БРОВАРИ +10
НБУ USD 27.96

ДАБК в Броварах: створили, запустили. Працює?

«Громадський Ревізор» вирішив підвести перші підсумки роботи Броварського відділу державного архітектурно-будівельного контролю

Створити відділ державного архітектурно-будівельного контролю Броварської міської ради (ДАБК) депутати міської ради вирішили ще у вересні минулого року в зв’язку з відповідними змінами у законодавстві. Однак, на повну силу новостворена структура запрацювала лише через 9 місяців.

8 червня 2016 року до Броварів завітав очільник Державної архітектурно-буді­вельної інспекції України Олексій Кудрявцев та передав повноваження архбудконтролю місцевому відділу.

Сьогодні відділ складається з п’яти осіб, підпорядковується міській раді, міському голові та Державній архітектурно-будівельній інспекції.

«Основним завданням відділу є здійс­нення контролю за дотриманням вимог містобудівного законодавства, державних будівельних норм, стандартів і правил під час будівництва об’єктів нерухомого майна, а також виконання дозвільних та реєстраційних функцій у сфері містобудівної діяльності», – розповідає начальник відділу Богдан Мельниченко.

Зауважимо, що раніше за дозвільним документом на будівництво треба було їхати в обласний територіальний підрозділ. Наразі ж зареєструвати декларацію чи отримати дозвіл можна не виїжджаючи з Броварів.

«Якщо говорити про практичні результати роботи відділу, то за цей час нами прийнято 55 декларацій про початок виконання будівельних робіт, з них 23 зарєстровано, прийнято 29 повідомлень про початок виконання будівельних робіт, проведено 21 перевірку, з них 100% – з порушеннями. Деякі порушення є незначними, а подекуди доводиться навіть виносити рішення про припинення будівництва», – каже Богдан Миколайович.

Порушення дійсно різноманітні – від недостовірності поданих документів до злісного порушення державних будівельних норм, наприклад – відхилення від будівельного паспорта. Припинення будівництва – найвища «міра покарання» для несумлінних будівельників. У місті було вже декілька таких випадків, здебільшого вони стосуються фізичних осіб.

«Люди отримують земельну ділянку у власність і вважають, що можуть будувати на ній все, що заманеться. Коли виходять на місце спеціалісти і починають доводити, що та чи інша дія є порушенням норм та правил, виникають скандальні ситуації. Мабуть, це найважче, з чим доводиться зараз стикатися в роботі», – діляться досвідом спеціалісти Броварського відділу ДАБК.

Зазвичай інспекція лояльно ставиться до порушників, видається припис, визначається термін для усунення недоліків. Якщо людина з порозумінням ставиться до зауважень та ліквідовує проблему, питань до неї не виникає. Якщо ж порушники не звертають увагу на представників влади, штрафи можуть бути досить суттєвими – від мінімальних 173 грн. до 4 та більше тисяч. Припис же на зупинення будівельних робіт надається в крайньому випадку.

Відділ проводить як планові, так і позапланові перевірки. Перші – раз на квартал або щорічно, в залежності від об’єкту та темпів його будівництва, позапланові – з метою перевірки достовірностей поданих даних.

І наостанок наголошуємо – всі декларації подаються через ЦНАП, що знаходиться по вул. Гагаріна, 18. Там вас чекають у вівторок та четвер з 13 до 15 години. Повідомлення та дозволи на виконання будівельних робіт приймають як у ЦНАПі, так і в самому відділі, що розташований за адресою бульв. Незалежності, 2 (вхід з боку шахового клубу), у кабінеті 101 в середу з 13 до 15 та у четвер з 10 до 12 години. Телефон для довідок: (04594) 7-27-57.

Мирослава Соколенко

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ