БРОВАРИ +18
НБУ USD 27.63

ЗА НАЙСМАЧНІШОЮ ВОДОЮ ДО БРОВАРІВ

У спеку ми насолоджуємось нею, а частіше просто не помічаємо особливого смаку чи м’якості. Споживаючи її щоденно по 1,5–2 л, почуваємо себе гармонійно. Мова йде про воду – джерело життя. Чиста, смачна і якісна. Втім, такою вона може бути не всюди. Лише в бюветах – спеціальних спорудах – спостерігається цей своєрідний тріумвірат. Так стверджують фахівці. І, в принципі, броварчани з ними згодні. То яка ж вона – бюветна вода у Броварах?

НАЙСМАЧНІША ВОДА: ДЕ ШУКАТИ ТА ЯКИЙ БЮВЕТ ОБРАТИ

 

Чи знаєте ви, в якому куточку України найкраща вода? У Броварах!

«Жодне місто, навіть Київ не може похвалитися такою водою, як у нас…», – підтверджує це завідувач відділу лабораторних досліджень та Заслужений лікар України Віталій Прокопенко.

У нашому місті джерельну воду можна відшукати принаймні в чотирьох точках: на вул. Короленка, Олімпійській, по бульвару Незалежності та у парку Перемоги. Якість води у бюветах майже не відрізняється. Скрізь вона смачна і за словами директора КП «Броваритепловодоенергія» Сергія Сафронова, відповідає всім нормам. Та все ж особливим попитом користується джерело на вул. Короленка.

Насправді, у Броварах є ще один бювет. Розташований у парку «Приозерному» на вул. Білодубравна.

Але ж він дов гі роки не працює. Чому? Через пошкодження обхідних труб: «Вода в цьому бюветі неякісна, а значить непридатна для споживання», – сказав журналістам “ГР” Сергій Сафронов. Обмовився, що у майбутньому можлива його реконструкція, або ще краще – буріння нової свердловини. Наразі ж, не вистачає фінансування.

БЮВЕТНА ЧИ ВОДОПРОВІДНА ВОДА: ВІДПОВІДЬ ОЧЕВИДНА

Небо і земля – так кажуть про бюветну та водопровідну воду. Різниця між водою з крану та із джерела дійсно дуже велика. В бюветній немає забруднень та штучно внесених хімічних речовин, а водопровідна постійно очищується реагентами. Про те, як вода з Десни потрапляє до наших кранів, нам розповів Віталій Прокопенко: «Вода, що йде по трубах по нашому міському водогону, забирається з річки. Спочатку вона відстоюється, а потім подається на водоочисні споруди. Там проходить комплекс очистки, фільтрацію. Після цього знезаражується гіпо хлоритом натрію та потрапляє у мережу…». Бюветна вода очистки не потребує, адже подається з підземних джерел. Втім, і її регулярно мають брати для досліджень.

У структурному підрозділі «Броваритепловодоенергія» аналізи води роблять періодично: «Є свердловина, з якої постійно береться аналіз води. Якщо помічаємо навіть найменше відхилення від норми, воду знезаражуємо та прокачуємо, поки не доб’ємося потрібних результатів», – сказав нам Сергій Сафронов.

ПОСТІЙТЕ В ЧЕРЗІ – ОТРИМАЄТЕ КРАЩУ ВОДУ!

Ще одне актуальне питання: чи застоюється вода у бюветах, і якщо це дійсно так, що з цим робити? І пан Сафронов, і пан Прокопенко, звичайно, заперечують цей факт, наголошуючи на тому, що воду набирають чи не до опівночі, а значить, постійна циркуляція не дозволяє воді застоюватися. Однак, краще бюветну водичку набирати не вранці, після нічного «затишшя», а в періоди активного розбору води. Навіть якщо доведеться трохи постояти в черзі – будете впевнені – вода буде якісна.

До речі, не варто тримати бюветну воду довго без використання – хіба що в якості «стратегічного запасу» на випадок відключення централізованого водопостачання. Якісною набрана вода залишається лише два дні. На третю добу в ній вже багато мікробів, використовувати варто тільки для так званих «технічних» потреб.

Тож, не лініться ходити до бюветів частіше та споживайте лише чисту і якісну воду.

Галина Корбут

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Четвер, 15 квітня 2021, 10:43

Останні статті

Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ