БРОВАРИ +6
НБУ USD 28.01

КОХАННЯ, ЗІТХАННЯ ТА… КОНСЕРВУВАННЯ

Як і обіцяли броварські можновладці, 2016 рік «ризикує» стати періодом старту найбільш очікуваних реконструкцій. Парк Перемоги та Алея кохання – фаворити «забігу». Обидва об’єкти знаходяться під прискіпливою увагою громадськості, кожен сантиметр реконструйованої площі контролюється та обговорюється як на місці, так і у соціальних мережах. Сьогодні «Громадський Ревізор» вирішив також долучитися до лав допитливих та вирушив на Алею кохання

Перші враження «огульно-позитивні»

Алея кохання, яка в проектних документах іменується «пішохідним бульваром в районі 34 мікрорайону», досить немаленька за протяжністю. Починається від вулиці Київської та виходить прямо до бульвару Незалежності. Інша справа, що зараз ця територія заросла чагарниками, вкрилася погребами та заставилася «розливайками» і на бульвар, навіть пішохідний, схожа надто віддалено. Добре хоч погода була позитивно-сонячною, бо після дощу тут взагалі хіба що в гумових чоботах пішим ходом пройдеш.

aleyalubvi

Ми зайшли на Алею з боку будинку по вул. Короленка, 74. Справа – дитячий садочок «Сонечко», зліва – житловий комплекс «Палладіум», прямо перед нами – будівельні роботи на бульварі.

Відразу скажемо – перше враження дійсно позитивне. Вже проведено розбивку та планування території першої черги реконструкції. Мешканці мікрорайону з задоволенням йдуть щойно вимощеними плиточкою доріжками. Кольорова гамма досить приємна – червоні, жовті, сірі, білі цеглинки. Повз проходять мама з до- нечкою, яка, підстрибуючи, намагається «зловити» сонячного зайчика на доріжці.

aleyalubvi3

«Дуже подобається! Так зручно ходити таким доріжками, а не місити грязюку, як у нас завжди було!», – каже Наталя, посміхаючись.

Загалом, роботи першої черги будуть проведені на відрізку у 600 м. Зараз проводиться мощення доріжок з повним плануванням майбутніх зон відпочинку, прогулянкових зон, майданчиків для дітей та дорослих, велодоріжок, клумб та квітників.

aleyalubvi4

Зазнають змін і ще два об’єкти в зоні реконструкції. Дитячий майданчик, який нині знаходиться у вкрай занедбаному стані, залишиться на своєму звичному місці, однак, гойдалки, гірки та качелі- каруселі будуть повністю замінені.

«Зараз ми мусимо ходити в парк, що досить далеченько, або користуватися тим, що є, але ви самі бачите – хіба це майданчик. Руїни, та й годі. А якщо поставлять новий – це прекрасна новина!», – тішиться бабуся трирічного Богданчика.

Ще одна «руїна» з неестетичним не тільки виглядом, а й запахом – сміттєвий майданчик. Достеменно невідомо, яким чином його буде облаштовано – можливо, перенесуть в інше місце, можливо переобладнають та розвернуть до алеї «спиною». До речі, непогано виглядає сміттєвий майданчик біля ЖК «Палладіум». Як варіант розглядається і така конструкція.

Не без скандалу

Жодна реконструкція чи будівництво у нашому місті не обходиться без проблемних моментів. У даному випадку «каменем спотикання» стало декілька десятків погребів, що розташовані в зоні реконструкції. Щодня з початку робіт тут відбуваються міні-сутички та постійні словесні баталії між власниками погребів та прихильниками сучасного пішохідного бульвару.

«Власники об’єктів були попереджені заздалегідь про те, що розпочинаються роботи і незаконно розташовані на території пішохідного бульвару погреби буде демонтовано. На кожному об’єкті було розміщено попередження, де вказаням терміну», – каже в. о. начальника спецвідділу контролю за станом благоустрою та зовнішнім дизайном міста Олег Єжаков.

В даному випадку підтримаємо керівника, оскільки ще в травні поточного року в статті «Прощавай, консервація!» («ГР» № 17(55) від 5 травня 2016 року) ми наголошували на тому, що роботи з реконструкції ось-ось розпочнуться і потрібно заздалегідь подумати про те, куди «переселити» свої засіки.

Під час перебування на алеї довелося вислухати чимало аргументів як «за», так і «проти» розміщення погребів. Справедливості заради відзначимо, що тих, хто виступає за цивілізовану алею замість обтиканої «перископами» території, набагато більше. Та й найбільш активні власники підземних овочесховищ погоджуються, що це, власне, самозахват. Але ж…

«Нехай мені компенсують тисячу доларів, дадуть ділянку під погріб, тоді я приберу. А так – не треба тут ніяких алей! Жили і без цього!», – емоційно переходить на крик активна бабуся.

Альтернативу пропонують все ті ж фахівці спецвідділу. На вулиці Петлюри знаходиться кооператив «Магнолія», де всі бажаючі аж за 20 грн. на місяць можуть орендувати підземне сховище на абсолютно законних підставах. Так, не під будинком, але ж там ваші картопля- морква-бурячки будуть почуватися безпечно.

Отож, реконструкція у розпалі. Ми будемо відслідковувати стан справ та обіцяємо ще не одну ревізію на пішохідній Алеї кохання.

Ярина Вишневецькаmaketskver 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

П’ятниця, 16 квітня 2021, 10:31
Четвер, 15 квітня 2021, 15:19

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ