БРОВАРИ -3
НБУ USD 27.71

ПОДВІЙНА ПЕНСІЯ: МІФ ЧИ РЕАЛЬНІСТЬ?

В Україні не так давно виникло поняття «пенсійний туризм». Звичайно, випадки в житті можуть бути різними і те, що держава не залишає напризволяще переселенців, є безумовно позитивним. Щоправда, є й ті, хто цією «добротою» користується у своїх цілях. Тому у Броварах, як і по всій країні, запроваджуються деякі нововведення, покликані урегулювати ситуацію.

ПУНКТ 1: ПЕРЕВІРКА КОЖНОЇ ОСОБИ

За словами віце-прем’єр-міністра, в 2015 році Мінсоцполітики припинило виплати 150 тисячам осіб – «за пенсійний туризм» із ЛНР-ДНР.

Задля унеможливлення порушень, в місті проводяться перевірки. Виявляється, є ті, хто отримує у нашому місті кош ти, але фактично тут не проживає. Приїздять за грошима, а потім повертаються у свої домівки на тимчасово окуповані території.

«Постановою Кабміну чітко передбачено, що має бути підтверждено факт проживання особи за конкретною адресою. І це не обмеження прав. Якщо ви претендуєте на соціальні виплати чи пенсію, то держава має бути впевнена, що допомогу отримують переселенці, а не жителі ЛНР/ДНР», – підкреслив Павло Розенко.

Тож тепер для того, щоб погодити отримання виплат для переселенців за місцем фактичного перебування, соціальні служби проводять обстеження житлово-побутових умов, аби підтвердити факт проживання даних осіб у Броварах.

Якщо у 15-ти денний термін особу не знайдено, сусіди її не бачать, соціальні працівники складають акт про те, що громадянин не знайдений. У результаті – пенсію анулюють.

ПУНКТ 2: ПЛАТІЖНА КАРТКА ТА ПЕНСІЙНЕ ПОСВІДЧЕННЯ В ОДНОМУ

Ще одним пунктом у вдосконаленні системи виплати коштів для внутрішньо-переміщених осіб, є запровадження платіжних карток, що поєднують у собі і функції пенсійного посвідчення.

«Для ідентифікації одержувачів пенсії, які є внутрішньо-переміщеними особами, та забезпечення виплати їм пенсії, здійснюється емісія платіжних карток, які водночас є пенсійним посвідченням із зазначенням на них графічної та електронної інформації про власника та його електронно-цифрового підпису», – розповідає Лідія Сенько, начальник Броварського управління Пенсійного фонду України.

Завдяки співпраці Ощадбанку із Пенсійним фондом, мають звестись нанівець випадки отримання «подвійної» пенсії. За новою схемою, громадяни України з числа внутрішньо-переміщених осіб зможуть отримати виплати на нові картки вже з першого вересня і тільки через відділення Ощадбанку.

«Сама платіжна картка буде доступна для розрахунку в магазинах, інтернеті. Всі зарахування – пенсійні та соціальні – будуть через Ощадбанк, це сприятиме контролю. Тут буде єдина база, клієнт не зможе відкрити декілька рахунків для зарахування пенсій. З 1 липня припинилися нарахування по інших банках», – розповідає консультант Ощадбанку.

Перехід на нові картки для громадян не буде болючим, адже їм не потрібно буде по декілька разів приходити до банку, стояти в чергах, самим дізнаватись, як правильно оформити картку. Схема проста та зручна для громадян.

«Ми вже розпочали роботу з прийому документів. Громадяни приносять нам пакет документів: довідку переселенця, паспорт, код та фото. Потім ми скануємо документи, підпис особи. Передаємо все в Ощадбанк, де виготовлять картки і вручать особі. Термін дії картки становитиме 3 роки», – каже Лідія Сенько.

Тому, шановні пенсіонери, якщо ви належите до категорії внутрішньо-переміщених осіб та проживаєте в нашому місті, потурбуйтеся про отримання пенсійної картки та спокійно отримуйте належну державну допомогу.

Слава Одинець

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ