БРОВАРИ +8
НБУ USD 27.96

«Тепломережа» рекомендує, просить, попереджає…

За вікном – перший місяць літа, до початку нового опалювального сезону ще, здається, вічність. Платіжки від «Тепломережі» вже не лякають астрономічними цифрами і поступово пристрасті з приводу комунальних платежів якось самі собою вщухають та відходять на задній план. Разом з необхідністю погасити борги. Якось буде. Якось вирішиться...

Вирішувати доведеться…і швидко

Однак фахівці КП «Броваритепловодо­енергія» так зовсім не вважають. З погашенням боргів затягувати не варто – попереджають і мешканців багатоквартирних будинків, і тих, хто живе в приватному секторі, і керівників підприємств, що заборгували за тепло, водопостачання та водовідведення.

«Загальний борг на 1 червня становить 15 млн. 242 тис. грн., з них 10 млн. 456 тис. грн. – борги населення, решта – сума, яку винні нам юридичні особи», – називає невтішні цифри начальник відділу збуту КП «Бровари­тепловодоенергія» Володимир Чипаченко.

Позитивна динаміка у питанні сплати боргів – швидше результат роботи комунальників, а не підвищення свідомості чи тим паче добробуту городян. Досудові попередження, постійне спілкування з власниками домоволодінь, нагадування про необхідність сплати боргу дають хоч і не стовідсотковий, але позитивний результат. Для порівняння – у минулорічному червні сума боргу становила 18 млн. 874 тис. грн., у 2014-му – 19 млн. 763 тис. грн. Поступове зменшення очевидне, однак розслаблятися «тепломережівці» не збираються.

Особливо злісними займеться виконавча

Якщо вмовляння, нагадування та досудові попередження не діють, до справи беруться фахівці виконавчої служби та проводять досить неприємну процедуру опису та арешту майна злісних неплатників. Даний вид стягнення боргів є хоч і непопулярним, однак досить дієвим.

«Лише за травень поточного року у результаті виконання судових проваджень нашому підприємству було сплачено близько 40 тисяч гривень», – каже Володимир Чипаченко.

Однак, бувають взагалі безнадійні справи. Як, наприклад, давня заборгованість по трикімнатній квартирі, що в будинку №7 по вул. Небесної Сотні. Звести кінці з кінцями у складних взаємо­відносинах власників квартири намагаються і судові виконавці, і комунальники. А борг тим часом сягнув вже 50 тисяч гривень. Швидше за все, справа закінчиться конфіскацією майна після того, як діти, зареєстровані за даною адресою, досягнуть повноліття.

Підприємства-боржники теж не в фаворі

Що вже говорити про окремо взяті родини, якщо навіть підприємства «прикрашають» список боржників. Звісно, суми в графі «заборгованість» набагато масштабніші. Так, для прикладу, магазин «Господарчі товари», що на «Порошинці», завинив за воду, тепло та стоки 185 тисяч гривень, підприємство ПАТ «БЗБК» – 176 тисяч, а ДЮС «Хортинг-Бровари» – 105 тисяч гривень.

Підприємницька діяльність, а тим паче – виховання здорового молодого покоління – це прекрасно, але борги залишаються боргами.

Тож не варто чекати радикальних дій від комунальників, не треба залишати «комуналку» на потім. Адже зима може принести чимало сюрпризів, в тому числі і дуже неприємних.

Катерина Ковальчук

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ