БРОВАРИ +8
НБУ USD 27.93

ОБЕРЕЖНО! КЛІЩІ ЧАТУЮТЬ НА ВАС!

Хто відмовиться від відпочинку на природі? Свіже повітря, смажена картопля, шашличок і друзі, зустрічі з якими чекали довгі тижні. Та розслаблятися на природі до кінця не варто. Ви ж не знаєте, на якому листочку, дереві та під яким кущем приховався непомітний, але дуже небезпечний ворог – кліщ

ДЕ КЛІЩІ НАЙЧАСТІШЕ МЕШКАЮТЬ ТА ЯКУ НЕБЕЗПЕКУ ПРИНОСЯТЬ

Броварський ліс, парк «Приозерний» та цього року особливо парк Перемоги – найулюбленіші місця перебування цих представників павукоподібних. Однак, попереджають лікарі, підхопити кліща можна навіть біля власного під’їзду. А найбільш обачними слід бути власникам тварин.

Кліщовий вірусний енцефаліт, хвороба Лайма або кліщовий бореліоз – з такими «подарунками» можуть навідатися до вас мешканці зеленої трави. Не всі mвони, звичайно, є носіями небезпечних хвороб. Але якщо кліщ все ж заражений, то ризикує і людина. На щастя, в нашому регіоні розповсюджена лише одна з перелічених інфекцій – хвороба Лайма.

Насправді, вона не така страшна, як можна подумати, але це якщо вчасно звернутися до лікаря. В іншому ж випадку, наслідки можуть бути непередбачуваними і ураження суглобів та навіть внутрішніх органів не оминути.

«На першій стадії це всього-навсього укус. Він не потребує лікування. Але звернутися до лікаря-інфекціоніста з метою обстеження – обов’язково», – каже завідуючий відділом лабораторних досліджень, Заслужений лікар України Віталій Прокопенко.

Ця рекомендація стосується, зокрема, тих, хто на місці укусу за тиждень, місяць чи навіть рік побачив надзвичайних розмірів еритему – почервоніння шкіри на значній ділянці. Саме вона вважається одним з перших симптомів хвороби Лайма. Серед інших виокремлюються: підвищення температури, головний біль, затверділість м’язів шиї, ломота в усьому тілі та слабкість.

Лише за 2015 р. до Броварського районного відділу лабораторних дослід жень за фактом нападу кліщів звернулися 95 осіб. У 24 з них виявлено кліщовий бореліоз. За поточний 2016-ий до лікарні завітали вже 30 постраждалих. У 12 з них діагностовано хворобу Лайма.

Жертвами кліщів броварчани стають не лише у місті. Зокрема, зустрічались випадки, коли відпочивальники привозили «на собі» кліщів з Чернігівської, Черкаської та Сумської областей. Звернення до лікарів надходять також із Броварського району.

Отож, надзвичайно актуальним на сьогоднішні є питання правильного захисту від кліщів.

ВІДПОЧИВАЙТЕ ІЗ ДУМКОЮ ПРО ТІЛО

Аби захистити своє та здоров’я тих, з ким відпочиваєте на природі, запам’ятайте:

• голова має бути покрита хустинкою чи іншим головним убором;

• сорочка підійде з довгими рукавами, а штани з тісними манжетами, дітям можна заправити в шкарпетки;

• в сумку мають вміститися засоби, що відлякують кліщів. Це так звані репеленти: крем «Off», бальзам «Зірочка», ароматичні олії – гвоздикова, анісова, кедрова;

• огляд себе та супутників у крайні хвилини відпочинку не буде зайвим.

Не забувайте і про домашніх улюбленців. Коти та собаки теж можуть постраждати від нападу кліщів. А значить вакцинація та обробка спеціальними спреями для них – процедури обов’язкові.

З тим, як вдягатися та захищатися від кліщів – розібралися. А от що робити, коли помітив кліща? Відповідь очевидна: звертатися до лікаря або витягувати кліща самостійно. Якщо до лікарні далеко, варіант лише один – негайно позбутися кровопивці.

ВИТЯГУЄМО КЛІЩА РАЗОМ: КІЛЬКА ПОРАД

В ідеалі – скористайтеся спеціальним гачком для викручування кліщів, який продається в аптеках. Якщо спеціального приладу немає, скористайтесь підручними засобами, наприклад, петлею нитки, закріпленої між хоботком кліща та шкірою людини. Якщо хоботок залишився, видаліть його стерильною голкою.

Не варто використовувати пінцет, адже можна розчавити кліща і він встигне випустити отруту.

Після видалення змастіть рану розчином йоду або спиртом.

Знайте! Кліщі присмоктуються до найніжніших частин тіла: під пахвами, біля вух, на внутрішній частині стегна, під грудьми, на спині та голові. Найчастіше жертвами кліщів стають діти.

Бережіть себе та своїх близьких, відпочивайте відповідально і будьте здорові!

Анна Антонова

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ