БРОВАРИ +18
НБУ USD 27.63

LED-освітлення у Броварах влада підраховує кошти і розглядає пропозиції

Чим кращий рівень зовнішнього освітлення – тим менше право­порушень на вулицях міста. Але сьогодні мова не тільки про безпеку, а й про економію коштів.

На сьогодні найперспективніший напрямок у методах штучного світла – «LED-освітлення». А світлодіоди як джерело цього самого світла, активно впроваджуються у розвинених країнах світу. Вони надійні та безпечні, термін служби – близько 10 років. Також LED-світильники повністю пожежобезпечні, прості та зручні у кріпленні, надміцні та екологічно безпечні для навколишнього середовища. Та головне – такі світильники менш енерговитратні та при цьому дають більш інтенсивне і яскраве світло.

Перспективи впровадження

Вперше про заміну звичайних ламп на світлодіодні міські чиновники замислились у 2014-му, в період різкого підвищення тарифів на електроенергію. Сьогодні вже не думають – впевнені, що час впроваджувати LED-освітлення у Броварах.

Питання лише в ціні, термінах і умовах переходу на сучасне вуличне освітлення.

«Зважаючи на те, що інтерес як у виробників, так і у постачальників доволі великий, нам варто провести конкурс, щоб визначитися з програмою установки LED-ламп із мінімальними затратами для міста», – каже Григорій Голубовський, заступник міського голови з комунальних питань.

Наразі у міській раді розглядають кілька пропозицій. Одна з них – від компанії «Green TAK». Її управляючий вважає, що у його київського заводу не може бути конкурентів. «Ми єдині, хто на теренах України може зробити таку унікальну пропозицію і на 5 років заморозити фінанси», – сказав Олександр Андріяш.

Чи буде зиск

Давайте розбиратися, як перехід на світлодіоди вплине на міський бюджет.

Вартість електроенергії для зовнішнього освітлення в 2015 році складала в середньому 43 коп. у межах зон доби (нічний час) та близько 1,80 грн. в інший час. Загалом за минулий рік місто витратило на зовнішнє освітлення понад 1,5 млн. грн.

В цьому році ці ж самі 1,5 млн. грн. Бровари витратили лише за 5 місяців роботи. Це відбулось через зростання тарифу на електроенергію у 2,5 рази, який складає нині 1,21 грн. у межах зони доби та 2,08 грн. в інший час. І таке зростання неминуче буде продовжуватись.

Тож, маємо пряму взаємозалежність – економія електроенергії економить бюджетні кошти. «За оцінками фахівців, світлодіоди дозволять споживати в 3–4 рази менше електроенергії. А це значна економія бюджету», – зауважила начальник УЖКГ Галина Плотнікова.

Олександр Андріяш наголошує й на інших перевагах: «Вони дають набагато краще світло, яке з часом не тьмяніє, та довше служать».

Ціна питання

Скільки буде коштувати заміна по всьому місту мереж освітлення, на сьогодні невідомо. Пропозиції різні.

Досить цікаві умови пропонує компанія «Green TAK». Вони готові виконати роботи, а компенсувати їх вартість будуть поступово – за рахунок економії. Тобто, місто на облаштування нового освітлення не витратить жодної додаткової копійки. Розраховуватись з інвестором будуть тими коштами, які заощадять на оплаті за електро­енергію. У цифрах це 15 млн. грн. – саме стільки за попередніми оцінками коштуватиме проект переходу на LED-освітлення.

На разі ж місцеві чиновники збирають пропозиції від компаній. Далі – планують провести тендер. А от з чим у міській раді вже точно визначилися, так це з вулицями, які будуть освітлені в першу чергу. Це бульвар Незалежності, вул. Марії Лагунової, Короленка, Симона Петлюри (Черняховського) та Гагаріна.

Валерія Романова

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Четвер, 15 квітня 2021, 10:43

Останні статті

Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ