БРОВАРИ +15
НБУ USD 27.63

Відпочивайте на воді яскраво, але безпечно!

З настанням спеки, більшість шукає порятунку у приємній прохолоді води. Але, щоб приємний відпочинок не завершився прикрим інцидентом або навіть трагедією,  слід знати та дотримуватися основних правил безпеки. Коли одні плавають спокійно, іншим правила не писані –  дай пострибати «бомбочкою» або ж помірятися витривалістю у запливах  на дальню дистанцію.  А от про наслідки такого активного відпочинку думають у такі моменти, на жаль, не всі.

Не знаєш броду – не заходь у воду

Недарма народна мудрість застерігає: «Не знаєш броду –  не лізь у воду». І у цьому є велика доля правди. Підтверджують істину прислів’я і медики. Адже купатися у водоймі, особливо якщо ви вперше на цьому місці, ще не знаєте дна та не здогадуєтесь про небезпеки, що можуть чатувати, дуже небезпечно.

Для відпочинку слід обирати місця, які спеціально призначені та відповідним чином облаштовані. На пляжі відповідно до нормативів принаймні має бути розчищене дно. В іншому випадку гарантій безпеки дати не може ніхто.

По-перше, під товщею води може бути сміття, яким можна поранитись, чи ще гірше, зачепитися ногою.

По-друге, дно може бути всіяне камінням. Пірнати в такому випадку категорично заборонено. Не меншу небезпеку становлять нерівності дна та ями.

По-третє, навіть, якщо ви впевнені, що нічого загрозливого на дні бути не може, сама вода може нести в собі збудників небезпечних хвороб.

До цього «букету» небезпек треба додати рослинність річки, корчі, мінливу течію та підводні джерела-воронки.

Особливо не слід заходити у воду, коли поряд ви бачите попередження – «Купатись заборонено!». Це означає, що водойма не призначена для купання, а слугує лише в якості окраси ландшафту.

Та якщо втриматись від бажання поплавати немає сил, зважайте на температурні показники води. Це допоможе убезпечити себе від нещасного випадку. Якщо вода для вас надто холодна, не слід одразу різко переходити до моржування та пірнати. Адже судоми у воді ніхто не скасовував. Заходьте поступово, обтираючи верхню частину тіла водою. Особливо це стосується сердечників. Адже, розігрівшись на сонечку та спокусившись пірнути в прохолодну воду, можна закінчити відпочинок на лікарняному ліжку. Тож купайтеся у сезон та за прийнятної температури води.

П’яному море по коліна

Як показує практика, не завжди знання та застереження спрацьовують. Фахівці Броварської  станції екстреної медичної допомоги розповідають, що є випадки, коли і домашній басейн мало не призводив до смертельних випадків.

Причинами таких моторошних наслідків, в основному стає легковажність. І викликана вона переважно «градусом». Взагалі, однією з найрозповсюдженіших причин утоплення є купання у нетверезому стані. Алкоголь і купання – речі несумісні, вже вкотре наголошують фахівці.

Не переоцінюйте свої можливості та не покладайтесь на щасливий випадок. І навіть якщо просте плавання вам набридло, або здається занадто нудним, подумайте двічі, перш ніж влаштовувати «Бої гладіаторів на воді» та стрибати з висоти у воду. Як правило, це теж закінчується без позитиву. Синці і забої – це не найстрашніше, що може бути. Вивихи, переломи кінцівок ще нікому не додавали адреналіну.

У Броварах святковими вихідними стався випадок, коли такі забави ледь не коштували життя нетверезому відпочивальнику. Стрибнув з «місточка кохання» у парку Перемоги у воду, шубовснув головою донизу на мілину. Отримав струс мозку та травмовану шию. Далі – інвалідність. Чи коштує така розвага подальшого життя на інвалідному візку – вирішує кожен сам для себе.

Ви самі відповідаєте за своє чадо

«Найстрашніше, коли батьки нехтують всіма застереженнями та наражають на небезпеку не лише себе, а й своїх дітей. Купаються у нетверезому стані, стрибають з розгону у незнайому водойму, не слідкують за відпочинком дітей на воді. І це, на жаль призводить до прикрих, а часом і летальних випадків», – розповідає Роман Нікіфорук, головний лікар станції екстреної медичної допомоги.

Діти можуть не усвідомлювати всю серйозність ситуації і нехтувати словами батьків про безпеку поводження на воді. Тому якими б ви не були зайнятими чи стомленими, а відпускати своє чадо з друзями на будь-яку водойму слід з обережністю. Буде спокійніше, коли дитина плаватиме перед очима.

Тож слідкуйте за своїми дітьми та вчіть їх плавати під особистим контролем. Відпочивайте правильно та безпечно. І пам’ятайте – ваше життя та здоров’я цілком у ваших руках.

Софія Левицька

vidpnavpdi

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Вівторок, 11 травня 2021, 14:14
Четвер, 15 квітня 2021, 10:43

Останні статті

Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ