БРОВАРИ +18
НБУ USD 27.63

З надією на стабільність Депутати Броварів обрали нового секретаря ради

Як влучно зазначив хтось з дописувачів соцмереж, трансляції сесій міської ради у Броварах скоро поб’ють рейтинг популярності футбольних матчів УЕФА. І не дивно, адже кожне рішення місцевих народних обранців викликає все більшу цікавість у пересічних броварчан, а процес обговорення та прийняття таких рішень відслідковується тисячами користувачів мережі Інтернет. І подивитися людям, які розуміються на бодай найпростіших політичних процесах, є на що

Особливу цікавість викликають позачергові сесії. Адже має статися щось таке, що до чергової почекати не може. Ось і в останній день травня, не чекаючи 2 числа наступного місяця, було терміново скликано позачергову сесію. Питання з розряду сенсаційних – про дострокове припинення повноважень секретаря міської ради Олексія Здоровця та обрання нового.  Пригадуючи всі перипетії «довгограючої» минулої секретаріади, мало хто був впевнений, що це сесійне засідання не затягнеться на тиждень, а то й більше.

Принциповість заради спокою та конструктиву

Поштовхом до формування саме такого порядку денного стала принципова позиція місцевої «Свободи». Члени фракції, проаналізувавши вже пройдений у міськраді шлях, розуміючи, що виходом з політичної кризи, яка знову «накрила» Броварський парламент, можуть бути лише радикальні зміни, висунули компромісну вимогу. Заради налагодження нарешті конструктиву у міській раді, враховуючи події недавнього минулого, при цьому не поступаючись принциповими партійними позиціями, «Свобода» запропонувала переобрати секретаря, але залишити Олексія Здоровця у лавах депутатського корпусу.

Після виступу представника партії, яка стала ініціатором відкликання секретаря, розпочалося таємне голосування. Результат: з 28 депутатів + міський голова, що проголосували, 29 – «За». Таким чином, нас очікував черговий етап міської секретаріади. Мер просить півгодини на консультації, однак напружені перемовини затягнулися майже на півтори. Глядачі зручніше вмощуються на диванах. Ой, що буде…

На диво швидко та по суті

Після закінчення перерви, в залі депутатів значно поменшало, тож у голосуванні за нового секретаря брало участь вже не 29, а лише 23 депутати та міський голова.

Очолити роботу ради має людина, що зможе об’єднати навколо себе депутатів, які дійсно бажають працювати на благо громади. Хто ж буде компромісною фігурою та нарешті налагодить безперебійне функціонування складного та примхливого механізму міського депутатського корпусу – саме таким був основний меседж усіх, хто брав слово перед обранням ключової фігури в раді. Врешті, міський голова використав своє право та висунув кандидатуру Петра Бабича – представника «УКРОПу» – на голосування.

Чітко та зі знанням справи вже вкотре приступають до роботи члени лічильної комісії. Депутати по черзі заходять до кабінки для таємного голосування, бюлетені з шелестом падають до опечатаної скриньки.

Все. Голосування закінчено. Не те, щоб «момент істини», але дуже схоже на те. Підрахунок. Результат – 21 голос «За». Бабич Петро Іванович – новий секретар міської ради. Останнім рішенням депутати ввели ново­обраного секретаря в склад виконавчого комітету.

Гімн. Позачергова сесія завершилася. В черговий раз депутати засідатимуть вже 2 червня.

Олена Марченко

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Четвер, 15 квітня 2021, 10:43

Останні статті

Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ