БРОВАРИ +6
НБУ USD 27.95

ВІДТЕПЕР PROZORRO ПРАЦЮЄ НА ПОВНУ СИЛУ

Система, що до цього часу діяла у тестовому режимі, нарешті запрацювала в повному обсязі. З 1 серпня 2016 року дія Закону України «Про публічні закупівлі» розповсюджується на всіх замовників, які здійснюють закупівлю товарів, робіт та послуг за державні кошти. А це означає, що вся Україна тепер офіційно перейшла на систему «прозорих торгів». Наше місто не є винятком з правил, тож впевнено переходить на новий етап.

З ЧОГО ВСЕ ПОЧИНАЛОСЬ?

Нагадаємо, що 17 лютого Президентом було підписано Закон України «Про публічні закупівлі», де чітко визначено схему поширення системи електронних купівель по Україні. Законом встановили цінові критерії, за якими застосування ProZorro є обов’язковим – від 200 тис. грн. для товарів та послуг та від 1,5 мільйони гривень для робіт. З 1 квітня 2016 року на роботу в ProZorro в обов’язковому порядку перевели цент ральні органи влади, великі державні підприємства і природних монополістів. А починаючи з 1 серпня, використовувати ProZorro зобов’язані також місцеві органи влади, комунальні підприємства та інші організації, які використовують бюджетні кошти. Відтепер державний замовник (орган влади, державне чи комунальне підприємство) повинен завантажувати в ProZorro тендерні заявки, оголошуючи таким чином закупівлю. Окрім цього, у разі здійснення закупівель без використання електронної системи, і якщо вартість товарів, робіт чи послуг є не меншою за 50 тисяч гривень, замовники обов’язково оприлюднюють звіт про укладені договори в системі електронних закупівель. Тож тепер не схитрувати навіть на менших сумах. Вся інформація має бути на видноті.

ЯКА СИТУАЦІЯ У КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ?

Станом на 1 серпня 2016 року Київська область стовідсотково перейшла на нову систему публічних закупівель – всі 1538 розпорядників бюджетних коштів області підключилися до ProZorro, повідом ляє прес-служба КОДА.

«Запровадження «ProZorro» і використання цієї онлайн-системи допоможе зекономити мільярди бюджетних коштів, які можна буде спрямувати, до прикладу, на важливі соціальні проекти.

Також нова система публічних закупівель унеможливить будь-які зловживання щодо використання бюджетних коштів та викорінить корупційну складову. Нарешті державні закупівлі у різних галузях будуть відкритими, прозорими і публічними», – прокоментував ситуацію голова КОДА Максим Мельничук.

ЯК БРОВАРИ ПРИЗВИЧАЮЮТЬСЯ ДО «ПРОЗОРОСТІ»

«У місті Бровари ще у лютому 2016 року було прийнято розпорядження міського голови про впровадження та експлуатацію пілотного проекту «Система електронних закупівель». Тож робота з системою розпочата ще з початку 2016 року. І зараз вона успішно продовжується», – розповідає Тетяна Поліщук, заступник начальника управління економіки.

Вже є перші перемоги, що були здобуті за допомогою «ProZorro». З березня місяця 33 процедури закупівлі в Броварах та районі, що були проведені за допомогою електронної системи публічних закупівель, вже дали змогу зекономити понад 550 тисяч гривень.

Софія Левицька

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ