БРОВАРИ +5
НБУ USD 27.93

ДЕ ТА ЯК ВІДПОЧИВАЄ БРОВАРСЬКА МАЛЕЧА?

Літні канікули – заслужена нагорода школярам за їхній часом тернистий шлях до знань. Хтось від шкільних буднів ховається на подвір’ї власного будинку, хтось за містом (біля річки чи озера), а хтось за комп’ютером у компанії інтернету та ігор. Але це не всі варіанти літніх пригод. Які можливості для активного та веселого відпочинку пропонують дітям-пільговикам у Броварах, дізнавався “ГР”.

ПУТІВКИ У ДИТЯЧІ ТАБОРИ ДЛЯ ПІЛЬГОВИКІВ: БЮДЖЕТНІ ЧИ…

Все, що ми сьогодні отримуємо безкоштовно – піддаємо сумнівам. У більшості випадків шукаємо підводні камені. Тут їх немає. Путівки дітям-пільговикам дійсно надаються, і дійсно безкоштовно. Але якщо купуються за кошти міського бюджету. Табори «Артек» (у Пущі-Водиці) та «Молода гвардія» (Одеса), в яких так полюбляють відпочивати дітлахи, фінансуються державою. Це значить, що за отримані путівки батькам або опікунам треба доплачувати з власного гаманця. «Якщо обдарована дитина за путівкою, купленою на кошти міста, відпочиває безкоштовно, то забажавши поїхати в «Артек», має сплатити 50% від вартості путівки (близько 3500 грн.). Те ж саме стосується дітей учасників бойових дій. Вони за відпочинок у «Артеку» чи «Молодій гвардії» мають сплатити 20–30% від вартості путівки…», – розповіла завідувач сектором у справах сім’ї служби у справах дітей та сім’ї Євгенія Маліборська.

У поточному році місто отримало 7 путівок в «Молоду гвардію». Серед них 5 бюджетних (їх віддали дітям-сиротам); одна 20-відсоткова (нею скористалася дитина учасника бойових дій) і ще одна 50-відсоткова (її отримала обдарована дитина). Три путівки держава виділила на відпочинок в «Артеку». Одна з них 50-відсоткова. Нею скористалася обдарована дитина. Дві інші (30%) отримали діти з багатодітних родин.

Чи планують виділяти путівки в ці табори протягом року, ми запитали у Євгенії Маліборської: «Зараз важко сказати. Розумієте, Міністерство соціальної політики виділяє певну кількість путівок на кожну область. А кожна область орієнтується на кількість дітей-пільговиків у кожному районі, а також те, як проходить оздоровча кампанія. Оскільки першу зміну нам надали, – 80%, що на другу та третю зміну у нас путівок не буде», – каже Євгенія Василівна.

За міські кошти протягом літного сезону дітей теж оздоровлюють і в немалій кількості. «ГР» вже писав, що у поточному році на програму оздоровлення з міського бюджету виділено 1 млн. 244 тис. грн.

«При закупівлі путівок ми враховуємо бажання батьків та опікунів. А вони хочуть, щоб їхні діти оздоровлювалися на Чорному морі. Також обирають Західну Україну. На сьогодні ми маємо 402 путівки. 222 з них отримали у табір «Веселка» Херсонської області (м. Скадовськ)», – кажуть у службі у справах дітей та сім`ї. А скільки ж всього дітей скористалися своїм правом на пільговий відпочинок і хто входить до цих пільгових категорій?

ХТО ПЕРШИЙ У ЧЕРЗІ?

Відповідь на це дійсно актуальне питання знаходимо у Законі України «Про оздоровлення та відпочинок дітей». У визначеному переліку пільговиків, які мають право на безкоштовне оздоровлення, є дітисироти та діти, позбавлені батьківського піклування; діти учасників бойових дій, діти з багатодітних і малозабезпечених сімей, діти з числа внутрішньо-переміщених осіб. Їм увага приділяється в першу чергу.Ми звернулися до служби у справах дітей та сім’ї Броварської міської ради і дізналися, яка кількість дітей-пільговиків відпочили станом на 29 липня 2016 р. Результати вражають! Всього пільговим відпочинком вже охоплено 4278 дітей, з них 108 дітей-сиріт, 79 дітей-інвалідів, 415 дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей. Особлива увага – дітям із сімей загиблих, поранених учасників АТО, а також дітей із сімей, батьки яких беруть (брали) участь у зазначеній операції. З майже 300 родин правом на пільговий відпочинок скористалася третина.

Літо тим часом продовжується. Так, 3 серпня ще одна група з 90 дітей відправляється у табір «Веселка», що розташувався у Дрогобицькому районі Львівської області. 9 серпня ще 90 дітей вирушать в Одеську область, де їх зустріне привітний табір «Сонячний берег». «ГР» бажає їм приємних моментів та незабутніх спогадів.

Валерія Романова

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ