БРОВАРИ +15
НБУ USD 27.63

НА СВІЙ СТРАХ ТА РИЗИК

Ні для кого не секрет, що у нашому місті, як і у багатьох інших, процвітає торгівля у невизначених місцях. Як то кажуть, є попит – буде і пропозиція. Та мало хто думає про наслідки, купуючи домашнє молоко просто неба

Найбільш облюбовані точки залишаються незмінними: стихійний ринок біля «Калини», проїзд поряд із бюветом на Незалежності, парковка на ринку «Нива» та біля «Форуму» на Короленка.

Коли для одних такого роду заробіток – це один із засобів виживання, то для інших – процвітаючий і доволі прибутковий бізнес. Часто можна побачити бабусь, які продають власноруч зв’язані шкарпетки або ж склянку суниць.

Сума всього їхнього «асортименту» коливається від 20-ти до максимум 100 гривень. Тому для пенсіонера плата за місце на ринку непідйомна.

Мова іде саме про підприємців, що облаштовують великі точки роздрібної торгівлі із вагами і фурами продуктів. Саме для них закони не писані, а 20 гривень в день «на лапу» дільничному вирішують майже всі проблеми.

Міські чиновники намагаються боротись з цим явищем, проводять рейди, перевірки, а підприємці і надалі, як ні в чому не бувало, з’являються в звичних місцях.

«Підприємці чудово зрозуміли, що без поліції важелів впливу на них в нас немає, тому поводять себе дуже вальяжно. Доводиться використовувати «тяжку артилерію» і ледве не силою змушувати підприємців покидати «насиджені місця». Але проблема в тому, що наступного дня вони знов повертаються і все по колу», – розповідає Олег Єжаков, виконувач обов’язків начальника спецвідділу.

Дирекція ринку «Нива» теж намагається боротися із торгівлею у невстановлених місцях. Адже недобросовісні продавці завдають удару по репутації торгового майданчика. Але, на жаль, і їх боротьба не приносить бажаного результату.

«Була ситуація, коли купили домашній сир, він виявився неякісним і прийшли до дирекції скаржитись. Коли ми запитали у покупця, де він придбав цей сумнівний товар, то виявилось – придбано «з рук» у особи, що торгувала біля базару», – розповідає Сергій Головко, старший контролер ринку «Нива».

НЕ ОВОЧАМИ ЄДИНИМИ…

Якщо пройтися по місту і звернути увагу на те, що взагалі продають, можна знайти багато всячини. Молоко в пляшках, сир, сметана, яйця та навіть м’ясо. Звичайно, ніхто не перевіряє ці продукти. Залишається лише сподіватися на порядність продавця. Та навіть те, що ці продукти тривалий час лежать просто неба, на сонці і банально можуть зіпсуватись, теж хвилює не всіх покупців.

Ми провели невеличке опитування. У результаті дійшли висновку, що споживачі у більшості все ж із недовірою ставляться до «вуличних торговців». Особливо обережні, якщо мова йде про молочні продукти, яйця та м’ясо. А от від купівлі овочів чи фруктів майже ніхто не відмовляється.

Ті, хто все ж купує «молочку» у невизначених місцях, мотивує свій вибір просто – продукція коштує дешевше, ніж у магазині.

На одній зі стихійних точок «Ревізор» натрапив на жіночку, яка розкладала весь асортимент прямісінько на асфальті, щоправда на картонній «скатертині». Там лежав домашній сир та м’ясо без пакетів! А поряд стояла відкрита каструля сметани, над якою продавчиня передавала гроші та схилялась щоразу, розраховуючись з покупцем. До пані стояла велика черга. Постійні клієнти ще й нахвалювали надзвичайно ніжне м’ясо. Можливо воно і справді ніжне, але хто перевіряв його якість? Тут, як-то кажуть, рулетка.

ЩО ДУМАЮТЬ ФАХІВЦІ

Окрім отруєння, яке може бути викликано тим, що продукти зберігаються у неналежних до цього умовах, можна підхопити і дещо серйозніше. «У жодному разі не можна купувати м’ясо, молочні продукти у не пристосованих для цього місцях. Бо навіть пил, що осідає на цих продуктах, містить у собі небезпеку та може переносити збудників багатьох небезпечних хвороб. Немає гарантії, що ці збудники не «осіли» саме на ваш шмат м’яса або ж шматок сиру. Та й про гельмінтне зараження теж слід пам’ятати», – розповідає Світлана Лавро, завідувач гастроентерологічним відділенням БЦРЛ.

Тож чи варто ризикувати здоров’ям за кілька зекономлених гривень, обирати покупцям.

Богдана Дем’янчук

str

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Четвер, 15 квітня 2021, 10:43
Вівторок, 11 травня 2021, 14:14
Вівторок, 30 березня 2021, 13:29

Останні статті

Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ