БРОВАРИ +10
НБУ USD 27.61

ПІД ЗАГРОЗОЮ СКОРОЧЕННЯ

Ми націлені на Європу – саме так пояснюється кожна державна реформа в Україні. На європейські показники орієнтуються і у Міністерстві охорони здоров’я. Саме з їхньої легкої руки відбулося скорочення ліжко-місць з 87,9 до 60-ти на 10 тисяч населення. Але Департамент охорони здоров’я КОДА пішов ще далі. Обласні чиновники звернулися до Броварської ЦРЛ з вимогою скоротити кількість ліжок до 38 на 10 000 населення. Та як можна піти на такий крок, коли лікарня і так працює з перенавантаженням! Керівництво лікарні почало бити на сполох

ЛІЖКОВИЙ ФОНД БРОВАРСЬКОЇ ЦРЛ: ЯКИЙ Є І ЯКИМ МАЄ БУТИ?

Тільки за 2015-ий та 5 місяців 2016-го року жителів Броварщини тут було проліковано 24 415, іногородніх – 3 571.

Тож чи доцільним є скорочення ліжкового фонду? Відповідь очевидна. І головний лікар Броварської ЦРЛ Валентин Багнюк її знає. Саме він першим виступив проти наказу Департаменту охорони здоров’я КОДА та наголошував на недоцільності скорочення ліжко-місць в лікарні.

Все логічно. Особливо для керівника, який бачить лікарню такою, якою вона є насправді: з усіма чеснотами та недоліками, з насиченими та перенасиченими буднями. Останні наступають принайм ні два рази на рік – під час епідемії, а ще – на вихідних, а ще – під час святкувань та урочистостей, а ще – влітку, коли спека та взимку, коли морозно. Так і виходить, що цілий рік. Тоді і про додаткові ліжка, і про розташування пацієнтів в інших, менш завантажених, відділеннях є сенс говорити.

«Якщо до нашої лікарні потрапляє пацієнт із гастроентерологічним захворюванням, де місць немає – ми можемо перевести його до пульмунологічного. Додаткові ліжка, наприклад, під час епідемії ставлять і у палатах, і в коридорі», – розказали журналістам “ГР” працівники інформаційно-аналітичного відділу лікарні.

І тут з жахом згадується цьогорічна епідемія грипу, тяжкі пневмонії, черга на консультацію до пульманолога у відділенні о 9 годині вечора близько 10 хворих, які постійно прибувають, незважаючи на пізній час і ліжка вздовж коридору. А на цих ліжках, між іншим, лежать старенькі чоловіки з важкими запаленнями легень, яким кожен маленький протяг чи «свіжа» інфекція від нових пацієнтів можуть завдати значної шкоди.

Так вистачає лікарні ліжко-місць чи ні? Валентин Багнюк каже, що наразі так. Але зауважує, що їх має бути більше. Наскільки? Давайте проведемо прості, хай навіть приблизні підрахунки.

Міського населення ми маємо 101 тисячу, в районі проживає ще близько тисяч осіб, разом – вже 180. А ще «плюсуємо» переселенців, яких тільки в Броварах близько 5 з половиною тисяч, а в район в літню пору виїжджає на дачі-відпочинок-шашлики-рибалку чи не увесь Київ. І все це – живі люди, які, на жаль, часто хворіють, травмуються, лікуються. А лікуються де? Правильно! У нашій ЦРЛ.

Тому шляхом простих арифметичних дій приходимо до висновку – сьогодні на базі Броварської ЦРЛ є 900 ліжок, а мало б бути, згідно методики МОЗу, як мінімум 1100, а то й всі 1200.

Давайте подивимося, як ці 900 ліжок трозташовуються по відділеннях (табл. 1). На перший погляд, все правильно. Є відділення, є ліжко-місця, є чіткий розрахунок. Та чи сходиться цей баланс? Для  того, щоб це зрозуміти, звернемо увагу на завантаженість відділень за 2015 та 5 місяців 2016 рр. (таблиця 2).

med1med2

У таблиці «промальована» вся правда життя. Цифра, що перевищує 100 відсотків і свідчить про перевиконання плану, у 2015-му дорівнювала 103,7%; у 2016-му – 107,3%.

Отже, статистика показує, що ліжкових місць дійсно не вистачає і по факту пацієнтів на порядок більше. А значить і додаткові місця, і процедура переведення пацієнтів до менш завантажених відділень – не вигадка, а вимушений захід.

Що тут скажеш? Лікарня, як може, намагається вийти із ситуації, яка склалася, але чи розуміють це пацієнти? Таких, хто за власним бажанням ляже в коридорі, не знайдеш.

На жаль, у Міністерстві охорони здоров’я про це не думають. Там пояснюють: зменшення місць дозволить вивільнити кошти, що витрачаються на пацієнтів у стаціонарі та «перенаправити» їх на закупівлю обладнання та ліків.

«За рахунок введення новітніх європейських світових технологій покращується обслуговування та зменшується кількість днів знаходження на ліжку», – каже Валентин Багнюк. Та при цьому зауважує, що акумулювати кошти треба не за рахунок самих же пацієнтів, а за рахунок державних програм.

Те, що пацієнта наразі лікують значно оперативніше та ефективніше, – зрозуміло. Ніхто не заперечує, що українська медицина рухається вперед. Але ми все ж таки поки що явно не у Європі і не до всіх змін можемо бути готовими на 100%. Саме тому міські чиновники і депутати стали на бік лікарні і за поданням головного лікаря Броварської ЦРЛ одноголосно прийняли рішення «Про недоцільність скорочення існуючого ліжкового фонду Броварської центральної районної лікарні».

Галина Корбут

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Четвер, 15 квітня 2021, 10:43
Вівторок, 30 березня 2021, 13:29

Останні статті

П’ятниця, 14 травня 2021, 17:16
Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ