БРОВАРИ -0
НБУ USD 28.15

НА СВІЙ СТРАХ ТА РИЗИК

Ні для кого не секрет, що у нашому місті, як і у багатьох інших, процвітає торгівля у невизначених місцях. Як то кажуть, є попит – буде і пропозиція. Та мало хто думає про наслідки, купуючи домашнє молоко просто неба

Найбільш облюбовані точки залишаються незмінними: стихійний ринок біля «Калини», проїзд поряд із бюветом на Незалежності, парковка на ринку «Нива» та біля «Форуму» на Короленка.

Коли для одних такого роду заробіток – це один із засобів виживання, то для інших – процвітаючий і доволі прибутковий бізнес. Часто можна побачити бабусь, які продають власноруч зв’язані шкарпетки або ж склянку суниць.

Сума всього їхнього «асортименту» коливається від 20-ти до максимум 100 гривень. Тому для пенсіонера плата за місце на ринку непідйомна.

Мова іде саме про підприємців, що облаштовують великі точки роздрібної торгівлі із вагами і фурами продуктів. Саме для них закони не писані, а 20 гривень в день «на лапу» дільничному вирішують майже всі проблеми.

Міські чиновники намагаються боротись з цим явищем, проводять рейди, перевірки, а підприємці і надалі, як ні в чому не бувало, з’являються в звичних місцях.

«Підприємці чудово зрозуміли, що без поліції важелів впливу на них в нас немає, тому поводять себе дуже вальяжно. Доводиться використовувати «тяжку артилерію» і ледве не силою змушувати підприємців покидати «насиджені місця». Але проблема в тому, що наступного дня вони знов повертаються і все по колу», – розповідає Олег Єжаков, виконувач обов’язків начальника спецвідділу.

Дирекція ринку «Нива» теж намагається боротися із торгівлею у невстановлених місцях. Адже недобросовісні продавці завдають удару по репутації торгового майданчика. Але, на жаль, і їх боротьба не приносить бажаного результату.

«Була ситуація, коли купили домашній сир, він виявився неякісним і прийшли до дирекції скаржитись. Коли ми запитали у покупця, де він придбав цей сумнівний товар, то виявилось – придбано «з рук» у особи, що торгувала біля базару», – розповідає Сергій Головко, старший контролер ринку «Нива».

НЕ ОВОЧАМИ ЄДИНИМИ…

Якщо пройтися по місту і звернути увагу на те, що взагалі продають, можна знайти багато всячини. Молоко в пляшках, сир, сметана, яйця та навіть м’ясо. Звичайно, ніхто не перевіряє ці продукти. Залишається лише сподіватися на порядність продавця. Та навіть те, що ці продукти тривалий час лежать просто неба, на сонці і банально можуть зіпсуватись, теж хвилює не всіх покупців.

Ми провели невеличке опитування. У результаті дійшли висновку, що споживачі у більшості все ж із недовірою ставляться до «вуличних торговців». Особливо обережні, якщо мова йде про молочні продукти, яйця та м’ясо. А от від купівлі овочів чи фруктів майже ніхто не відмовляється.

Ті, хто все ж купує «молочку» у невизначених місцях, мотивує свій вибір просто – продукція коштує дешевше, ніж у магазині.

На одній зі стихійних точок «Ревізор» натрапив на жіночку, яка розкладала весь асортимент прямісінько на асфальті, щоправда на картонній «скатертині». Там лежав домашній сир та м’ясо без пакетів! А поряд стояла відкрита каструля сметани, над якою продавчиня передавала гроші та схилялась щоразу, розраховуючись з покупцем. До пані стояла велика черга. Постійні клієнти ще й нахвалювали надзвичайно ніжне м’ясо. Можливо воно і справді ніжне, але хто перевіряв його якість? Тут, як-то кажуть, рулетка.

ЩО ДУМАЮТЬ ФАХІВЦІ

Окрім отруєння, яке може бути викликано тим, що продукти зберігаються у неналежних до цього умовах, можна підхопити і дещо серйозніше. «У жодному разі не можна купувати м’ясо, молочні продукти у не пристосованих для цього місцях. Бо навіть пил, що осідає на цих продуктах, містить у собі небезпеку та може переносити збудників багатьох небезпечних хвороб. Немає гарантії, що ці збудники не «осіли» саме на ваш шмат м’яса або ж шматок сиру. Та й про гельмінтне зараження теж слід пам’ятати», – розповідає Світлана Лавро, завідувач гастроентерологічним відділенням БЦРЛ.

Тож чи варто ризикувати здоров’ям за кілька зекономлених гривень, обирати покупцям.

Богдана Дем’янчук

str

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ