БРОВАРИ +8
НБУ USD 27.96

ОБІЗНАНИЙ – ЗНАЧИТЬ ОЗБРОЄНИЙ! ЯК НЕ «ВЛЕТІТИ В КОПІЙЧИНУ» ЧЕРЕЗ СУБСИДІЇ

Останнім часом багато неоднозначних ситуацій у зв’язку із нарахуванням субсидій псують нервову систему не тільки самим громадянам, а й працівникам соціальних служб. Щоб уникнути непорозумінь, останні радять людям бути уважнішими при подачі документів на призначення субсидії

З травня 2016 року діє постанова Кабінету Міністрів №168 про проведення верифікації (перевірки) достовірності інформації, наданої громадянами, які отримують субсидію. Тож, щоб не було «маленьких неприємностей» у вигляді боргу перед державою у декілька тисяч гривень, не варто жартувати з чиновниками, приховуючи інформацію.

МЕЖА З ПОЗНАЧКОЮ У 50 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ

Нагадаємо, що в Україні діє спрощений порядок призначення субсидій. 

Єдиною перепоною для її нарахування може стати одноразова покупка на суму більше ніж на 50 тисяч гривень.

А, в основному, це нерухомість: квартири, земельні ділянки та автомобілі. Тож, якщо ви обзавелись житлом, варто почекати рік, а потім вже звертатись до соціальних служб.

Але і тут є свої нюанси. Наприклад, якщо ви здійснили покупку на суму більшу ніж 50 тисяч гривень в магазині – придбали останню модель ноутбука або домашній кінотеатр – можете заспокоїтись. Відслідкувати таку покупку майже неможливо. Людина просто прийшла до магазину, здійснила покупку і отримала чек.

А от якщо ви придбали нерухомість чи сіли «на колеса», як було зазначено вище, ризикувати не варто. Одразу зауважимо, якщо вам майно дісталось у спадок, або хтось вирішив зробити приємний подарунок – перепон для отримання субсидій немає. Закон дає зелене світло!

Якщо ж майно було придбано за свої кревні, навіть не сподівайтесь заховатись від всевидячого ока чиновників. Адже в Україні діє електронний Державний реєстр нерухомого майна. При цьому немає значення, чи людина придбала нерухомість у Броварах, чи то в іншому місті, всі операції з нерухомістю фіксуються і відслідковуються відповідними органами.

«Після таких випадків люди приходять шоковані, бо не розуміють, як ми дізналися про їх покупку, а також про суму, яку їм тепер потрібно повернути державі. На практиці є випадок, і зараз жінка має сплатити суму більше 30 тисяч гривень. Справа в тому, що особа продала квартиру, на ці гроші купила будинок. А сума покупки перевищує 50 тисяч гривень» – розповідає Тетяна Цикалевич, начальник відділу прийнят тя рішень Броварського управління соціального захисту населення.

Також слід бути уважними тим, хто купує чи вже купив майно у новобудові. Тут теж є моменти, на які не звернувши одразу увагу, можете втрапити у неприємну ситуацію.

«Буває, що ті, хто купує нову квартиру у новобудові у забудовника, інвестує гроші раніше, а от право на власність отримує пізніше. І документом, що людна купила майно і в неї з явилась нерухомість, є свідоцтво на право власності», – пояснює Алла Петренко, начальник управління праці та соціального захисту населення.

Наведемо приклад. Якщо ви придбали квартиру в 2010 році, а документи отримали, наприклад, лише у 2015 році, то покупка вважається дійсною саме з 2015-го. В цьому разі слід чекати рік, а вже потім йти писати заяву.

КОЛИ ЧАС НА ВАРТІ

Ще одним прикладом є ситуації, коли люди не чекають, поки з часу останньої покупки пройде зазначений час. На практиці був випадок, коли жінка, здійснивши вартісну покупку, подала документи на субсидію, але не зачекала декількох місяців, поки мине річний термін. І в результаті вийшло непорозуміння, що зіграло не на боці громадянки.

Та українці – нація винахідлива. Якщо мова йде про будь-що, що коштує дорого, громадяни знайшли «шляхи відходу». Так, наприклад, суму покупки ділять між чоловіком та дружиною. При цьому особи сплатять, наприклад 20 і 30 тисяч, відповідно. І це не буде вважатися порушенням.

Або ж одна особа може сплачувати частинами, що не перевищують 50 тисяч гривень. І хоч навіть це буде 10 платежів по 45 тисяч – все законно!

Взагалі, спірних випадків багато, і кожен з них у соціальній службі будуть розглядати окремо. Але попри все слід залишатися свідомими та обізнаними. І не жартувати з Законом.

Слава Одинець

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ