БРОВАРИ +8
НБУ USD 27.93

ПАЛИВНИЙ БІЗНЕС У БРОВАРАХ: ЧИ ВСЕ В МЕЖАХ ЗАКОНУ?

Попри численні перевірки, у нашому місті час від часу з’являються осередки незаконного бізнесу. Поки спецвідділ бореться з незаконною торгівлею продуктами харчування, незаконною рекламою, шкідливими виробництвами та займається низкою інших справ, у Броварах процвітає і незаконна торгівля пальним. Один з кричущих випадків стався по вул. Степана Бандери минулими вихідними. Буквально за кілька годин без жодних дозволів та погоджень там «виріс» газозаправний пункт.

Як виявилось, цей випадок непоодинокий. Час від часу, в найбільш проїзних місцях, виникають все нові й нові локації, де можна підзаправити свого «друга на колесах». Мобільні заправки – доволі прибутковий вид бізнесу, адже пальне вартує не зовсім дешево, воно користується попитом, а встановити таку «міні-заправку» можна за короткий термін.

Різні локації по місту, різні ціни, різні види пального, але об’єднує ці заправки одне – вони встановлені нелегально. Задля глибшого вивчення ситуації по місту, днями було створено робочу групу з перевірки діяльності автомобільних газозаправних пунктів (АГЗП). Загалом, 26 липня було перевірено близько 8-ми заправних станцій в різних куточках міста.

«Раніше заправки ніхто не перевіряв. І самостійно наш відділ не може проводити таку перевірку – потрібно створювати робочу групу. От тепер разом приїжд жаємо, знайомимось з документами і перевіряємо», – розповідає в. о. начальника спецвідділу Олег Єжаков.

Головна проблема всіх власників полягає у тому, що вони не мають дозвільних документів. Також є порушення щодо місцезнаходження самої заправки, незаконного захоплення міських територій та невідповідності нормам безпеки.

Згідно із законодавством, заправні станції слід розміщувати за межами житлової території. Розміщення заправок біля житлових та громадських споруд є одним з найважливіших чинників.

На вулиці Бандери власник заправки, певно, дуже поспішав «ставити на ноги» свій бізнес. Бо зробив він це буквально за день, і при цьому не врахував, що через дорогу знаходиться приватний сектор і робота заправки може становити загрозу мешканцям житлових будинків.

Фактів порушень в місті є кілька, кожен має багато різних нюансів. Фахівці і надалі будуть слідкувати за ситуацією, аби уникнути порушень в майбутньому.

«Поки ми не можемо зробити висновків. Чекаємо на документацію від власників, а далі будемо діяти за обставинами», – розповідає Олег Єжаков.

І хоча більшість власників після перевірки обіцяє легалізувати свою діяльність, надати повний пакет документів та виправити всі порушення, на практиці стається це вкрай рідко. Як то кажуть обіцяного три роки чекають. Все ж сподіваємося, що підприємці будуть відповідальніше ставитися до свого бізнесу і перестануть наражати на небезпеку себе та мешканців.

Богдана Дем’янчук

gaz1

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ