БРОВАРИ +5
НБУ USD 27.95

Яка вишиванка пасує Перемозі

Перший етап реконструкції чи не найбільш обговорюваного проекту – реконструкції міського парку Перемоги – стартував. Перлину Броварів планують одягнути в кольори національної вишивки. Що ще планується найближчим часом та у перспективі – дізнавався «Громадський Ревізор»

Відлуння свята

Вже декілька тижнів броварчани активно обговорюють в соцмережах початок робіт у центральному міському парку Перемоги, що останнім часом став популярним місцем проведення масштабних святкувань не тільки міського, але й обласного рівня. Під час проведення заходів з нагоди Дня Незалежності України, тут зібрались представники не тільки з усіх районів Київщини, але й численні товариства, об’єднання, діаспори та релігійні громади з різних куточків світу. Всі гості міста були просто у захваті від нашого центрального парку – просторого, зеленого та такого гостинного.

«Мені дуже сподобалося в Броварах, у вас прекрасний парк! Це так чудово, коли серед міста є куточок зелені, природний острівець, де можна відпочити душею. Навіть трохи вам заздрю!», – посміхається пані Вікторія,керівник національного польсько-українського культурного товариства «Згода».

«Чудове місце, чудові люди, свято на славу! Дуже приємно знаходитися у Броварах! Просто закохалися у ваше місто, а парк – це просто щось неймовірне!», – емоційно реагують на питання про враження від міста представники товариства україно-вірменської дружби.

І таких відгуків було, повірте, безліч. Приємно, коли гості ось так відгукуються про рідне місто. Зі сторони, що не кажи, – видніше.

Про реконструкцію

Однак, повернімося до основної теми. Незважаючи на велику кількість масових заходів, у парку розпочато активні ремонтні роботи. Якщо пройти до арки з боку Майдану Свободи, то справа побачимо виблискуючу свіжим асфальтом доріжку. Що це – тротуар, велодоріжка чи дороговказ для ролерів?

dorigka2

«Це дійсно велодоріжка, на якій згодом буде нанесено спеціальну розмітку. Вона прокладена так, що можна буде практично увесь парк Перемоги об’їхати по колу. Звичайно, тут зможуть кататися і любителі роликів, для них теж буде зручно на такому рівненькому покритті», – каже начальник управління житлово-комунального господарства Галина Плотнікова.

Неабиякий подив та шквал жартівливих коментарів викликала ділянка, де свіже асфальтне покриття з’єднується з вже існуючим покриттям з плитки. Дехто навіть висловлював припущення, що це спеціальний трамплін для тренування ролерів та велосипедистів.

«Оскільки центральну частину парку ми будемо робити тільки після Дня міста, а зараз цією доріжкою проходить багато людей, мами з візочками, дітки на роликах теж вже будуть кататися, ми зробили такий тимчасовий «спуск», який при проведенні робіт по викладенню плитки буде повністю перероблений і, звичайно, такого перепаду не буде», – запевнив заступник міського голови Григорій Голубовський.

Окрім того, цю доріжку зможуть використовувати для тренувань лижники, яких досить часто у будь-яку пору року можна зустріти в парковій зоні. До речі, оскільки замовником робіт виступає обласний департамент, з КОДА надійшло прохання облаштувати доріжки так, щоб не тільки тренувальні забіги та заїзди можна було проводити, але й змагання обласного рівня.

Фактично в асфальт «закатали» тільки цей сегмент, далі роботи з мощення парку будуть виконуватися у плитці. Центральна алея, майданчики біля літака, фонтану та доріжка навколо озера будуть викладені сучасною бруківкою. Вже зараз говорять про те, що навколо озера кольорова гамма буде з застосуванням традиційних сірих, незвичних для мощення чорних та оптимістичних білих цеглинок. Щодо кольорів центральної алеї поки що розглядається декілька варіантів. Один з яких – стилізувати під національний орнамент.

dorigka4

Освітлення також зазнає змін. Оскільки в основному по паркових алеях встановлено електроопори з так званими «повітряними лініями», що вже давно є «минулим сторіччям», при проведенні реконструкції, будуть застосовані сучасні технології як щодо встановлення опор, так і при виборі світильників. Вони будуть сучасні, економічні та, враховуючи менталітет частини нашої молоді – і не тільки – антивандальні.

Контроль «на лінії»

Роботи з облаштування велодоріжки проводить ТОВ «Будгарант-плюс», а контро­лює… навіть порахувати важко.

dorigka3

Судіть самі – мер міста періодично ранковий об’їзд міста починає саме з парку Перемоги, профільний заступник Григорій Голубовський чи не щодня навідується, відповідальні особи з міського управління житлово-комунального господарства мають щоденний обов’язок – нагляд та контроль за проведенням робіт, щоб усе було у відповідності до проекту, а голов­не – щоб якість відповідала найвищим стандартам. Але й це ще не всі. Депутати та їх помічники, активісти, громадяни, будівельники за фахом, покликанням та ті, хто думає, що вміє будувати – всі радять, пильно стежать та контролюють.

«Роботи в парку викликають неабиякий інтерес та ажіотаж з боку громади. І це нормальний процес, адже центральний парк є об’єктом прискіпливої уваги громади. Броварчани люблять своє місто і хочуть, щоб наш парк дійсно був окрасою міста», – каже Григорій Голубовський.

Ідей, до речі, дуже багато. Григорій Павлович не виключає можливості конкурсного відбору найбільш цікавих пропозицій, а поки що говорить про найближче перспективне завдання – обрати кольорову гаму та візерунок для «вишиванки», якою розробники проекту пропонують прикрасити центральну алею парку. Здавалося б, що тут складного, але україн­ська вишиванка – особливий символ та оберіг. Візерунок та кольори мають величезне символічне значення. Тому і підходити до цього питання потрібно виважено, порадитися з фахівцями, народними майстринями, які підкажуть та проконсультують.

Ярина Вишневецька

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ