БРОВАРИ +14
НБУ USD 28.01

КОНВЕРТУЮТЬ, РОЗЛИВАЮТЬ ТА ДЕРЖАВУ ОБКРАДАЮТЬ…

На прес-конференції у Головному управлінні Державної фіскальної служби у Київській області підведено підсумки роботи за перше півріччя поточного року. «ГР» чув вражаючі цифри та поділиться з вами досягненнями обласних податківців

БЮДЖЕТ ПОПОВНЮЄТЬСЯ ВАГОМИМИ НАДХОДЖЕННЯМИ

З податковою жартувати не варто – кожен хоч більш-менш законослухняний громадянин це добре розуміє. Але ж винахідливість та бажання обдурити державу, даруйте, чи не національна риса українців.

«Через деякий час на місці одного викритого підприємства-порушника виникає два. Дуже важко працювати», – зізнається начальник оперативного управління ГУ ДФС в Київській області Роман Потапов.

Обласним податківцям за перше півріччя 2016 року вдалося поповнити зведений бюджет країни на 6 з половиною мільярдів гривень. А це на 2 млрд. грн. більше у порівнянні з попереднім роком.

«У першому півріччі місцеві бюджети Київщини поповнилися на 3,5 млрд. грн., додатково до минулого року місцеві бюджети отримали понад 1,2 млрд. грн. Хотілося б відзначити, що підрозділами аудиту проведено на 22,5% менше документальних перевірок, що свідчить про суттєве зниження тиску на платників податків області», – інформує начальник ГУ ДФС у Київській області Валерій Богдан.

palivo2

Протягом звітного періоду проведено 256 перевірок суб’єктів господарювання з питань правильності нарахування та своєчасності сплати податків і зборів з  иплачених доходів і майже у 90% випадків виявлені факти виплати зарплатні та інших доходів з порушеннями чинного законодавства, встановлено 78 випадків виплати зарплатні «в конвертах», виявлено 2184 неоформлених найманих працівники. До речі, у 2015 році за відповідний період було виявлено тільки 97 таких осіб.

Одним з основних напрямків роботи фіскальної служби є детінізація доходів, тому на сьогоднішній день перевірки проводяться тільки у тих суб’єктів господарської діяльності, які відносяться до груп ризику. Сумлінних платників не турбують – запевняють податківці. 

Загалом у розрізі основних платежів обласні податківці забезпечили надходження до держбюджету за січень–червень понад 1,3 млн. грн. податку на додану вартість, майже 653 млн. грн. податку на прибуток та понад 652 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб. Ці суми в рази більші, порівняно з минулим роком. 

Серед найбільш вагомих та гучних «викриттів» на жаль, чи на щастя – це вже як подивитися, навели приклад Броварів. Приватний підприємець з нашого міста надавав в оренду та експлуатацію торгівельні площі одному з відомих та успішно працюючих у столиці торгівельних центрів.

«Фактично отримані доходи від оренди за три роки склали майже 3,5 млн. грн., проте, декларацію про доходи за 2014 рік підприємець подати взагалі «забув» і податки не сплачував. За два роки орендодавець значно завищив витрати за рахунок не пов’язаних з його фактичною діяльністю. В результаті, сума отриманого доходу за цей період задекларована ним на рівні витрат. Таким чином, сума доходу, з якої бізнесмен не сплатив податки, склала майже 2 млн. грн.», – розкриває злочинну схему Валерій Богдан.

palivo1

ПОДАТКОВА МІЛІЦІЯ НЕ ДРІМАЄ

Наочні речові докази – конфіскований алкоголь «а-ля» відомих торгівельних марок – продемонстрували журналістам співробітники податкової міліції. Пляшки «елітного» алкоголю – коньяку, віскі, абсенту, горілки – майже неможливо відрізнити від справжніх напоїв. Однак, придивившись уважно, все ж можливо знайти багато відмінностей, що мають насторожити бажаючих гарно провести час – одна неправильна буква в назві, недбало приклеєна етикетка, колір напою, а іноді геть кричуще – акцизна марка, віддрукована на чорно-білому принтері – а голов не – низька ціна алкоголю класу «еліт», говорить про те, що у пляшці – звичайний фальсифікат. Отруїтися, можливо, й не отруїтесь за умови помірного споживання, але голова на ранок болітиме з подвійною активністю.

«Весь цей алкоголь виробляється кустарним шляхом. Багато не потрібно – гараж, вода, етиловий спирт (до речі, в основному російського виробництва) та декілька пляшечок з відповідними есенціями – ось тобі і все виробництво. Реалізаторів, як правило, у таких ділків вистачає», – розповідає начальник оперативного управління Роман Потапов, демонструючи вилучений алкоголь та складові для нього.

За звітний період у результаті проведених оперативними підрозділами заходів припинено діяльність 9 підпільних виробництв, в тому числі два – у Броварах.

Окрім того, податкові оперативники ліквідували 5 «конвертаційних» центрів (1 у нашому місті), через які було проконвертовано 455 млн.грн., ймовірні втрати бюджету склали майже 76 млн. грн. 

З початку 2016 року в ході досудового розслідування кримінальних проваджень забезпечено відшкодування збитків на загальну суму близько 7 млн. грн., зареєстровано 64 кримінальні право порушення, 84% яких з категорії тяжких та особ ливо тяжких.

БРОВАРИ «НЕ ПАСУТЬ ЗАДНІХ»

Оскільки наше місто частенько згадувалося у відповідній інформації обласних податківців, ми не могли оминути увагою місцеве управління ДФС.

Викриття потужного конвертаційного центру нашими податківцями збагатило державну скарбницю на 17 млн. грн. У ході дев’яти проведених броварськими оперативниками обшуків у приміщенні конвертцентру та за місцем проживання його організаторів, було виявлено печатки, фінансову документацію, а також близько 1 млн. грн. готівки.

На початку лютого броварські податкові міліціянти провели масштабну операцію по боротьбі з алкогольним фальсифікатом.

palivo

«Ми вийшли на реалізацію своїх напрацювань та шляхом проведення обшуків підтвердили, що за трьома адресами троє громадян організували підпільне виробництво фальсифікованих алкогольних напоїв. Готову продукцію вони розливали у картонні коробки та пластикові пляшки різного об’єму. Продавався фальсифікат на території Броварського регіону, м. Києва та Київської області. Популярністю в першу чергу користувалися, так в звані в населенні, горілчані 10-ти літрові «бег-ін-бокси» по ціні 300 грн./шт., що виготовлені у м’якій упаковці тощо. Внаслідок проведених обшуків було виявлено та вилучено 6,5 тисяч літрів фальсифікату, в тому числі 320 пляшок елітних алкогольних напоїв, обклеєних марками акцизного податку в РФ, 1,9 тисячі літрів фальсифікату коньяку, 3,7 тисячі літрів спирту, а також обладнання для здійс нення виробництва. Загальна сума вилученого становить 1,8 мільйона гривень», – розповідає перший заступник начальника Броварської ОДПІ Микола Мирошниченко.

Результати вагомі, знижувати «оберти» податківці не збираються, тому спритним ділкам варто переглянути своє ставлення до ведення власного бізнесу. І – не порушуйте податкове законодавство. Вам же дорожче вийде.

Ярина Вишневецька

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

П’ятниця, 16 квітня 2021, 10:31
Четвер, 15 квітня 2021, 15:19

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ