БРОВАРИ +10
НБУ USD 27.61

ПРИВІЛЕЇ СТУДЕНТІВ У НОВОМУ НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ

Для студентів університетські роки – всього мить. Лекції, семінари, заліки, екзамени та різнобарвні розважальні заходи… Це і є будні студентського життя. Втім, не лише незабутніми емоціями наповнений навчальний рік. Для тих, хто носить горде звання студента, Програмою «Молодь Броварів» обумовлені певні бонуси. Які саме, дізнавався “ГР”

 ГРОШОВІ БОНУСИ СТУДЕНТАМ

Студенти не тільки навчаються, відпочивають та тренуються, вони ще отримують грошові виплати.

Зокрема, в рамках програми, кращим студентам вищих навчальних закладів Броварів передбачена виплата стипендій від міста.

Студенти денної форми навчання, які мають статус дітейсиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які навчаються у вищих навчальних закладах освіти I–IV рівня акредитації, можуть розраховувати ще на додатковий грошовий бонус у розмірі 200 грн. щомісячно. Але за умови досягнення повноліття та надання до управління освіти і науки Броварської міської ради довідки з місця навчання. До речі, ця доплата стосується студентів будь-якого ВУЗу України, не тільки Броварів.

Аби дізнатися, коли студентам очікувати виплат, ми звернулися до начальника управління освіти і науки. «Як тільки почнеться навчальний рік і діти принесуть довідки з місць навчання – поновимо всі виплати. Раніше передбачити фінансування ми ніяк не можемо, адже не знаємо, хто вступив, хто переведений на наступний курс», – розказала Оксана Мельник.

Ще кілька привілеїв для студентів- пільговиків прописані у відповідному розділі законодавства.

У новий навчальний рік із сюрпризами

Так, згідно Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», студенти з числа даної пільгової категорії мають право на:

• повне державне забезпечення у навчальних закладах;

• стипендію в розмірі, що на 50% перевищує розмір стипендії у відповідному навчальному закладі;

• отримання 100-відсоткової заробітної плати, що нараховується в період виробничого навчання та виробничої практики;

• отримання щорічної грошової допомоги на придбання навчальної літератури в розмірі трьох місячних стипендій;

• збереження повного державного забезпечення та стипендії під час академічної відпустки за медичним висновком.

Також, на початку навчального року пільговики отримують від держави грошову допомогу на придбання підручників та канцелярського приладдя.

Випускники навчальних закладів із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, можуть розраховувати на одноразову грошову допомогу, рівну як мінімум шести прожитковим мінімумам та допомогу на отримання одягу і взуття.

Для всіх інших студентів, які не відносяться до пільгових категорій, теж є хороші новини. У цьому навчальному році державні стипендії залишаються!

Нагадаємо, що в серпні Мінфін надіслав до МОН лист з пропозицією скасувати виплату стипендій з наступного бюд жетного року.

Однак вже на початку вересня заступник Міністра освіти і науки Володимир Ковтунець заявив, що стипендії не скасу- ють, проте алгоритм виплат переглянуть.

«Кошти мають розподілятись раціонально. Не платити всім потрошку, а платити тим, хто потребує. Студенти, які вчаться і мають оцінки не нижче «добре», повинні бути підтримані, особливо, якщо доходи родини невеликі. Також потрібно підтримати студентів, які навчаються на непрестижних спеціальностях: вчителі, фізики, математики», – заявив замміністра.

Людмила Бондаренко 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Четвер, 15 квітня 2021, 10:43
Вівторок, 30 березня 2021, 13:29

Останні статті

П’ятниця, 14 травня 2021, 17:16
Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ