БРОВАРИ +18
НБУ USD 27.63

ДАЛИ ВОЛЮ АБО НОВІ ПРАВИЛА ПРИВАТНИХ ДИТСАДКІВ

Батьки сьогодні мають вибір – державний садок чи приватний. Альтернативна дошкільна освіта – гаряча тема на різних форумах в Інтернеті. Там діляться відгуками про педагогів, підхід до дітей та розповідають про умови перебування. Віднедавна тема приватних садочків стала ще більш актуальною у зв’язку з запровадженням нових правил функціо нування недержавних закладів

 

Останні кілька років Бровари переживають пік розвитку недержавних дошкільних закладів. Практично у кожному мікро районі відкриваються некомунальні дитячі клуби, центри раннього розвитку та заклади, які позиціонують себе як садки неповного дня.

Насправді, нові методи виховання дошкільнят давно уже популярні за кордоном. Не дивно, що нарешті цей бум захопив і нас.

Тим більше, що у державних закладах, де групи великі, а часто й переповнені, вихователь іноді просто не встигає фізично приділити особливу увагу кожній дитині.

Тому попит на альтернативні форми і породив пропозицію.

СПРОЩЕНІ ПРАВИЛА ОФОРМЛЕННЯ – «ЛАЙТ»

На початку травня поточного року під час презентації пріоритетних напрямків діяльності Міністр освіти та науки України Лілія Гриневич наголосила на нагальній потребі спрощення ліцензування дошкільних навчальних закладів.

«Сьогодні ми маємо кризу у системі дошкілля – чергу до дошкільних установ і водночас – надзвичайно забюрократизована процедура відкриття приватних навчальних закладів», – відзначила Міністр.

Далі вона повідомила, що наразі досягнуто погодження з усіма міністерствами нових санітарно-епідеміологічних умов для дошкільних та середніх навчальних закладів, що сприятиме зняттю частини бюрократичних вимог для відкриття приватних дошкільних навчальних закладів. Передбачається, що новації допоможуть зменшити черги у дошкільні заклади і легалізувати невеликі приватні садочки. Принаймні, так сподіваються ініціатори змін. Давайте розбиратись, що це за нові «полегшені» правила функціонування приватних дитячих садочків.

По-перше, новий регламент скасовує обов’язкову довідку від педіатра, якщо дитина більше трьох днів не відвідувала заклад та в неї під час повернення в садочок немає явних ознак захворювання. Взагалі, у регламенті слово «довідка» згадується тільки тричі. Вона потрібна для прийняття дитини в садочок, після перенесеної інфекційної хвороби та для купання в басейні.

З іншого боку, виникає питання – а якщо моя дитина хворіла на щось інфекційне, недолікувалася, начебто немає «явних» ознак хвороби, за довідкою нам йти ліньки (ну, такі ось ми недобросовісні батьки), повернулися в садочок і за декілька днів наші не в міру «живучі» інфекційні мікроби захопили в полон інших діток. Ось тобі і карантин.

Відтепер, чи можна відвідувати приватні садочки дітям без щеплень, вирішуватиме лікарсько-консультаційна комісія при поліклініці. Однак, подробиць того, як працюватиме ця комісія, в документі не надають.

Також новація дозволяє садочкам працювати без власної кухні та пральні, користуючись зовнішніми послугами. Очікується, що це дозволить «вийти з тіні» та отримати ліцензію невеликим комерційним закладам, розташованим у квартирах чи приватних будинках, а також надасть додаткових клієнтів знову ж таки, приватним пральням та міні-закладам харчування.

Якщо в дошкільному закладі немає свого харчоблоку, готову їжу для дітей можна замовляти у постачальників, які дотримуються усіх законодавчих вимог. При цьому – увага! – відповідальність за неякісне харчування буде нести той суб’єкт, який цю послугу надає, а не адміністрація закладу. Отакої… 

Те ж саме і з пранням білизни. Відтепер можна замовляти послуги зовнішніх пралень, але тільки за умови, що вони не обслуговують інфекційні лікарні чи об’єкти хімічної промисловості.

Ну, як на нашу суб’єктивну думку, батькам варто було б навіть невеличку екскурсію на такі підприємства провести, аби бути на 100% впевненими, що дитина спатиме на дійс но чистій білизні.

Ці дві вимоги – відсутність власного харчоблоку та пральні – раніше часто ставали на заваді маленьким садкам, які бажали отримати ліцензію.

Крім того, для економії місця нові правила дозволяють використовувати у садках двоярусні дитячі ліжка – пам’ятаєте, як у фільмі «Вусатий нянь». От цей пункт не викликає ніяких питань, єдине, з чим доведеться зіткнутися у такому випадку – бажання усіх без винятку дітей спати «на другому поверсі». Це ж так здорово!

ХТО ПРАЦЮЄ ЛЕГАЛЬНО?

За даними управління освіти та науки Броварської міської ради, у нашому місті легально працюють 5 закладів недержавної форми власності: ТОВ «Сіалія», ТОВ «Центр іноземних мов «Speak English», ТОВ «Клуб щасливої родини «Слоненятко-Сонечко», заклад ДС «Трембіта» ПАТ «БЗБК» та ТОВ ДНЗ «Олександра».

Не всі вони позиціонують себе, як дитячий садочок, але оскільки всі ці заклади ліцензовані на провадження виховної діяльності та введені в загальноміську мережу дошкільних навчальних закладів, їх вважають міні-дитсадками.

Загалом близько 300 малих броварчан виховуються в цих закладах. Для порівняння – у комунальні дитсадки Броварів ходять понад 5 тисяч дошкільнят.

«На слуху» у Броварах ще один приватний заклад, який має гарну репутацію, але… не має ліцензії. Мова йде про домашній садочок «Золотий місточок». Директор закладу говорить про чималі бюрократичні перепони, які не дозволяють отримати дозвіл на діяльність.

«Сподіваємось, що з введенням нових правил ми нарешті отримаємо ліцензію та будемо працювати повністю у правовому полі. А поки що заключаємо з батьками договір, де прописано, що ми працюємо без ліцензії, просто надаємо послуги», – каже Володимир, керівник «Золотого місточка».

Офіційна освіта Броварів ставиться до «приватників» не як до конкурентів, а швидше як до партнерів. Однак, наголошують – наявність ліцензії для таких «полюбовних» відносин обов’язкова. Введенням нових правил тішаться, але не дуже. Справа в тому, що з одного боку, додаткові заклади розвантажать комунальні, а з іншого, – відповідальність за їхню діяльність залишається на управлінні освіти.

«З тими закладами, які мають ліцензії, ми з задоволенням співпрацюємо. Керівники та вихователі завжди запрошуються до участі в науково-практичних конференціях, семінарах та на методоб’єднаннях. Але часто бувають випадки, коли ми знаємо, що за певною адресою працює приватний заклад, а потрапити туди просто не можемо. І як контролювати у такому випадку?», – каже завідуюча відділом дошкільних позашкільних закладів та виховної роботи міського управління освіти Ірина Туник.

Ліцензовані садочки працюють з державними учбовими програмами, вихователі повинні мати педагогічну освіту, як і керівник – не просто менеджер, що заробляє на дітях.

З усього вищезазначеного робимо висновок – шановні батьки, ви маєте повне право вибирати для своєї малечі приватний чи державний садочок. Враховуйте «місткість» свого гаманця, адже за комунальний ДНЗ вам доведеться заплатити щось близько 300–320 грн., а за приватний – від 2 тисяч.

Окрім того, наполегливо рекомендуємо вам запитувати у приватному закладі наявність ліцензії та профільної освіти у вихователів, які будуть працювати з вашими дітками. Уважно приглядайтеся до умов, в яких перебуватиме ваша дитина, контролюйте харчування та ставлення до малої непосидючки.

І пам’ятайте – віддаючи дитину в заклад, де немає дозвільних документів, ви самі несете відповідальність за здоров’я вашого малюка. Нехай ваш вибір буде зваженим та правильним!

Ольга Підлісна

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Четвер, 15 квітня 2021, 10:43
Вівторок, 30 березня 2021, 13:29

Останні статті

Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ