БРОВАРИ +6
НБУ USD 28.01

«Деревопад» у Броварах - як грім серед ясного неба?

Зелена окраса міста та легені нашої планети - дерева відіграють важливу роль у підтримці балансу кисню. Щоправда, бувають випадки, коли ці помічники можуть і завдати шкоди. Масивні гілки та крони дерев, що буйно розростаються, час від часу завдають клопотів як самим громадянам, так і їх майну.

Буває, особливо після негоди, дерева залишають ум’ятини на автомобілях, трощать дахи будинків приватного сектору чи б’ють шибки. Щоб звести до мінімуму небажані наслідки, комунальники пильно стежать за станом зелених насаджень у місті. Попри це, бувають непередбачувані випадки. Чому так стається та які маніпуляції проводять відповідні служби задля підвищення рівня безпеки у негоду - спробуємо розібратися.

У Броварах створена та працює постійна комісія з питань обстеження зелених насаджень, яка моніторить стан, у якому перебувають дерева. Процедура не така проста, як здається на перший погляд. Та і схема прийшов-побачив-зрізав, тут не діє.

Після виїзду комісії на місце події, складається акт обстеження та визначається якісний стан, у якому перебувають дерева. Лише далі можна говорити про дозвіл на зріз дерева та видачу ордера. Попри це,буває багато форс-мажорних випадків, пов`язаних із природними умовами. В таких ситуаціях фахівці реагують оперативно.

«Якщо громадяни пишуть, що дерево становить загрозу, то ми відгукуємось на цю інформацію. Адже порядком видалення зелених насаджень передбачено: якщо  дерево знаходиться в аварійному стані або становить загрозу життю. Або може пошкодити майно, дерево видаляється негайно з наступним оформленням дозвільних документів», - розповідає Наталія Петренко, головний спеціаліст відділу з питань благоустрою міста управління ЖКГ.

«Профілактичні заходи»

Щоб допомогти убезпечити мешканців від небажаних наслідків, проводять кронування. Ця необхідна річ окрім покращення зовнішнього вигляду дерева, зможе унеможливити випадки падіння сухих чи громіздких гілок, у разі сильного вітру.

«Ми проводимо кронування із жовтня по квітень, тоді коли листя спаде. А в інший час - зрізаємо дерева, що знаходяться в аварійному стані, які можуть становити загрозу» ,- розповідає Андрій Василенко, директор КП«Бровари-Благоустрій».

Тож, як бачимо, ситуація в місті контрольована. І лише природні стихії не піддаються контролю та прогнозу. Адже саме через них і бувають прикрі випадки. Бо вгадати в яке саме дерево може влучити блискавка, на жаль неможливо.

І саме через боротьбу стихій, у місті бувають спалахи «деревопаду». Про одну із таких ситуацій, розповідає Андрій Василенко: « Був випадок на території школи №2 верба розчахнулася, через грозу. Майже одразу після того, як ми отримали повідомлення на місце виїхали наші фахівці і в найкоротші терміни проблему було вирішено».

Богдана Дем`янчук

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

П’ятниця, 16 квітня 2021, 10:31
Четвер, 15 квітня 2021, 15:19

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ