БРОВАРИ +11
НБУ USD 27.76

Назустріч дітям Що пропонують обласні чиновники

Дитинство – найважливіший, самобутній і неповторний період у становленні особистості. Саме у дитячі роки людина потребує найбільшої уваги та захисту. Від ставлення до дітей, розуміння їхніх проблем, інтересів та потреб залежить не тільки доля кожної конкретної дитини, а й розвиток суспільства в цілому

Чужих дітей не буває

Міською владою Броварів запроваджено та успішно впроваджується декілька місцевих програм, спрямованих на всебічний розвиток та підтримку маленьких мешканців міста. Соціальний захист та супровід дітей, що потрапили в складні життєві обставини, підтримка обдарованої молоді та школярів, відзначення найкращих у спорті та громадському житті – лише декілька аспектів діяльності міських відділів та служб, що працюють з дітьми. Однак, виконання та реалізація більшості місцевих програм неможлива без втручання керівних структур. І мова не про контролюючу функцію, а про співпрацю та взаємодію.

«Існує багато програм, що передбачають значне фінансування, однак з тих чи інших причин чиновники, які мають впроваджувати в життя на місцевому рівні обласні та державні ініціативи, не завжди використовують повною мірою шанс скористатися державними коштами», – каже новопризначений директор Департаменту соціального захисту населення КОДА Роман Сімутін.

В той же час, важливим залишається питання державної підтримки сім’ї. Вчасне реагування на проблеми, формування навичок відповідального батьківства у молоді – одна з передумов запобігання соціальному сирітству та забезпечення безпечного сімейного середовища для дитини.

На сьогодні надання якісних соціальних послуг дітям та сім’ям, посилення їх соціально-правового захисту є одним з пріоритетних напрямків державної соціальної політики. Адже загальновідомо, що діти – наша спільна відповідальність та турбота.

Цілеспрямована робота та фінансова складова

Упродовж останніх років поступово оптимізується система соціально-правового захисту сімей та дітей. Її мета – підвищити рівень ефективності діяльності як органів державної влади, так і підприємств та організацій, що дотичні до вирішення їх проблем.

Київською обласною владою, місцевими адміністраціями та органами місцевого самоврядування проводиться цілеспрямована робота з підтримки сімей, захисту прав дітей, попередження бездоглядності. Особливу увагу приділяють активізації процесу усиновлення та розвитку сімейних форм влаштування дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківсь­кого піклування.

У зв’язку зі зміною пріоритетів державної політики зі здійснення заходів щодо матеріальної підтримки сім’ї виникла необхідність розробки нових підходів до вирішення зазначених питань. Зокрема, розробку заходів, спрямованих на трансформацію ставлення громадян до створення та функціонування сім’ї, посилення відповідальності кожного з батьків за виховання дітей, запровадження ефективного механізму взаємодії та соціального партнерства сім’ї, громадськості та держави, а у випадку втрати дитиною піклування батьків – підтримка та забезпечення її прав та законних інтересів.

З цією метою службою у справах дітей та сім’ї Київської обласної державної адміністрації розроблено комплексну Програму підтримки сім’ї та забезпечення прав дітей «Назустріч дітям» до 2017 року.

Київщина традиційно є пілотним регіо­ном з впровадження кращих світових моделей соціальної роботи з сім’ями та дітьми. У рамках програми у поточному році в бюджеті області на виконання основ­них заходів закладено 10,7 млн. грн., на оздоровлення та відпочинок виділено 20 млн. грн.

«Ми чекаємо активності від місцевих громад та органів самоврядування, адже не тільки оздоровлення, а й адресна допомога сім’ям у складних життєвих обставинах, дітям-інвалідам, родинам учасників АТО та іншим представникам визначених законодавством пільгових категорій – у межах нашої компетенції», – каже Роман Сімутін.

Ольга Підлісна

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ