БРОВАРИ +14
НБУ USD 28.01

Де хочу, там і хазяїн Як броварчани визначають межі своїх володінь

Якщо прогулятись приватним сектором, особливо новими вулицями, то можна зробити висновок – люди тут не ходять, а лише їздять на шикарних «Роверах». Тротуари для пішоходів знайти дуже важко. Здебільшого «кам’яні джунглі», де одразу від дороги починаються величезні двометрові паркани

Сусіди б’ють на сполох

До нашої редакції надійшов лист від обурених мешканців вулиці Фонтене-су-Буа. Виявляється, їхній сусід поступово вирішив розширити свої володіння і замість визначених кадастровим планом соток додати собі ще декілька метрів газону поряд з будинком.

Зараз за вказаною адресою встановлений невеликий металевий паркан, але сусіди дуже хвилюються, що це лише початок і згодом біля будинку з’явиться велика кам’яна огорожа із виходом на проїжд­­жу частину. «Допоможіть розібратись у проб­лемі, аби не створювати прецедентів. Адже якщо кожен почне ставити паркани на прибудинковій території, то буде один суцільний коридор, без шансів для пішоходів та велосипедистів», – пише нам занепокоєний Павло.

Аби мені було зручно

До речі, випадок, описаний Павлом, не поодинокий. Ще близько півроку тому ми вже писали про не просто мешканця, а дію­чого депутата міської ради Леоніда Черепейника, який також подіб­ним чином розширив свої володіння. Захапавши добрий шмат землі загального користування, броварський народний обранець навіть після статей у місцевій пресі жодним чином не відреагував. Думаєте, засоромився та розібрав капітальний парканище? Як би не так.

Що вже говорити про звичайних пересічних хазяїв, яким дії депутата – керівництво до активних дій. У районі лісництва, наприклад, мешканці і взагалі одностайно посунули свої огорожі на декілька метрів вперед. Якщо не знати, що за планом там загальноміська територія, то можна подумати, що так заплановано від самого початку.

Броварчанка Тетяна, господарка домоволодіння по вул. Богдана Хмельницького, що в районі Торгмаш, свій самозахват називає вимушеним заходом.

«Сусіди поставили паркани та огорожі, а у моєму «закапелочку» постійно сміття звалювали, я вже стомилася прибирати за ними. То взяли та й загородилися нарівні з іншими, тепер чисто», – каже пані Тетяна.

Чисто – це добре. Але потрібно доб­ре розуміти, що під землею не тільки кроти живуть, там ще й комунікацій чимало прокладено. А якщо аварія? Посеред вашого двору тепломережу латати?

Адрес із самозахопленням чимало і майже щодня до виконкому надходять нові скарги від обурених сусідів. Всі ці заяви отримує і обробляє спецвідділ контролю за станом благоустрою та зовнішнім дизайном міста. Вже зараз відомо про щонайменше 20 випадків подібного рейдерства.

У виконкомі такою тенденцією занепокоєні і вже зараз опрацьовують здобуті у результаті рейдів та перевірок дані, аби визначитися із подальшою долею хвацьких господарів.

«Випадки не поодинокі і треба, щоб люди зрозуміли, що незаконно захоплювати квадрати перед своїм будинком – це не нормальна практика. Є спеціальна процедура, згідно якої територію можна отримати законним шляхом. Під землею можуть проходити важливі комунікації і огород­жувати її заборонено. Кожен випадок унікальний і з кожним треба розбиратись», – розповідає Олег Єжаков, в. о. спецвідділу контролю за станом благоустрою та зовнішнім дизайном міста.

Вже зараз активно ведуться роботи з виявлення подібних захоплень, всім власникам вручають приписи на демонтаж і пропонують отримати землю законним шляхом. Якщо приписи не матимуть належного результату, то у виконкомі будуть змушені вдатись до більш радикальних методів.

«Треба, аби люди не подумали, що можуть встановити паркан, а потім заднім числом його приватизувати. Все повинно відбуватись згідно правил, а не навпаки», – повідомляють чиновники.

Ольга Підлісна

zaxvat1zaxvat

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

П’ятниця, 16 квітня 2021, 10:31
Четвер, 15 квітня 2021, 15:19

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ