БРОВАРИ +10
НБУ USD 27.61

«КОМУНАЛКА» ПО-НОВОМУ. ВЖЕ?

Вже минуло два місяці, як Україна комунальна живе в нових умовах. До 1 липня українці, які проживають у багатоквартирних будинках, повинні були визначитися з формою управління своєї багатоповерхівки, оскільки комунальні ЖЕКи фактично самоліквідуються. Тож «Громадський Ревізор» вирішив поцікавитися, як живеться Броварам у нових умовах

 Роз’яснювальнаробота далася взнаки  

До роботи в нових умовах ЖЕКи на чолі з чиновниками УЖКГ готувалися заздалегідь. Практично у кожному дворі провели збори, де з більшим чи меншим рівнем емоційної напруги роз’яснювали нововведення, які усім нам підготувала держава.

Баталії іноді були досить палкими: ОСББ чи ЖЕК, свої чи чужі, кому довірити свій будинок та своє майно. Скільки будинків – стільки й рішень.

«Консультації та роз’яснення надавалися як безпосередньо в УЖКГ, так і на зборах, тому на сьогодні можна сказати, що більшість броварчан досить непогано обізнана з основними тезами реформи», – каже начальник управління житлово-комунального господарства міста Галина Плотнікова.

Проведення такого «лікбезу» дало непогані результати. З початку цього року у місті створено близько 30 ОСББ і на цьому процес не закінчується. До сьогодні об’єднання продовжують створюватися.

«За законом ніхто не забороняє, навіть якщо оголошено та проведено конкурс, підписано договір з управляючою компанією, відмовитися від їхніх послуг, якщо, звісно, це прописано в договорі, та створити ОСББ», – коментує Галина Плотнікова.

Комунальні ЖЕКи поки що незмінні

 А що ж ЖЕКи? Вони тепер вже називаються голосно та гарно – управляючі компанії? Називаються вони дійсно гарно, але до управляючих компаній ще треба «дорости» та здати екзамени «на профпридатність».

А що ж з тими будинками, які досі не визначилися з управителем чи не створили ОСББ? Виконком має оголосити конкурс та призначити управлінця самостійно. Але положення про конкурс досі знаходиться у стадії підготовки. Єдине, що затримує – бюрократичний момент, а саме відсутність типового договору.

«Цей документ повинен бути затверджений Кабінетом міністрів, або як мінімум – Мінрегіоном. Як тільки ми отримаємо договір, готові оголосити конкурс», – кажуть в міському УЖКГ.

А поки що ЖЕКи, як і раніше, залишаються надавачами послуг та обслуговують «свої» будинки, які за цей час не пішли у «вільне плавання».

До речі, своєрідним визнанням роботи усього колективу ЖЕКу №1 є той факт, що мешканці практично усіх будинків на його території мають намір співпрацювати саме з ЖЕКом у якості управлінця. Інші ЖЕКи також мають своїх прихильників, але ЖЕК№1 – з найбільшим «фанклубом».

Окрім того, участь у конкурсі можуть брати так звані відомчі обслуговуючі компанії, яких у місті немало: ДП «Житло», «Житлоуютсервіс», «Т-комфорт», «Житлосервіс» та інші.

Не виключено, що свої послуги запропонують і немісцеві фірми, як, наприклад, компанія «ДомКом», що вже заявляла про намір працювати у Броварах.

Зима не за горами

Нові умови – новими умовами, а зиму ніхто не відміняв. Саме зараз – на початку осені – активізуються роботи з підготовки до опалювального сезону, в тому числі і в житловому фонді.

«Ми дуже сподіваємося на те, що процес переходу повністю на роботу за новими правилами закінчиться до кінця року. І на сьогодні ми не приховуємо, що вступити в новий опалювальний сезон було б доречніше силами комунальних підприємств. Новоутворенні ОСББ ще не мають достатньо досвіду і вже зараз є деякі проблеми, що виникають у процесі підготовки до зими», – каже Галина Плотнікова.

І дійсно, зовсім «юні» та недосвідчені ОСББ, а тим паче – компанія не місцева, які не знають усіх нюансів та особливостей міського господарства, можуть таких «дров наламати», що потім усім містом ліквідовувати доведеться. Робимо висновок – повільно, але впевнено Бровари рухаються до нових реалій. Як позначаться ці зміни на нашому з вами комфорті побачимо вже до кінця року.

Мирослава Соколенко 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Четвер, 15 квітня 2021, 10:43
Вівторок, 30 березня 2021, 13:29

Останні статті

П’ятниця, 14 травня 2021, 17:16
Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ