БРОВАРИ +14
НБУ USD 27.98

Пити чи не пити: водопровідна вода у Броварах

Народна мудрість стверджує: «Скажи мені, що ти п’єш, і я тобі скажу – хто ти!». Питання якості водопровідної води в останні тижні стало надзвичайно актуальним. Броварчан цікавить, чи може отруєння, подібне до того, що було в Ізмаїлі, повторитися у нас, а води забрудненої річки Остер – потрапити до Десни. Чи мають сенс хвилювання – з’ясовував «Громадський Ревізор»

Бровари – не Ізмаїл

Минулого місяця у найбільшому районному центрі Одещини відбувся спалах кишкової інфекції. Понад 300 мешканців опинились на лікарняних ліжках.

Як вже доведено, ротавірусна інфекція потрапила до організму людей через водопровідну воду.

Виною тому, звичайно, не сама вода, а відходи із вбиралень будинків приватного сектору, що внаслідок сильних дощів потрапили до водопровідних мереж. Саме таку причину отруєння називає очільник МОЗу Віктор Шафранський. У зв’язку з цією проблемою, мешканців різних регіонів України турбує можливість повторення ситуації у власному місті. Не виняток – і Бровари. За словами директора КП «Бро­ва­ри­тепловодоенергія» Сергія Сафронова: «У нас такого однозначно бути не може! У Бровари іде поверхнева вода із Десни, а в Ізмаїлі вода до мереж потрапляє із свердловини, в яку потрапив десь метр дощової води».

Екологічне лихо на Острі не вплине на якість води у Десні

Здавалось би, трошки забулося отруєння в Ізмаїлі, як стало відомо про забруднення річки Остер. В річці масово задихається риба та тече каламутна смердюча вода. А за результатами досліджень у наявності значне перевищення гранично допустимих концентрацій заліза, амонію та фосфат-іонів.

В Києві та області неабияке хвилювання. Всі ж розуміють, що Остер – ліва притока Десни, а значить в річку, з якої «п’ють» Бровари, можуть потрапити отруєні води.

Однак, і в цьому випадку фахівці впевнені – у Броварах відхилень щодо хіміко-біологічних показників води немає. «6 і 8 липня ми робили аналіз води у Десні на наявність токсикологічних, хлорорганічних та фосфорорганічних речовин. Відхилень від норми не знайшли», – сказав завідувач відділу лабораторних досліджень Віталій Прокопенко.

Заспокоїли і в «Броваритепловодоенергії». «Об’єми забруденої води в річці Остер настільки невеликі, що навіть якщо щось потрапило у Десну – це не суттєво», – сказав директор підприємства Сергій Сафронов.

А якщо раптом…

Все ж ми вирішили дізнатись, як вода з Десни потрапляє до наших кранів та з річкової перетворюється на питну. І що ж роблять для того, аби запобігти будь-якому, навіть найменшому забрудненню.

Виявляється, як тільки вода з Десни потрапляє до водоочисних споруд, її одразу беруть на аналіз.

«Щогодини ми робимо аналізи води. Якщо ж раптом дізнаємося, що у воду потрапили хімічні речовини, зможемо оперативно скинути воду, яку почали брати з Десни», – каже майстер водопровідних мереж КП «Броваритепловодоенергія» Іван Левченко.

Якщо хімічних домішок не виявили, у воду вводиться гіпохлорит натрію. Після цього вона направляється у так званий змішувач, де ретельно перемішується. Далі тече в камеру реакції. Поступово потрапляє до відстійників, а потім і до фільтрів. До речі, система фільтрації надзвичайно серйозна.

Після цього її знову знезаражують і відправляють до резервуару чистої води, звідки по мережах вона доходить до наших кранів.

Загалом, на дотримання всіх санітарних норм і правил воду ще перевіряють тричі: у змішувачі, фільтрах та резервуарі чистої води.

Як бачимо, процес очищення води доволі трудомісткий. В результаті – вода у Броварах відповідає всім санітарним нормам і правилам. Її дійсно можна пити, але для перестраховки краще кип’ятити.

Анна Антонова

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

П’ятниця, 16 квітня 2021, 10:31
Четвер, 15 квітня 2021, 15:19

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ