БРОВАРИ +6
НБУ USD 28.16

Нові назви «старих» вулиць або баталії з приводу перейменування

В рамках Закону про декомунізацію Україною прокотилася хвиля перейменування вулиць, провулків та навіть населених пунктів. І звичайно ж, Бровари не залишились в стороні. Рішенням Броварської міської ради 70 об’єктів топоніміки змінили назву

Незважаючи на те, що від часу змін минуло лишень півроку, до суду було подано декілька позовів від громадян про скасування рішення депутатів.

Першими до суду прийшли одразу 3 мешканки вулиці Черняховського. Ще 6 січня вони звернулися до суду, аби повернути назви всім 70-ти вулицям. А 6 квітня суд прийняв рішення не розглядати позов по суті, оскільки позивачки не з’явились на засідання двічі поспіль.

Паралельно був поданий ще один позов про скасування рішення Броварської міської ради «Про перейменування вулиць та провулків м. Бровари». Розглядати його почали 29 березня. Слухання по справі тривали декілька місяців, долучилися близько двох десятків третіх осіб з обох сторін. І ось 9 червня Феміда винесла вердикт – позивачам у задоволенні вимог відмовити. Тож рішення міської ради залишається в силі.

Та все одно серед броварчан багато невдоволених. Як правило, це дійсно свідомі жителі певної вулиці, яких обурює не факт перейменування, а те, що в них не спитали думку стосовно нової назви. Так би мовити, прийшли в їх дім та нав’язали свою волю.

Люди кажуть, – зараз вершиться історія, і те, як буде житися в майбутньому нашим дітям, онукам... залежить від нас. Тому щоб бездумно і швидко не «наламати дров», потрібно сісти за круглий стіл, все зважити, обговорити, а тоді вже приймати рішення.

Наприклад, мешканці вул. Івана Шухевича (Героїв Сталінграду) до останнього не знали, що вулиця носитиме нову назву. «Нас ніхто ні про що не повідомляв… а тут раптом приходять платіжки на вул. Івана Шухевича. Я ніколи не була прихильницею радянського режиму і комуністичної партії. Але не потрібно кидатися із крайності в крайність… історія змінюється. Ми думали перейменувати на «Героїв Дніпра», це більш нейтральна назва. Але нам сказали, що вже пізно – все ухвалили, на всіх мапах перейменували!» - розповідає пані Лілія.

У результаті збирали підписи серед мешканців, щоб дати зрозуміти, що це не забаганка декількох емоційних осіб, а думка людей, які вже не перший рік мешкають саме на цій вулиці. Проти перейменування поставило підпис 150 чоловік.

А тим часом, 20 травня 2016 року поки хтось збирає підписи проти, розпоряд­женням голови КОДА Максима Мельничука було перейменовано ще п’ять вулиць. Тепер провулок Комунарів стане пров. Василя Кричевського, вул. Богунська – Анатолія Луценка, Красна – Юрія Шевельова, Січнева – Михайла Вербицького, Каширіна – Івана Пулюя.

Загалом думки броварчан щодо перейменування і досі різняться. Хтось хоче повернути першу назву, з якою вулиця «народилася». Інші ж вважають за краще добирати нові, милозвучні ймення. Скільки людей стільки і думок. Головне, щоб ці думки чули і враховували.

Слава Одинець

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ