БРОВАРИ +11
НБУ USD 27.76

Море, гори, санаторій – і все безкоштовно! Хто відпочиватиме за кошти бюджету

Безкоштовний сир буває тільки в мишоловці – це давно відомо. Однак, якщо говорити про відпочинок та оздоровлення за рахунок бюджетних коштів, даний стереотип руйнується повністю. Судіть самі.

Півтора мільйона на дитяче оздоровлення

Не тільки досхочу накупатися в морі чи помилуватися карпатськими краєвидами, але й знайти нових друзів, збагатитися незабутніми враженнями та набратися сил перед початком нового навчального року – така програма-«мінімум» розроблена для броварської малечі.

«Щороку наші діти, що мають належність до певної пільгової категорії, мають можливість відпочити по програмі оздоровлення та відпочинку за рахунок бюджету. Цьогоріч на цю програму виділено 1 млн. 244 тис. грн. Додатково ще 130 тисяч виділено на закупівлю путівок «матері і дитини» для оздоровлення дітей-інвалідів, які, на жаль, без допомоги дорослих не можуть повноцінно відпочивати», – каже Євгенія Маліборська, завідуюча сектору у справах сім’ї служби у справах дітей та сім’ї.

Зараз сказати у яких точно закладах відпочиватимуть маленькі броварчани, поки що не можна, адже проходить процедура тендерних торгів. Як правило, наші діти відпочивають на узбережжі Чорного моря або на базах відпочинку Західної України. Прогнозована кількість бюджетних путівок – 350. За рахунок постійного збільшення коштів, що виділяється містом, щорічно збільшується і кількість відпочивальників.

Багато питань виникає з приводу відпочинку в елітних дитячих закладах, наприклад, «Артеку» чи «Молодій гвардії».

«На жаль, ми втратили Міжнародний дитячий центр «Артек». Зараз «Артеків» є декілька – «Артек Буковель», «Артек Прикарпаття» та інші. Всі вони, знову ж таки на жаль, не працюють з бюджетними коштами, тому оздоровити дітей у цих таборах ми не можемо», – каже Євгенія Маліборська.

На відміну від «Артеку», дитячий центр «Молода гвардія» щороку гостинно відкриває двері для дітлахів, в тому числі і для броварчан.

В лютому вже двоє діток повернулись з відпочинку, отримавши масу вражень, а ще п’ять дітлахів днями лише від’їжджають у найкращий табір відпочинку України.

vidpocinok1

 

Дорослі теж відпочиватимуть

Оздоровитися та відпочити практично задарма можуть не тільки дітлахи, але й дорослі та поважного віку люди. Управління праці та соціального захисту опікується саме такими категоріями пільговиків, як ветерани війни та праці, постраждалі від аварії на ЧАЕС (1 категорії), інваліди загальних захворювань та інші.

Оздоровлення ветеранів праці у місті здійснюється у рамках міської програми «З турботою про кожного». В 2016-му на оздоровлення закладено бюджетом 47 тис. грн. Однак, навіть при щорічному збільшенні суми коштів, оздоровити усіх бажаючих просто немає змоги.

«Черга у нас досить солідна, буває, що люди декілька років чекають можливості поїхати відпочити в санаторій. Наприклад, в минулому році ми змогли закупити путівки для оздоровлення для 9 ветеранів праці, цьогоріч, можливо, буде на декілька осіб більше», – каже начальник відділу по обслуговуванню пенсіонерів, інвалідів, ветеранів війни та праці Людмила Пінчук.

Окрім міських програм, оздоровитися можна за рахунок області. Тут кількість путівок значно більша. Наприклад, в минулому році оздоровились 85 осіб: 42 ветерани війни, 22 інваліди загальних захворювань та 21 учасник АТО. Окрім того, 219 осіб з категорії постраждалих від аварії на ЧАЕС були оздоровлені за державні кошти.

«Сьогодні ми вже маємо на травень місяць 69 путівок для «чорнобильців» 1 категорії, поступово розподіляємо за чергою ці путівки і броварчани їдуть відпочивати», – каже Тетяна Каштанюк, заступник начальника управління праці та соціального захисту.

Залишається тільки побажати і дорослим, і малечі гарного літа та незабутнього відпочинку.

Катерина Ковальчук

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ