БРОВАРИ +10
НБУ USD 27.61

ТАЄМНИЦІ ВЕЧІРНІХ ВУЛИЦЬ

Крадіжки, шахрайства, розбої, грабежі… Небезпечні вулички та «золоті» будинки є в кожному регіоні. Бровари – не виняток. На жаль, «побачення» з правопорушниками та неприємна роль жертви в умовах сьогодення не вигадка, а правда життя. Аби дізнатися, як змінився стан злочинності в місті, «ГР» поринув у звичайні будні працівників Броварського відділу поліції

Поліцейська статистика 

«Правила існують для того, щоб їх порушувати» – твердження, з яким ніколи не погодяться працівники правоохоронних органів. З легкістю замінять «порушувати» на «виконувати» та закличуть всіх і кожного до правопорядку. А порядок нашим поліцейським хіба що сниться.

Згідно офіційних даних, отриманих від Броварського відділу поліції, за 6 місяців роботи було опрацьовано 14270 заяв і повідомлень про кримінальні право порушення, що на 27,3% більше, ніж у минулому році.

До єдиного реєстру досудових розслідувань внесено інформацію по 2608 подіям. Зауважимо, не кожна зареєстрована заява вноситься до ЄРДР. Лише та, що має ознаки кримінального правопорушення. Так, скарга на те, що сусідський пес голосно гавкає, не буде зареєстрована в реєстрі.

Останнім часом у порівнянні з минулим роком в Броварах стало більше шахрайств, розбоїв, умисних вбивств, крадіжок та грабежів.

«Модним стало зривати ланцюжки з жінок, дівчат і навіть дітей. Подібних вуличних грабежів не так багато, але вони є. Трапляються в основному на бульв. Незалежності та Героїв Небесної Сотні (Возз’єднання) у найбільш небезпечні години з 10-ї до 14-ої, та з опівночі до другої години ночі», – розказали нам міські поліціянти.

Почастішали також випадки крадіжок з автівок із вибиттям скла. «Така проблема дійсно існує. І пов’язана вона з великим скупченням автомобілів на подвір’ях багатоквартирних будинків. Машин стало більше. Збільшилася і кількість осіб, які цим користуються…», – розказав «ГР» начальник сектору реагування патрульної поліції Володимир Шуб.

Подібні правопорушення, зазвичай, відбуваються у спальних районах міста. Зокрема, на вул.Грушевського, Короленка, Незалежності, Симоненка. Менше їх по вулицях Київській та Гагаріна.

Патруль поліції + консьєржки– пекуча суміш для правопорушника

Найчастіше з автівок правопорушники беруть магнітоли, відеореєстратори, навігатори, сумки та барсетки. Отже, їх варто забирати з собою. В цьому впевнений і поліцейський: «Краще витратити 5–7 хвилин на зняття відеореєстраторів, навігаторів та інших речей, ніж потім страждати за ними…».

У випадках хуліганства, розбою, крадіжок, зокрема квартирних, велику роль відіграє мить реагування. На цьому найкраще знаються консьєржки. За словами пана Шуба, саме консьєржки роблять велику справу: «За статистикою, крадіжок з квартир в будинках, де є консьєржки, майже немає!».

Все ж, найважливіша превентивна функція покладається на патруль поліції. Це найперший профілактичний захід проти скоєння правопорушень. І справді, який правопорушник дозволить собі проступок біля патрульного автомобіля. «Наша проблема у нестачі нарядів. Їх треба максимально збільшувати. По мірі сил та можливостей відпрацьовуємо райони, намагаємося робити все можливе…», – зауважив Володимир Шуб.

Серед іншого

За шість минулих місяців роботи працівники сектору ювенальної превенції Броварського відділу поліції склали 54 адміністративні протоколи. З них 50 щодо дорослих за неналежне виконання батьківських обов’язків та продаж неповнолітнім алкогольних та тютюнових виробів. Чотири адмінпротоколи склали щодо неповнолітніх за дрібну крадіжку, паління тютюнових виробів у громадських містах.

Крім того, під час проведення операції «Мак» у Броварах зареєстрували два факти незаконного посіву маку. З позитивного варто відзначити, що за останні півроку скарг на поліціянтів поменшало. Зокрема, патрульні стали більш оперативно приїжджати на виклик та відповідати на звернення громадян. Як бачимо, звичайні будні «охоронців нашого спокою» тривають. Нам же, аби захистити себе від злочинців, варто бути уважними та пильнувати свої речі та майно.

Анна Антонова

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Четвер, 15 квітня 2021, 10:43
Вівторок, 30 березня 2021, 13:29

Останні статті

П’ятниця, 14 травня 2021, 17:16
Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ