БРОВАРИ +20
НБУ USD 27.76

З 10 до 19:30, але конструктивно та продуктивно

07 червня в Броварах відбулась 15 чергова сесія міської ради. Засідання проходило в робочій атмосфері. На порядку денному – 29 питань. Які рішення прийняли депутати – в огляді «Громадського Ревізора»

Гуманітарна сфера

Одним з перших прийняли рішення про недоцільність скорочення існуючого ліжкового фонду Броварської центральної районної лікарні. За інформацією доповідача Григорія Павліна, заступника головного лікаря, Департамент охорони здоров’я КОДА звернувся до них з вимогою скоротити кількість ліжок до 38 на 10 000 населення. Однак, таке рішення є неприпустимим, адже на сьогодні лікарня працює з перенавантаженням, обслуговує місто і район. І навіть наявної кількості місць не вистачає для пацієнтів. Депутати стали на бік лікарні та підтримали рішення одноголосно.

Наступним голосуванням депутати внесли зміни до міської програми «З турботою про кожного». Відтепер мало­­забезпечені інваліди можуть розраховувати на проведення безоплатного ремонту власного житла. Але за умови, що середньомісячний дохід сім’ї за 6 місяців не перевищує величину доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу на одну особу (у 2016 р. граничний розмір доходу становить 1930 грн.).

А вісім учасників АТО стануть власниками земельних ділянок, виділених під індивідуальне житлове будівництво. Тож, можна сміливо малювати проект свого майбутнього будинку.

Капітальні вкладення

Дороги у Броварах до кінця року мають «підлатати». Принаймні, видатки з місцевого бюджету на поточний, ямковий ремонт дорожнього покриття міська рада збільшила на 300 тис. грн.

Крім того, встановили видатки на «Проектування, коригування робочого проекту та реконструкцію магіст­ральної вулиці загальноміського значення (вул. Київська) в м. Бровари (від пл. Шевченка до вул. Гагаріна)». Вказані кошти необхідні для проведення тендеру. На даний час виконується експертиза проекту. Загальна кошторисна вартість об’єкту буде уточнена після отримання висновку експертизи.

До Міської програми з будівництва та реконструкції об’єктів соціального призначення додали завдання на проектування та будівництво нової загально­освітньої школи на 1890 учнів по вул. Василя Симоненка, 103 та завдання на проектування та добудову учбового корпусу на 900 учнів Броварської ЗОШ №10 по вул. Симона Петлюри, 17Б.

Фінансові питання

Бюджет міста Бровари за І квартал 2016 року за доходами загального та спеціального фондів виконано на 119,5% до планових призначень. Фактично надійшло 262 596,9 тис. грн. Порівняно з аналогічним періодом минулого року, у І кварталі 2016 року надходження до міського бюджету збільшилися на 53,2%.

Наприкінці майже десятигодинного засідання депутатський корпус прийняв рішення «Про встановлення місцевих податків і зборів, ставок земельного та акцизного податків на території м. Бровари на 2017 рік».

Аби надалі сесії проходили швидше, присутнім презентували систему по­іменного голосування «Рада мобайл». Нагадаємо, що після внесення змін до законодавства, депутати по кожному питанню голосують не підняттям руки, як раніше, а ставлячи особисто підпис у листку. Тому процес голосування затягується на 10–15 хвилин. Обранці змогли одразу протестувати систему в дії, натискаючи на пульти. Вартість системи – трохи менше 100 тис. грн. До речі, це вже п’ятий запропонований варіант електрон­ної системи голосування. Яку систему обрати, вирішуватимуть голови фракцій з міським головою.

Вікторія Майстренко

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ