БРОВАРИ -0
НБУ USD 28.5

ДЕ ТА ЯК ВІДПОЧИВАЄ БРОВАРСЬКА МАЛЕЧА?

Літні канікули – заслужена нагорода школярам за їхній часом тернистий шлях до знань. Хтось від шкільних буднів ховається на подвір’ї власного будинку, хтось за містом (біля річки чи озера), а хтось за комп’ютером у компанії інтернету та ігор. Але це не всі варіанти літніх пригод. Які можливості для активного та веселого відпочинку пропонують дітям-пільговикам у Броварах, дізнавався “ГР”.

ПУТІВКИ У ДИТЯЧІ ТАБОРИ ДЛЯ ПІЛЬГОВИКІВ: БЮДЖЕТНІ ЧИ…

Все, що ми сьогодні отримуємо безкоштовно – піддаємо сумнівам. У більшості випадків шукаємо підводні камені. Тут їх немає. Путівки дітям-пільговикам дійсно надаються, і дійсно безкоштовно. Але якщо купуються за кошти міського бюджету. Табори «Артек» (у Пущі-Водиці) та «Молода гвардія» (Одеса), в яких так полюбляють відпочивати дітлахи, фінансуються державою. Це значить, що за отримані путівки батькам або опікунам треба доплачувати з власного гаманця. «Якщо обдарована дитина за путівкою, купленою на кошти міста, відпочиває безкоштовно, то забажавши поїхати в «Артек», має сплатити 50% від вартості путівки (близько 3500 грн.). Те ж саме стосується дітей учасників бойових дій. Вони за відпочинок у «Артеку» чи «Молодій гвардії» мають сплатити 20–30% від вартості путівки…», – розповіла завідувач сектором у справах сім’ї служби у справах дітей та сім’ї Євгенія Маліборська.

У поточному році місто отримало 7 путівок в «Молоду гвардію». Серед них 5 бюджетних (їх віддали дітям-сиротам); одна 20-відсоткова (нею скористалася дитина учасника бойових дій) і ще одна 50-відсоткова (її отримала обдарована дитина). Три путівки держава виділила на відпочинок в «Артеку». Одна з них 50-відсоткова. Нею скористалася обдарована дитина. Дві інші (30%) отримали діти з багатодітних родин.

Чи планують виділяти путівки в ці табори протягом року, ми запитали у Євгенії Маліборської: «Зараз важко сказати. Розумієте, Міністерство соціальної політики виділяє певну кількість путівок на кожну область. А кожна область орієнтується на кількість дітей-пільговиків у кожному районі, а також те, як проходить оздоровча кампанія. Оскільки першу зміну нам надали, – 80%, що на другу та третю зміну у нас путівок не буде», – каже Євгенія Василівна.

За міські кошти протягом літного сезону дітей теж оздоровлюють і в немалій кількості. «ГР» вже писав, що у поточному році на програму оздоровлення з міського бюджету виділено 1 млн. 244 тис. грн.

«При закупівлі путівок ми враховуємо бажання батьків та опікунів. А вони хочуть, щоб їхні діти оздоровлювалися на Чорному морі. Також обирають Західну Україну. На сьогодні ми маємо 402 путівки. 222 з них отримали у табір «Веселка» Херсонської області (м. Скадовськ)», – кажуть у службі у справах дітей та сім`ї. А скільки ж всього дітей скористалися своїм правом на пільговий відпочинок і хто входить до цих пільгових категорій?

ХТО ПЕРШИЙ У ЧЕРЗІ?

Відповідь на це дійсно актуальне питання знаходимо у Законі України «Про оздоровлення та відпочинок дітей». У визначеному переліку пільговиків, які мають право на безкоштовне оздоровлення, є дітисироти та діти, позбавлені батьківського піклування; діти учасників бойових дій, діти з багатодітних і малозабезпечених сімей, діти з числа внутрішньо-переміщених осіб. Їм увага приділяється в першу чергу.Ми звернулися до служби у справах дітей та сім’ї Броварської міської ради і дізналися, яка кількість дітей-пільговиків відпочили станом на 29 липня 2016 р. Результати вражають! Всього пільговим відпочинком вже охоплено 4278 дітей, з них 108 дітей-сиріт, 79 дітей-інвалідів, 415 дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей. Особлива увага – дітям із сімей загиблих, поранених учасників АТО, а також дітей із сімей, батьки яких беруть (брали) участь у зазначеній операції. З майже 300 родин правом на пільговий відпочинок скористалася третина.

Літо тим часом продовжується. Так, 3 серпня ще одна група з 90 дітей відправляється у табір «Веселка», що розташувався у Дрогобицькому районі Львівської області. 9 серпня ще 90 дітей вирушать в Одеську область, де їх зустріне привітний табір «Сонячний берег». «ГР» бажає їм приємних моментів та незабутніх спогадів.

Валерія Романова

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

П’ятниця, 27 листопада 2020, 14:39
Понеділок, 09 листопада 2020, 14:40

Останні статті

П’ятниця, 27 листопада 2020, 14:39
П’ятниця, 20 листопада 2020, 11:59

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ