БРОВАРИ +14
НБУ USD 28.01

ЛІЧИЛЬНИК У ВЕРТИКАЛЬНІЙ СИСТЕМІ ОПАЛЕННЯ: МОЖЛИВО ЧИ НІ?

З приходом осінньо-зимового періоду, більшість мешканців замислюється над тим, як зекономити на рахунках з тепломережі. Адже суми за тепло складають питому вагу всієї ьплати за «комуналку». Про облаштування індивідуального опалення в окремо взятій квартирі або в багатоквартирному будинку ми розповідали в минулому номері «ГР», а сьогодні мова йтиме про індивідуальний облік тепла.

 

НА ДОПОМОГУ ЙДЕ «ВАЖКА АРТИЛЕРІЯ»

Своєрідною рятівною паличкою, яка допоможе зменшити «навантаження» на гаманець в опалювальний період, може стати прилад обліку тепла в квартирі. Лічильник «накручуватиме» тільки ваше тепло, регулювати ж свій мікроклімати ви можете, самостійно додаючи або навпаки зменшуючи кількість «обертів» на радіаторах.

Для початку нагадаємо, що є два типи опалювальної системи – вертикальна та горизонтальна. З останньою все прос то – саме таким чином оснащені всі новобудови і поставити тепловий лічильник на вході в квартиру можна практично без проблем. З вертикальною складніше.

«Вертикальна система не передбачає окремого контуру для квартир. А горизонтальна – це нова система опалення, будується за сучасними технологіями. І тут вже є можливість зробити окрему врізку на кожну квартиру, поставити лічильник», – розповідає Сергій Сафронов, директор КП «Броваритепловодоенергія».

Виходить, що той, хто має горизонтальну систему опалення, може бути «сам собі господарем» і регулювати температуру за своїми потребами. Поїхав у відпустку чи пішов на роботу – поставив терморегулятор на мінімум, повернувся – увімк нув більше. Така практика допомагає гріти не стіни помешкання, а їхніх господарів. Єдине, про що не потрібно забувати – навіть, якщо ви на місяць вимкнете опалення у квартирі, квитанції від тепломережі вам таки прийдуть, адже оплату за опалення місць загального користування ніхто не скасовував.

ПРИМХИ ВЕРТИКАЛЬНОЇ СИСТЕМИ

Як стверджує інтернет, у користувачів вертикальної системи теж є така можливість, щоправда у цьому випадку встановити лічильники вийде набагато затратніше. Для прикладу – лічильник Х12, який розробили саме для вертикальної системи, вимірює теплову енергію на кожному поверсі (!) багатоквартирного будинку та врізається у кожний стояк вашої оселі. Тобто, якщо у вас дві кімнати та кухня, потрібно поставити три теплолічильики, якщо три кімнати – то чотири. Споживання тепла кожною квартирою визначається як сума показників усіх теплолічильників.

Крім того, перед тим як встановлювати лічильник, треба отримати письмову згоду від усіх сусідів зверху та знизу. А якщо у будинку більше 5 поверхів, то на стояк треба буде оплатити встановлення ще кількох лічильників. Тоді з’явиться шанс на індивідуальний облік тепла у квартирі. А якщо хтось один відмовиться, ну наприклад, через дорогий ремонт не захоче довбати стелю, то навіть примарний шанс зникає.

Другий спосіб – організація поквартирного обліку за допомогою розподільників тепла. В цьому випадку обов’язковою умовою є наявність загальнобудинкового лічильника. Розподільники встановлюються на опалювальні прилади в усьому будинку. На відміну від теплолічильників, розподільники вимірюють не кількість використаного тепла, а долю використання на тому чи іншому радіаторі у відсотках відносно загального використання по будинку. Переваги такого методу – не потрібно втручатися в роботу системи опалення. Але знов таки, треба домовлятись із сусідами, адже розподільники мають бути встановлені як мінімум на 75% всіх опалювальних приладів будинку, а радіатори обладнані регуляторами тепла.

І це ще не все. На державному рівні має бути затверджена Методика розрахунку спожитого тепла. А її наразі немає.

Є ще й третій спосіб – за допомогою розподільника та квартирного лічильника. Але це швидше «кулібінський» шедевр, ніж широко запроваджена система.

Бачимо, що з технічної сторони питання, при великому бажанні, все ж можна облаштувати свою квартиру приладами обліку, а от з юридичної – майже неможливо.

Як стверджують фахівці, на весь Київ тільки два будинки з вертикальною розводкою, у яких мешканці спромоглися через суд встановити теплолічильники. У Броварах таких випадків немає. Можливо, поки що.

Тож, чи співвідносні ваші зусилля та вкладені кошти з отриманою в результаті досить примарною економією – питання відкрите.

Богдана Дем’янчук

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

П’ятниця, 16 квітня 2021, 10:31
Четвер, 15 квітня 2021, 15:19

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ