодо дати відкриття, на 100% точно сказати не можна, адже людський фактор теж грає свою роль і точно спрогнозувати, коли повністю завершать ремонт складно. «Ми дуже стараємося і просимо наших підрядників, щоб вони встигли все зробити до 3-го жовтня, Дня людей похилого віку. Тому хотілось би пов`язати відкриття саме з цією датою, зробити, так би мовити, подвійне свято. Якщо ж не вийде, тоді будемо чекати груд-ня»,– додає Діана Лудченко.

Софія Левицька

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

П’ятниця, 16 квітня 2021, 10:31
Четвер, 15 квітня 2021, 15:19

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ