БРОВАРИ +11
НБУ USD 27.76

«З турботою про кожного» : вагомі доповнення до міської програми

Міська програма «З турботою про кожного» - своєрідний маніфест влади, в якому викладено лиш деякі соціальні завдання, які хотілося б вирішити сьогодні і зараз. Під час останньої сесії до програми було внесено ряд доповнень. В чому полягають, кого стосуються та чи варто очікувати результату їх впровадження – розбирався «Громадський Ревізор».

З турботою не тільки на папері

Програма «З турботою про кожного» діє у Броварах вже досить тривалий час. Як зазначено у преамбулі - вона покликана об’єднати зусилля влади, депутатів та громадськості на втілення заходів для гідного та комфортного проживання броварчан.

Фактично 90% заходів стосуються соціального захисту тих верств населення, які постійно потребують допомоги – це ветерани, пенсіонери, інваліди, люди з особливими потребами. Це люди, яких держава підтримує поки що не настільки, щоб можна було говорити про повноцінну турботу та захист.

Про основні заходи, викладені у програмному документі, ми детально розповідали на сторінках «ГР» №28(66) від 21 липня поточного року, наразі ж зупинимося на доповненнях, які було внесено зовсім нещодавно – 4 серпня на черговій сесії міської ради.

Анальгін, цитрамон та трохи активованого вугілля

У програмі чітко та чорним по білому прописано, що інваліди та учасники бойових дій Великої Вітчизняної війни (назва звучить саме так, ми не помилилися), а також діти-інваліди можуть розраховувати на безкоштовний відпуск ліків у аптеці центральної районної лікарні за умови наявності рецепта від лікаря. Окрім того, інваліди І групи усіх причин захворювання можуть отримати ліки за півціни – з 50% знижкою, знову ж таки, якщо у вас є рецепт. Ліки відпускаються згідно переліку лікарських засобів, який було затверджено разом з програмою.

«Як свідчать чисельні звернення броварчан, діючий перелік не дає можливості забезпечити багатьма медикаментами пільгові категорії населення. Тому пропонується забезпечувати ліками пільговиків згідно переліку лікарських засобів, які можуть закуповувати заклади й установи охорони здоров’я, затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 5 вересня 1996 року за №1071 (зі змінами)», - пояснює заступник начальника управління праці та соціального захисту Тетяна Каштанюк.

Отож, відтепер перелік лікарських засобів розширено і в ньому нараховується близько 780 одиниць препаратів. А от чи всі вони в наявності вже питання іншої теми.

Діабет, на жаль, не кашель

Ні для кого не секрет, що медична галузь фінансується на державному рівні ой як недостатньо. Стан медицини в Україні достойний найвищих «антиепітетів». «Жахливий» та «катастрофічний» - найбільш лояльні. І найгірше, що страждають від цього малозахищені верстви населення, серед них і діти.

Діабет – не кашель, це діагноз, з яким боротися потрібно все життя.

«На обліку по місту Бровари перебуває 37 дітей-інвалідів з діагнозом цукровий діабет І типу (інсулінозалежні), яким щоденно необхідно контролювати вміст цукру в крові та вводити інсулін. Норм щодо забезпечення дітей-інвалідів, хворих на цукровий діабет виробами медичного призначення в Україні не затверджено», - повідомляють лікарі.

Тож цю проблему вирішили на місцевому рівні відтепер у Броварах будуть безоплатно забезпечувати тест-смужками для виміру цукру в крові та голками для введення інсуліну тих дітей, які знаходяться на обліку в профільного лікаря-ендокринолога та мають цукровий діабет І типу (інсулінозалежні).

«На сьогодні маємо 37 дітей, однак, завтра їх може стати більше. Ми провели попередні розрахунки і сесією виділено для реалізації цих заходів 100 тис. грн.»,- каже Тетяна Каштанюк.

Отож, усі, кого стосуються ці зміни - можете скористатися допомогою місцевого бюджету,більш детальна інформація – у ваших дільничних та профільних лікарів.

Ольга Підлісна

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ