БРОВАРИ +8
НБУ USD 27.96

Нічийне сміття Як боротися з незаконними сміттєзвалищами

В столиці Перу – місті Лімі – чорні стерв’ятники стали справжніми зірками місцевих ЗМІ. А все тому, що на декілька десятків цих екзотичних як для нашої країни птахів люди почепили GPS-«маячки» та камери GoPro для виявлення незаконних сміттєзвалищ. Уявляєте, для того, щоб виявити, де недобросовісні перуанці скидають усілякий непотріб, потрібно було вдаватися до таких надзвичайних заходів!

Зовсім інша справа у нас. Виявити купу купезну сміття з відповідним «шлейфом» специфічних запахів можна, далеко не відходячи від власного помешкання.

Для прикладу – далеко не поодинока історія нашої читачки. Катерина не так давно переїхала до Броварів, мешкає в будинку №8-б по вулиці Олімпійській.

«Всі вікна моєї квартири виходять на один бік. А тому кожного дня доводиться спостерігати одну й ту ж саму картину – смітник. Там постійно живуть якісь люди, риються у контейнерах. Це відбувається так: набрались повні баки, вони підходять, дістають пакети, розривають їх. Все, що випало, лишається на землі, маленькі пакетики та папірці розлітаються», – пише нам у редакцію Катерина.

За словами дописувачки, дякуючи проведенню Всесвітнього дня довкілля, стало чистіше. Приїхали комунальники, все визбирали, розрівняли рівчаки.

«Я була єдиною, хто вийшов їм на допомогу, – розповідає далі Катерина. – Мешканці нашого та навколишніх будинків просто безвідповідальні. Багато хто не несе пакети до сміттєвих баків, а просто викидає їх з вікна. Дійшло до того, що коли я мила вікна на балконі, в мене влучили яєчною шкарлупою».

Шукачі пригод

З листом та фотоапаратом «Ревізор» попрямував до зазначеної адреси. Ну, що сказати. Стихійним сміттєзвалищем це місце назвати не можна.

Це облаш­тований майданчик для збору твердих побутових відходів. Але знаходиться він у безпосередній близькості від будинку, запах специфічний і неважко уявити, що всі ці «аромати» влітку при відкритих кватирках гостюють в оселях броварчан.

Хоч контейнери і не були повними, однак частина сміття розлітається далеко навколо. Як і писала Катерина, на майданчику знаходилися дві особи, які активно порпалися у контейнерах, не звертаючи уваги на мешканців, що періодично викидали пакети зі сміттям.

Ці люди – не єдині «мешканці» сміттєвого пристанку. З трави на нас стривожено дивилася досить велика «собача мати», готова захищати своїх цуценят. Не звертаючи уваги на її гавкіт, ворони та горобці діловито розтягували харчові рештки на декілька метрів навкруги. Така ось «прибудинкова» картинка.

Поспілкувавшись з начальником ЖЕКу №2, ми дізналися цікаві подробиці подальшої долі цього поки що занедбаного куточка Броварів.

«Тут дійсно існує проблема зі сміттєвим майданчиком, тому прийнято рішення про перенесення контейнерів з цього місця у виділені на прибудинкових територіях місця. Тобто, даний майданчик буде демонтовано і скарг на неприємний запах та непривабливий вигляд більше не буде», – коментує Ірина Якубовська.

Сміттєзвалища місцевого масштабу

Після Торгмашу ми попрямували в район колишніх «садів», що наразі активно забудовується і так само активно «заростає» будівельним (і не тільки) сміттям. Цілі терикони цегли, піску та іншого непотребу доповнюються сміттєвими пакетами від «вдячних» мешканців навколишніх мікрорайонів. І росте-виростає горезвісна «стихійка».

«Боротися з такими явищами важко, але необхідно. Є такий метод впливу, як відшкодування. Тобто, якщо на земельній ділянці, яку взято в оренду або викуплено, довгий час не ведеться будівництво, а лише утворюється міське звалище, після комісійного обстеження можна провести розчистку та прибирання і виставити рахунок власнику чи орендарю», – каже в. о. начальника спецвідділу контролю за станом благоустрою та зовнішнім дизайном міста Олег Єжаков.

А ще є суботники, під час яких ті, хто ніколи не смітить, прибирають за тими, хто ніколи не прибирає. Ось така виходить круговерть.

Ольга Підлісна

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ