БРОВАРИ +8
НБУ USD 27.96

«За» та «проти» чи потрібна торгівля в Броварській лікарні

А ви вірите в те, що піднесений емоційний настрій хворого допомагає йому швидше одужати? Однією із складових цього настрою, як не крути, є ситий шлунок – такі вже ми, любимо поїсти. Та й у житті чули багато історій, коли шоколад допомагав впоратись із стресом чи психологічним навантаженням. До речі,цей факт цілком доведений з медичної точки зору. Та до чого це ми все…

На останній сесії міської ради окремі депутати виступили за заборону торгівлі у лікувальних закладах міста. Тож «Громадський Ревізор» вирішив завітати до Броварської центральної районної лікарні та дізнатись, які там настрої. У першу чергу, як пацієнти та відвідувачі ставляться до торгівлі у стінах закладу. Наші журналісти провели досить багато часу у медичному закладі, подивилися, що пропонують продавці, та поспілкувались із покупцями.

Що та де можна купити

На території Броварської ЦРЛ просто неба існує цілий «міні-комплекс» із продуктами харчування. Якщо окинути оком всю територію, то тут найбільш людно. Хтось довго чекає на результати обстеження і п’є чай, а хтось зголоднів, сидячи у черзі, вирішив перекусити пиріжком. В основному, тут можна придбати ті продукти, що не потребують термічної обробки та можуть довго зберігатись. Без проблем можна випити гарячої кави та поласувати смаколиками: є на території, окрім пиріжків, шоколад, печиво, сік та фрукти. Втім, є і точки, де продають більш «серйозні продукти»: молочку та навіть м’ясо.

bl3

Куди ж без ліків?

За весь час опитування нам не вдалось знайти жодного, хто був би категорично проти практики торгівлі в лікарні. Але, якщо щодо продуктів харчування результат одноголосно схвальний, то з приводу аптек ситуація дещо інша. Звичайно, люди купують тут медикаменти, і це теж зручно, бо не треба бігти світ за очі. Але більшість опитаних вважає, що ціни зависокі та й самих точок занадто багато.

У комунальних аптеках, звісно, ціни нижчі, однак і асортимент там знач­но скромніший. Вартісних препаратів тут зазвичай не знайти. Якщо є можливість, то дешевше витратити гроші на дорогу, але купити необхідні ліки в місті за більш доступною ціною. Пані Катерина розповідає, що на необхідні їй препарати у різних точках ціна різниться на 20 гривень. Тому якби була змога – купила б в іншій аптеці дешевше.

Так чи інакше, але загалом відвідувачі нічого загрозливого не вбачають у торговій діяльності. Тож залишається побажати всім бути здоровими та насолоджуватись смаколиками не в стінах лікарні, а в себе дома.

Софія Левицька

blЮрій Миколайович, відвідувач: «Для тих, хто лежить в лікарні, особливо хворі після операції, або хто приїхав здалеку, і родичі не можуть привозити продукти в лікарню, то це доб­ре. Зручно, бо можна купити там водичку, чи навіть печиво до чаю».

 

bl1Світлана, відвідувач: «Це зручно. Якщо людині дійсно погано і вона з якихось причин не може йти далеко, за межі.

Просто спустився вниз і купив, що потрібно». 

 

bl2Ірина, відвідувач: «В аптеках ціни середні: все залежить від препарату. Є ті, що дешевше, є й ті, що коштують дорожче.

Деякі препарати тут знайти неможливо».

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ