БРОВАРИ +14
НБУ USD 27.98

Бути чи не бути гарячій воді влітку «Тепломережа» на шляху до нових технологій

Свого часу передчасне відключення міста від гарячого водопостачання викликало чимало нарікань, скарг та невдоволення. Але поступово призвичаїлися – власники бойлерів просто перевели їх у робочий стан та користуються підігрітою водою, комусь воду гріє газова колонка, а хтось, зітхнувши, приречено кип’ятить воду в чайнику чи каструлі. Однак, питання подачі гарячої води в місто залишається в центрі уваги комунальників

Альтернативні пропозиції

Скористатися послугами компанії «Фелікс-енерджі» та з їх допомогою забезпечити Бровари гарячим водопостачанням у міжопалювальний період, на жаль, не вдалося з технічних причин. Співробітництво з «Укртеплом» та перехід на водовугілля, як прогресивний вид альтернативного палива – хоч і в недалекій, але поки що перспективі.

Так і виникла ідея спробувати встановити на існуючих у Броварах котельнях КП «Броваритепловодоенергія» нове обладнання на альтернативному паливі – щепі.

«Розглянувши таку можливість, ми прийшли до висновку, що можемо обладнати котлами на твердому паливі, а саме щепі, чотири котельні у Броварах для подачі гарячого водопостачання у міжопалювальний період», – пояснює в. о. головного інженера КП «Броваритепловодоенергія» Олександр Дремлюга.

Два котли на котельні по Білана, 1 будуть переобладнані на базі існуючих, а на всіх інших – встановлені нові твердопаливні агрегати. Працювати вони зможуть на будь-якому виді твердого палива – паливних гранулах або пелетах, дровах та щепі, однак найбільш економічно прийнятним є варіант використання щепи.

«Якщо говорити про економічну складову та співвідношення ціна-кількість теплової енергії, то виходить, що найвигіднішим у використанні матеріалом є все-таки щепа», – каже Олександр Дремлюга.

Екологічна складова

Як немає тепла без вогню, так не буває і вогню без диму. Опираючись на досить велику кількість скарг з приводу задимлення від роботи твердопаливних котелень, ми не могли не поцікавитися наскільки дане переобладнання може вплинути на викиди в атмосферу після спалювання щепи.

«Цей проект розробляється фахівцями, які враховують усі норми та показники, тому негараздів бути не може. Якщо будуть якісь відхилення, проект просто не пройде державну експертизу, тому хвилюватися не варто», – запевняють спеціалісти «Тепломережі».

Тарифи буде переглянуто

Зараз ділити «шкуру невбитого ведмедя» та оприлюднювати якісь цифри по тарифам ніхто не береться. Єдине, що відомо достеменно – якщо проект успішно пройде експертизу, наявний кошторис виявиться досить прийнятним, обладнання буде встановлено та протестовано, перегляду тарифів не уникнути.

«Зараз не можна сказати, наскільки зміниться тариф на гаряче водопостачання, але ми сподіваємося, що з урахуванням усіх складових, ціна буде не більшою, аніж у наших конкурентів, що зараз надають послуги броварчанам, і однозначно це буде менше, ніж при використанні газу», – каже Олександр Дремлюга.

Що ж, чи приживеться у Броварах нова технологія і чи зможуть таким чином вирішити питання надавання гарячого водопостачання у  міжопалювальний період, дізнаємось згодом, але вже одне те, що ведуться активні пошуки альтернативних джерел, вселяє надію на позитивні зміни. Як кажуть, краще спробувати і пожалкувати, аніж не спробувати і жалкувати набагато більше.

Олена Марченко

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ