БРОВАРИ +15
НБУ USD 28.29

Водохреща в Броварах: непогода не зіпсувала свята

Відсутність хрещенських морозів не завадила броварчанам «очиститись» від гріхів. Вже традиційно віруючі мешканці міста 19 січня скупалися в освяченому озері у парку «Приозерний».

Водохреща - це третє найбільше свято, яке завершує цикл Різдвяних гулянь. У цей день згадується хрещення Ісуса Христа Іоанном Хрестителем в річці Йордан. Християнські перекази оповідають: коли Син Божий виходив із води – небеса розкрилися і в цю саму мить на плече його опустився голуб. Це був Святий Дух. Звідси й пішла традиція хрещення у воді. Вважається, що освячена цього дня вода набуває цілющих властивостей.

«Ми знаємо, навіть наукові досліди є, що 19 січня вода міняє навіть свою структуру. У всіх храмах України в цей день освячується вода. Святі отці писали, що навіть, якщо кран відрити вдома, там потече свята вода. Якщо ми з вірою підходимо до цього, то воно так і є», - каже Протоієрей Олександр Левчук, настоятель храму святих першоверховних апостолів Петра і Павла у місті Бровари.

Традиційно в усіх храмах Броварів цього дня відбулося Богослужіння та обряд освячення води. Запастися святою водою можна було і в бюветах, їх також не оминули увагою священнослужителі. Аби повністю очистити тіло і дух, броварчани цілими сім’ями направились до озера в парку «Приозерний».

«Вже стало традиційним купання саме в цьому парку. Люди вже звикли збиратися тут. Ви бачите скільки людей прийшло освятити воду і заодно покупатися», - говорить Ігор Сапожко, міський голова Броварів.
Цьогоріч побачити святий обряд та зануритись в святу ополонку приїхало більше сотні людей. Хтось бажав оздоровитись, а хтось - очиститись. І всі як один були впевнені, що саме в цей день вода – особлива.
«Щороку купаюсь. Перший раз занурився, коли була температура 39, потім три дні відчував таку ейфорію, що одужав миттєво. Враження – супер!», - Володимир Кузьмін, броварчанин.

«Всім сімейством щороку ходимо вже десятий раз. По-перше – очищення душевне. По-друге, це такий клас, коли занурившись хочеться робити це ще, ще і ще. Наскільки це класне відчуття, це не передати словами», - Сергій Білоног, броварчанин.

Не пропустили святий обряд і міські керманичі. Найсміливіші з них навіть ризикнули показатися «без краваток» та на рівні з усіма занурились в святу ополонку.

«Для себе я започаткував цю традицію ще коли не було тут так багато людей, не було ще священників. Почуття прекрасне! Дасть Бог, змиє наші гріхи і дасть нам заряд на майбутній рік» - розповідає Григорій Голубовський, заступник міського голови з комунальних питань.

Нетрадиційною для свята стала лише відсутність морозів. Замість снігу вперше за багато років йшов дощ. Люди кажуть, що купатися при морозі приємніше, проте «погана» погода зовсім не зіпсувала настрою.

Священнослужителі упевнені, що це, навпаки, добрий знак для нашої країни. Таким чином цього дня освятилась вся українська земля. Це свідчить про те, що вже незабаром в Україні настане довгоочікувані мир та спокій.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Останні статті

П’ятниця, 16 жовтня 2020, 13:32

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ