БРОВАРИ +9
НБУ USD 27.96

НУ, ДУМАЮ, ПОЧАЛОСЬ! СЕЗОННА ТОРГІВЛЯ У РОЗПАЛІ

Літо – ідеальна пора для торгівлі. Продуктами, що користуються найбільшим попитом у сезон спеки, є прохолодні напої, морозиво, фрукти. Одна справа, якщо ви купуєте у магазині чи на базарі, де їх перевіряють. Зовсім інше, коли маєте намір придбати товар на стихійній торговій точці.

 

КАВУНИ-СМУГАСТИКИ

Кавуни – улюблена ягода для дітей та дорослих, появи якої щороку з нетерпінням чекають і малеча, і старші любителі смачненького. Сам по собі кавун дуже корисний, адже містить ряд мікро елементів. А от якщо до цього «коктейлю» додаються нітрати та інші хімічні речовини, говорити про користь складно. І якщо в магазинах та на базарах цей рівень контролюють, то в місцях стихійної торгівлі – не варто сподіватися на хоч якийсь натяк перевірки.

Якщо ви хочете придбати кавун, що продають обабіч дороги, приготуйтеся до того, що він, вірогідно, вже накопичив у собі важкі метали. Саме їх виділяють у повітря, разом із вихлопними газами, автомобілі, що безперервно курсують недалечко від «вітрин».

Більш доступні ціни можуть вказувати і на те, що вам пропонують замість столового так званий великоплідний (кормовий) кавунець. Він має більш товсту шкірку, більший розмір та не такий насичений смак – ось і все пояснення такої економії.

Взагалі, до перших продуктів, що з’являються на прилавках, слід ставитися з обережністю, бо те, що достигає раніше сезону, скоріш за все, було вирощено на стимуляторах. Завідуюча гастро-ентерологічним відділенням Броварської ЦРЛ Світлана Лавро виділяє декілька топових продуктів, які можуть призвести до розладів травлення: «Весною – це перша зелень, влітку – кавуни, ними труяться найбільше, восени – гриби».

Тож навіть якщо і дуже хочеться скуштувати кавун в кінці червня, слід пам’ятати, що така рання смакота може закінчитися загостренням хвороб шлунку, підшлункової, жовчного міхура або ж взагалі харчовим отруєнням.

КВАС – НАПІЙ КОРИСНИЙ, АЛЕ…

Хто з нас не любить випити склянку прохолодного, освіжаючого квасу у літню спеку? Тим паче, що напій не потрібно довго шукати. Всі точки продажу розташовані у людних місцях. На це і розрахунок: ви, зморені спекою, поспішаєте у справах, і тут бачите велику жовту бочку, що майорить вивіскою «Квас». Складно втриматися.

І хоча продаж квасу – це доволі ризикований бізнес, власники не відмовляються від нього, адже разом з тим, він є прибутковим. Взагалі, хлібний напій – це продукт бродіння, що швидко псується. Якщо, наприклад, реалізатор не продав за день всю бочку і на завтра залишив декілька літрів, які «грілися» під палючим сонцем, то є всі шанси, що людина, спробувавши такий напій, може отруїтися.

Для того, щоб квас можна було продавати без остраху, потрібно мати дозвільні документи. Їх видає Держспоживслужба опісля детального вивчення якості і складу самого продукту. Перевіряють і умови, в яких працюють продавці, їх зовнішній вигляд та наявність медичних книжок. Не менш важливий пункт – умови транс портування та зберігання напою.

Якщо у підприємця немає відповідних документів, то і немає гарантії безпеки продукту. Таємницею за сімома замками залишається інформація про те, як, наприклад, миються величезні ємкості, в яких продають квас. І чи їх взагалі миють... Чи сам бідон знаходиться у належному стані: без іржі та сторонніх предметів.

Але занадто хвилюватися не слід – у Броварах ретельно контролюють «квасовиків». «Щодо реалізації квасу, то у нашому місті не може бути ситуацій, коли продавці стоять незаконно. Ми ці випадки оперативно відстежуємо і одразу усуваємо. Підприємці зрозуміли це, тому самі приходять, приносять документи, не чекаючи перевірки. З квасом у нас порядок», – розповідає Олег Єжаков, в.о. начальника спецвідділу контро лю за станом благоустрою та зовнішнім дизайном міста.

НЕБЕЗПЕЧНЕ «ВУЛИЧНЕ» МОРОЗИВО

Широкий вибір смаків, хрумкі вафельні скоринки і все це – просто дорогою додому. Адже так зручно, прогулюючись вулицями міста, купити собі ванільний, полуничний чи шоколадний ріжок, а можна по одній кульці кожного.

Попри все, морозиво залишається одним із найризикованіших видів «вуличного перекусу», адже створити умови, які повністю відповідали б усім санітарним нормам, на вулиці буває дуже непросто. Та більшість це не лякає.

Вони не зважають, що холодильник стоїть на вулиці, що пил в нього залітає, і комахи, які шукають прохолоди. І те, що у продавця нема належних умов для роботи і він не може навіть нормально помити руки. Не кажучи вже про ложку для морозива, яку омивають у одній иі тій самій посудині після кожного клієнта. Та нехай. Заради насолоди від улюб лених ласощів можна й ризикнути.

Та наша вам щира порада – якою б не була літня спека, краще зайти в магазин чи знайти місце, де легально продають той чи інший продукт. Не слід ризикувати своїм здоров’ям, адже воно вартує дорого.

Богдана Дем’янчук

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ