БРОВАРИ +11
НБУ USD 27.76

У БРОВАРАХ ЗАПРОВАДИЛИ НОВИЙ РЕЖИМ ЗАБУДОВИ ТЕРИТОРІЙ

Винахідливості українців можна тільки позаздрити, а ще – згуртуванню та взаємодопомозі. Однак, не завжди така спільна діяльність «на благо» йде на користь оточуючим

Наприклад, останнім часом розповсюдженою є схема, коли у приватному секторі одна земельна ділянка, наприклад, 10 соток ділиться між п’ятьма фізичними особами (а фактично один власник).

Потім ці власники звертаються до органів влади для отримання будівельного паспорту і будують такий «маленький» двоповерховий «особнячок», та ще й з мансардою на декілька сімей. За законом це називається блокований житловий будинок.

Формально – все у межах законодавства, а фактично на земельній ділянці для індивідуального житлового будівництва постає багатоквартирний будинок. Крім того, санітарні та будівельні норми порушуються забудовником, та й інфраструктура не облаштована. Подумайте самі, на 10 сотках житиме п’ять родин. У кожної є машина, яку треба десь зберігати. А де? Правильно, під воротами сусіда. В результаті маємо скарги від тих таки сусідів та ще безліч неприємностей.

Та спритні забудовники не зважають на такі нарікання. Їх мета – продати ново збудований маєток під виглядом модного зараз таун-хаусу або так званого клубного будинку. Та це лише красива обгортка. Адже, такий будинок не можна назвати повно цінним. Як правило, замість каналізації – вигрібна яма, замість красивого виду з вікна – за метр – стіна сусіднього будинку, яка навіть сонце закриває, замість подвір’я – вихід прямісінько на дорогу.

Отож, маємо ще одну прогалину в законодавстві. Та міські чиновники вирішили її ліквідувати і прийняли рішення про встановлення режиму забудови територій для провадження містобудівної діяльності.

Згідно документу, управління містобудування та архітектури має право надавати будівельні паспорти забудови земельних ділянок для розміщення блокованого індивідуального житлового будинку лише за умови виконання декількох вимог.

Зокрема, площа земельної ділянки повинна відповідати вимогам будівельних норм, розмір та конфігурація її не повинні створювати перешкод для використання її за цільовим призначенням, має бути обов’язкова можливість підключення до центральних інженерних мереж.

Тож, будьте уважні, плануючи будувати якісь споруди на своїй земельній ділянці, щоб потім не потрапити в халепу та не мати проблем з законом.

Катерина Ковальчук

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ