БРОВАРИ +14
НБУ USD 27.98

Звіт за І півріччя: куди «пішли» гроші?

Міський бюджет цього року складає трохи більше 488 млн. грн. Позаду вже перше півріччя, можна говорити про певні підсумки. Отож, як виконувався бюджетний план та на що витрачалися гроші платників податків – розбирався «Громадський Ревізор»

План доходів перевиконуємо

Як відзначено під час чергового засідання виконавчого комітету, за першу половину поточного року у бюджет міста надійшло 467 млн. та майже 371 тис. грн., зокрема до загального фонду – 196 млн. грн., до спеціального – 97 тисяч. До того ж, місто отримало ряд субвенцій та дотацій з державного та районного бюджетів у сумі 174 млн. грн. Таким чином, надходження до загального фонду бюджету міста становить 136,7% до планових показників.

Якщо порівнювати з відповідним періодом минулого року, бюджетні надходження зросли на 54,7%, у фінансовому вираженні – на 69 млн. 362 тис. грн.

До спеціального фонду за поточний рік без урахування власних надходжень бюджетних установ, надійшло 8 млн. 400 тис. грн. У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження до спецфонду зросли на 4 з половиною млн. грн., у відсотковому значенні – на 120,3%.

Основними бюджетоутворюючими джерелами місцевого бюджету залишаться податок на доходи фізичних осіб, податок на майно, єдиний та акцизний податки (схема 1).

zvit1

Як бачимо, найбільш вагомим податком загального фонду традиційно є ПДФО, якого надійшло у сумі майже 93 млн. грн., що становить 139% відповідно до плану. Порівняно з 2015 роком, надходження в цілому збільшилися на 28,4%.

Надходження податку на майно, який складається з податку на нерухоме майно, плати за землю та транспортного податку, виконано на 148% до планових показників. Значний відсоток перевиконання в розрізі даних надходжень становить плата за землю – 15 млн. 344 з половиною тисячі грн., що на 68,3% більше, ніж у минулорічний період.

Більшу частину загальних надходжень спеціального фонду за І півріччя поточного року займають власні надходження бюджетних установ – 91,4% та доходи від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення – 6,4% (схема 2).

zvit2

Видаткова складова

Як зазначено у звіті фінансового управління, видаткову частину бюджету по загальному фонду міста за І півріччя 2016 року виконано на 87,6% (схема 3).

zvit3

Найбільшу питому вагу за функціональною структурою з року в рік складають видатки на утримання установ та закладів освіти – 103 млн. 175 тис. грн., на соціальний захист та соцзабезпечення тих категорій громадян, які потребують допомоги – майже 99 тис. грн., галузь охорони здоров’я профінансовано на 40 млн. 785 тис. грн., галузь ЖКГ отримала 13,5 млн. грн.

Порівняно з минулим роком, кожен з показників збільшено – десь більше, десь менш суттєво. Для прикладу – у 2015 році на галузь освіти було виділено 81,7 млн. грн. проти 103,2 цьогорічних, заходи соцзахисту було профінансовано на 62,5 млн. грн., тоді як цьогоріч ця сума складає вже 98,7 млн. грн.

Освіта, здоров’я, соцзахист

Якщо розглянути більш конкретно економічну структуру видатків на найбільш фінансовозатратні галузі – освіту, медицину та соцзахист – то побачимо наступне.

Питому вагу за економічною структурою складають видатки на заробітну плату педагогів – майже 80 млн. грн., енергоносії «потягнули» 14,5 млн. грн., продукти харчування – 5,5 млн. грн.

Щодо галузі охорони здоров’я, то відповідно до міської програми «З турботою про кожного» в бюджеті міста за І півріччя 2016 року касові видатки на безкоштовне та пільгове забезпечення лікарськими засобами за рецептами лікарів склали майже 137 млн. грн. На утримання КП «Броварський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» виділено 9 млн. 299 тис. грн. Окрім того, за рахунок медичної субвенції з державного бюджету профінансовано видатки на утримання центральної районної лікарні у сумі 31,3 млн. грн.

По видатках на соціальний захист та соцзабезпечення видаткова частина бюджету становить 98 млн. 728 тис. грн. З них на 127 тис. грн. надано матеріальної допомоги мешканцям міста, забезпечено безкоштовними обідами малозабезпечених громадян на загальну суму 143,7 тис. грн., на 46,5 тис.грн. надано матеріально допомоги учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС, на забезпечення санаторно-курортного лікування та оздоровлення ветеранів праці профінансовано 44,3 тис. грн.

Не залишилися без фінансової підтримки міська організація Товариства Червоного Хреста, міське товариство інвалідів з ураженням опорно-рухового апарату «Прагнення», ГО «Батьки «Мозаїки» та «Союз Чорнобиль України».

Загалом, можна сказати, що Бровари, незважаючи на непросту економічну ситуацію в країні, впевнено тримають курс на поліпшення добробуту городян. Будемо сподіватися, що дана позитивна тенденція збережеться до кінця поточного фінансового року.

Ольга Підлісна

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ